572 Shares 4750 views

szklarnie gospodarskie: rodzaje, ceny. rolnictwo cieplarnianych własnymi rękami

Szklarnie i szklarnie mają na celu stworzenie optymalnych warunków dla wzrostu roślin. Jednocześnie istnieje podstawowy projekt, dzięki czemu rosną warzywa i zioła w danym momencie sezonu, a są wielofunkcyjne kompleksy, które mogą być prowadzone przez cały rok, bez względu na gospodarkę obecnych warunkach klimatycznych. Należą do nich przede wszystkim gospodarstwa i szklarnie, których produkcja odbywa się z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów budowlanych. Na przykład, w niektórych sposobów rewolucyjny było wprowadzenie poliwęglanu jako podstawa do pokrycia tusz takich obiektów.

Odmiany szklarniach

Głównym objawem rozdzielania szklarniach uważane konstrukcyjne. Najprostsza wersja biegu jak chude ramki z ziemnych dumpingu. Na koszt jest najtańszym szklarnie gospodarskie, ale również okazją i minimalną produkcję roślinną. Tradycyjnie uważane dwuspadowy dach konstrukcja z wysokiej klasy, utworzonych ramek cieplarnianych. Duże gospodarstwa rolne są wykorzystywane i szklarnia z podwójnych ścianek głównych.

Podzielone według rodzaju struktury i organizacji przestrzeni wewnętrznej. W szczególności, pojedyncze zębatki i besstellazhnye wersji. W pierwszym przypadku, szklarnie farmera pozwalają rośliny rosną na półkach, wyposażonych w wygodne zderzaków. Druga wersja jest prostsza pod względem wydajności strukturalnej i tańsze, ale to wiąże się z uprawy ziemi.

Zalety szklarni z poliwęglanu

Poliwęglan jest stosunkowo nowym materiałem budowlanym, a jego stosowanie jest powszechne w rolnictwie. Było to ułatwione przez unikalną kombinacją cech technicznych i eksploatacyjnych z tworzywa sztucznego. W szczególności, ma dużą wytrzymałość, a funkcji podgrzewania i jednocześnie zapewnia przejścia światła, filtrowanie szkodliwe promieniowanie. Ponadto, poliwęglan rolnictwo cieplarnianych niezmontowanych żadnych problemów podczas transportu. Materiał pod względem trwałości i niezawodności odpowiada metali lekkich, ale różni się skromną masę. Ponadto, realizacja montażu własnymi rękami, będzie on wykonać cięcie bez użycia specjalnych narzędzi. Ale są też negatywne cechy poliwęglanu. On odnosi się do materiałów syntetycznych, co eliminuje bezpieczeństwa ekologicznego. Producenci starają się zminimalizować możliwość szkodliwego wpływu na rośliny, które jednak i tak jest minimalne.

Szklarnie pod folią – Jakie cechy?

W istocie, jest to lekka wersja klasycznej poliwęglanowych i szklanych cieplarniach i szklarniach. Podstawą niniejszej konstrukcji działa metalową ramą, która jest następnie pokryta materiałem powłoki. Wśród korzyści wynikających z tego roztworu wyodrębnia się odporność na procesy biologiczne ujemnych, wodoodporna i cenie. Jest to ostatni czynnik i doprowadziło do popularności, które otrzymały szklarnie gospodarskie pod folią na bazie metalowej ramie. Jednak niskie koszty jest rzadko w połączeniu z wysokiej jakości materiału – powłoczki, nawet w najlepszych wersjach pancernych nie może być porównywana pod względem wytrzymałości samego poliwęglanu. Nawet światło przekazywanie takich powłok zmniejsza się wraz z upływem czasu. Ponadto, zgodnie z doświadczonych kierowców, film musi być wymieniany co 2-3 lata.

dodatkowe wyposażenie

Tworzenie korzystnych warunków dla rozwoju kultury przyczyniają się nie tylko do materiałów podstawowych konstrukcji szklarniowej. Kupując dodatkowe wyposażenie obiektów zwiększa właściwości mikroklimatu. Na przykład, wprowadzenie systemów wentylacyjnych oczyszcza powietrze, środowisko i system cieniowania razie potrzeby pomogą zminimalizować wpływ szkodliwych promieni słonecznych. I nowoczesne szklarnie rolnictwa wyposażone w dodatkowe systemy grzewcze multi-pętlowych. W rozszerzonej konfiguracji użytkownik otrzymuje możliwość dystrybucji węzłów chłodzące zgodnie z wymaganiami konkretnego szklarni. Nie zapomnij o projektantów i systemów nawadniających. Pompy automatyczne konfigurowane programowo i odgrywa irygację z nawadniania oraz wymaganiami ochrony roślin.

Jak zrobić szklarni z rękami

Ramka, w większości przypadków, jest dostarczany w postaci gotowej do montażu pakietu składającego się z ramy z elementami metalowymi. To musi być montowany tylko przez łączników, spakowane. Większość odpowiedzialne konstrukcje krok cieplarnianych jest urządzeniem fundacja. Zamontowane na konstrukcji betonowej podstawy, która może być kolumnowy lub taśmy. Dla masywnych struktur w specjalnym wykopie wykonanym z betonowania. Następnie roztwór pogłębienie pręty zasilające, które stoją rolnictwo cieplarnianego. Ręce mogą być realizowane i wyposażenie do powlekania. Ponownie, wybór materiałów jest bardzo szeroki – od poliwęglanu i szkła do filmu. Najprostsza z punktu widzenia stylizacji, otoczką, są mocowane za pomocą specjalnych łączników do węzłów połączeń elementów ramy.

Ile są szklarnie?

Jedną z głównych różnic od konwencjonalnego rolnictwa cieplarnianych podmiejskich szklarnie są wymiary. Powodują one struktury wysoki koszt. W ten sposób, rama podstawy o długości 5 m, o szerokości do 2 m i wysokości 2 m może wynosić około 50-60 tysięcy. RUB. Parametry te są uważane za początkowe dla tej kategorii zakładów rolnych. Średnia wielkość sugeruje 10h5h3 m. Zestaw ten występ zostało około 100-150 tys. Dokładna liczba zależy od wyposażenia dodatkowego, która zapewnia szklarnie gospodarskie. Cena ogrzewania, wentylacji i automatyczny system oświetlenia, na przykład, może być 200 tys.

wniosek

Budowa nowoczesnej gospodarki cieplarni wymaga znacznych inwestycji. Nawet jeśli do samodzielnego montażu nie należy spodziewać się znaczących oszczędności, jakie mogą być wymagane w przyszłych kosztów wyposażenia regulacji klimatu. Jednak, gdy zainstalowany prawidłowo i dobrze wyposażone rolnictwa cieplarniany, cena 150-200 tys średnio., Zwróci się dość szybko. Konstrukcje tego typu są rzadko zakupione na własne potrzeby produktów rolnych. Zasadniczo, są one uważane za najlepszą opcją uruchomienia małej firmy na zasadzie indywidualnej produkcji.