315 Shares 5017 views

Samoloty dla transportu pasażerskiego Ił-18

IL 18 jest ukształtowana jako metalowa jednopłatowiec wyposażonej w silnikach turbinowych w rodzaju Al-20 AGIvchenko projektanta. W połowie lat 50. XX wieku stwierdzono, że samolot wyposażony w silniki tłokowe, nie może poradzić sobie z rosnącym przepływem ruchu pasażerskiego. Nie było potrzeby aviamashinah mających większą liczbę pasażerów i szybkości, przy jednoczesnym zapewnieniu dobrej odległości.


Decyzja o produkcji samolotu pasażerskiego Ił-18 modelu został zatwierdzony uchwałą Rady Ministrów №703-404 w dniu 25 maja 1956 r. Prace projektowe nad rozwojem samolotu rozpoczęto w 1954 roku. Pierwszy lot testowy samolotu nastąpił w lipcu 1957 r. W lotach testowych związanych z silników maszyn AI 20 i NC 8. Podczas testów okazało się, że silnik AI 20 bardziej solidną konstrukcję, a silnik ten został wybrany do modelu produkcji samolotu pasażerskiego IL 18. masowa eksploatacja nowej wykładziny rozpoczętego w 1959 roku. Aviamashina wyposażony w cztery silniki turbinowe, stała się modelem pierwszej generacji samolotów pasażerskich z silników turbinowych. Prototyp ma 75 miejsc siedzących. W działaniu Ilyushin Biuro Projektowania ciągłego podnoszenia samolotu, tworzenie nowych modyfikacji. Zwiększony komfort, bezpieczeństwo, niezawodność, zasięg i pojemność kabiny. Model IL 18A został stworzony w 1958 roku wzrosła do 89 miejsc kabinie pasażerskiej i wadze do 58 ton. Nieco płaszczyzna jest później 18 nowa modyfikacja IL B o masa startowa 61,5 ton.

Aerodynamiczna konstrukcja zapewnia największą możliwą bezpieczeństwa lotu z dobrym wynikom gospodarczym. Szczególną uwagę zwrócono na układ skrzydła Ił-18, który pozwala na zdjęcie, aby je zobaczyć. Kadłub samolotu ma typ monocoque konstrukcji z elementów zbrojonych w obszarach włazów i miejsc mocujące skrzydła, ogon i wsparcie biegów nos lądowania. IL mechaniczny układ sterujący 18, który składa się z flettner, załadunku sprężyn steru i prętów wykonanych z alyumievogo stopu. Układ hydrauliczny służy do zapewnienia uwolnienia i podwozie, tryb hamowania, obraca przednią podpórkę, śmigła w chorągiewkę i wycieranie.

Ważniejsza jest system bezpieczeństwa w samolot. Samolot IL 18 wyposażone w silniki zapewniając aviamashiny lotu w ewentualnej awarii do dwóch z nich. unikalne rozwiązania konstrukcyjne zostały wykorzystane w celu poprawy bezpieczeństwa. Na przykład, w gorących częściach silnika jest paneli izolacyjnych odpornych na wysoką temperaturę. Wnioski przewód wylotowy przechodzi przez skrzydło. Samolot zapewnia silny system gaśniczy. Radar ostrzeżenie o burzy, zainstalowany w nosie samolotu pod owiewki. Samolot został pomyślnie celów testowania państwowe i zaczął masowo produkowane w 1959 roku. Z powodzeniem działa i teraz. W okresie do 1960 samolot IL 18 ustawić kilka rekordów w zakresie i wysokości lotu z różnej ładowności.