759 Shares 5931 views

Johnny Depp jest świetnym aktorem. Edward Nożycoręki – jedna z jego najlepszych ról

Kiedy Tim Burton postanowił wycofać swój pierwszy film, miał 32 lata. Skrypt był gotowy, również obrazy postaci. Ale kluczową rolą każdego filmu powinna być specjalna aktorka. Edward Nożycoręki to postać, która nie była łatwa w grze. Trzeba było szaleńca i bardzo artystycznej osoby. To był 27-letni Johnny Depp.

Badania główne

Starannie dobrano aktorów filmu "Edward Nożycoręki". Tim Burton chciał stworzyć fantastyczną bajkę, w której nie będzie miejsca na przerażenie. Historia powinna wywołać współczucie z widza, muszą kochać Edwarda, który na początku filmu uważany był za potwora – te myśli, które odwiedziły dyrektora głównego.

Główną rolą nawet próbowałem Tom Cruise, ale w jego oczach nie było notatki o szaleństwie, które były konieczne dla twórcy fikcji. Wyraźnie wyobrażał sobie, jak powinien być kluczowy aktor: "Edward Nożycoręki" to obraz, w którym młody Jepp otrzymał pewne warunki przed strzelaniem:

  • Aby schudnąć o 11 kilogramów;
  • Aktor nie powinien zadawać niepotrzebnych pytań;
  • Konieczne było pogodzenie się z faktem, że słowa charakteru prawie tam nie ma.

Johnny zgodził się przestrzegać tych zasad i dokonał właściwego wyboru. Ta rola pokazała wszystkim, że możesz pokazać swój talent bez słowa.

Działka filmu

6 grudnia 1990 r. Odbyła się premiera filmu "Edward Nożycoręki". Aktorzy biorący udział w jego twórczości byli zaniepokojeni i oczekiwali na werdykt widowni. Warto pamiętać, o co chodziło w tym filmie.

W małym miasteczku w Ameryce żyje szalony naukowiec, który dokonuje niewiarygodnego eksperymentu – szykuje nożyczki do ludzkiego ciała. Rola cyborga grała utalentowana aktorka. Edward Nożycoręki z Johnny'ego Deppa okazał się doskonały. Musiał przedstawić ból i zrzeczenie. Przez całe życie odszedł od prawdziwych ludzi, naukowiec ukrył go od miejscowej ludności.

Wszystko zmienia się, gdy facet jest chroniony przez miejscowego rezydenta, który ma uroczą córkę. Edward zakochuje się w dziewczynie, ale zdaje sobie sprawę, że jego brzydkie dłonie odpychają tylko to piękne stworzenie. Próbuje stać się użyteczny dla społeczeństwa, łamie krzaki i robi fryzury wszystkim paniami miasta. Ale los przygotował inny facet. Musi naśladować jego śmierć, aby nie zostać oskarżonym o morderstwo.

Dziewczyna swoich marzeń dawna przekształciła się w starą kobietę, która opowiada o pięknym mężczyznie nożyczkami zamiast rąk.

Inni aktorzy filmowi

Publiczność naprawdę lubiła film Edward Nożycoręki. Aktorzy natychmiast stali się popularni, wzięli autografy. Oczywiście przede wszystkim wszyscy zainteresowani byli tymi, którzy grali w Edwarda i jego główną miłość.

Winona Ryder zagrała Kim, który opowiada publiczność o tej dziwnej opowieści. Na początku filmu dziewczyna nie wykazuje zainteresowania młodego człowieka nożyczkami zamiast rąk. Ale wtedy zdaje sobie sprawę, że jej serce należy do niego, ale tylko nie muszą. Często mówi jej wnuczkę, że śnieg idzie tylko dlatego, że Edward starannie wyryskuje figurki lodu w swoim zamku.

Opiekunowi Peg grał Diane Uist. Aktorka twierdzi, że naprawdę lubiła tę rolę. Ciekawe było, że pracuje w tak niezwykłym projekcie, w którym fantazja, przerażenie i baśń przenikają. Zdaniem Diany Edward sam okazał się być nożyczkami. Aktorzy i role filmu wybrali osobiście reżyser. Przygotowywał się do stworzenia prawdziwego arcydzieła, który nie będzie równy. Od 1990 r. Ten film był prawdziwym przełomem w świecie kina. Publiczność obserwowała, jak zafascynowana tym, co się dzieje.

Przyjaciel Kim bawił się Anthony Michael Hall. W tym czasie miał 32 lata. Wiadomo było wielu widzów, którzy obejrzeli takie filmy jak "Johnny, bądź dobry" (1988) czy "Oh this science" (1985). Anthony zauważa, że film okazał się niezwykły. Cieszył się, że brał udział w strzelaninach, które miały taką wielkość. Ale na początku nie chciał występować w tym filmie, ponieważ miał powstać musical.

Trochę o twórcy Edwarda

Naukowiec grał Vincent Leonard Price, Jr., miał 79 lat. Była to jedna z ostatnich ról słynnego aktora amerykańskiego. W 1991 roku zmarł, mężczyzna miał raka płuca. Wiedział o swojej diagnozie, ale nie przestał palić. Dlatego szybko postępowała choroba. Przed śmiercią wygłosił wywiad, gdzie powiedział, że jego życie jest jasne i interesujące. Był członkiem społeczeństwa zajmującego się tworzeniem okropności dla nastolatków. Te eksperymenty i gry ze strachem nie pozwalały myśleć o chorobie, która była przerażająca dla bliskich.

Nominacje

Główny aktor otrzymał specjalną nagrodę. Edward Nożycoręki zakochał się w publiczności, więc Johnny Depp został nagrodzony Złotym Globem. W 1992 roku brytyjska Akademia przyznała nagrodę twórcy filmu za taką fabułę i idealne miejsce. I Saturn obchodził film specjalną nagrodą – najlepszy film fantasy.

Były też nominacje do najlepszego makijażu i oryginalnych kostiumów. Film wszedł do złotego zbioru amerykańskiego kina i nadal wywołuje emocje wśród widzów na całym świecie.