691 Shares 1865 views

Dekor butelki przy użyciu różnych materiałów

Puste butelki, nawet przy bardzo pięknej i oryginalnej formie, z jakiegoś powodu zdecydował się wyrzucić. Ale mogą one być doskonałym materiałem do rzemiosła – dekoracja butelek nie jest bardzo trudne do wykonania, czas w pracy będzie potrzebował trochę. Ale w rezultacie może być dziełem sztuki, godny stać się niezwykły prezent świąteczny stół lub dekoracja.

Przyciąga miłośników robótek pełną swobodę w doborze technik i materiałów – butelki wystrój może być bardzo zróżnicowana: scrapbooking, gdzie zastosowanie tkaniny, guziki, wstążki i malowane farbami akrylowymi, szydełka, decoupage. Dodatkowo, dla statków rzemieślniczych mogą mieć różne rozmiary i kształty, co pozwala na stworzenie prawdziwie unikalne rzemiosła.

Decoupage

Najczęstszym dekoracja butelek – jest decoupage, specjalna technika, w której do wykonywania unikatowy wykończenie stosowane zdjęć wycięte z tkaniny, skóry, papieru, a nawet drewna. Decoupage pozwala tworzyć piękne rzemiosła tematycznych poświęconych różnych świąt i uroczystości. Na przykład, butelki dekoracji na Nowy Rok może być wykonywane przy użyciu fragmentów z gałęzi jodłowych i piękne zdjęcia zimy, Walentynki – z serca, strzałki Amurchik. Zdjęcia są przymocowane za pomocą kleju. Przestrzeń, która pozostaje wolna, przyklejone lub zamalowane – wszystko zależy od dostępnych materiałów pod ręką i fantazji artysty.

tkanina wystrój

Jako elementy dekoracyjne mogą być stosowane liny, nici, wstążki, ozdoby mogą być również wykonane z butelek tkaniny. Zabezpieczone wszystkie niezbędne materiały z przezroczystego kleju, warunek konieczny – nie powinien zmienić kolor klejone elementy. Wybrany materiał będzie określić styl rzemiosła. Jasne, błyszczące tkaniny dadzą statku stylu orientalnym. Jako dekoracji można użyć paciorki, imitacje pereł, dżetów. Korzystanie z lnianą tkaninę określi stylu etnicznym. W tym przypadku idealnym uzupełnieniem będzie służyć jako suche rośliny i piękne kwiaty z jedwabiu.

Oryginalny wystrój wygląda butelek wykonanych przy użyciu najprostszych naturalnych materiałów: Przewody, kasza manna, bandaż, gazety mogą być użyteczne jako semoliny, fasola, ziarna kawy, skorupki jaj.

dekorowanie skórę

Innym ciekawym sposobem na stworzenie unikalnych rzemiosła – Dekoracja butelek skóry. Materiał jest stosowany jako grube i cienkie, trzeba pracować bardzo ostry nóż i kleju. Skóra jest przyklejane do kontenera – poszczególne części szyi, głównej części dolnej. Ładnie wygląda zgrabnie wklejony nad korka skóry. Ozdobić butelki wklejony skóry, można użyć wzory wycięte z cienkiej skóry innego koloru. Ci, którzy wiedzą, jak szyć, może sprawić, dekoracje w postaci pokrywy wykonane ze skóry.

Bardzo ładny rzemiosło uzyskuje się w przypadku butelek wystrój jest przeprowadzana przy użyciu różnych materiałów i różnych rodzajów dekoracji. Oczywiście, w tym przypadku, trzeba podnieść materiałów i dobrze łączy się z nimi w kolorze, stylu i tekstury wykończenie do nich.