775 Shares 3413 views

Co zrobić, jeśli nie było żółte plamy na ekranie?

Liczba błędów w gadżetów mobilnych rośnie proporcjonalnie do pojawienia się nowych technologii. Winowajcą tego kłopotu jest uznawany konkurencję, ponieważ w wyścigu do sukcesu nie można opóźnić, w przeciwnym razie miejsce pod słońcem podejmie inną firmę. W efekcie deweloperzy nie mają czasu, aby przetestować urządzenie prawidłowo, a w rękach konsumentów spadają niedoskonałe smartfony.


Problemy są różne od poważnego devaysa wydajności nielegalna się nieistotne, ale psują estetykę komponent. Jednym z takich problemów jest uważany za żółta plama na ekranie telefonu.

Co to jest problem

Z tym kłopoty nie są ubezpieczone przez ponad połowę dzisiejszych smartfonów. Najczęściej wspomniano o jej użytkowników urządzeń od znanych marek: Apple, HTC, Samsung (rzadziej innych). Ale w trakcie pracy na okres dwóch lat, taka wada może przejawiać się w każdej marki urządzenia.

Żółta plamka na ekranie może być wszędzie, więc przy zakupie należy starannie zbadać gadżet. Warto pamiętać, że większość z tego błędu jest widoczne na białym tle, na przykład, jeśli otwarte wyników wyszukiwania. Natężenie przy wadzie jest inna: czasami wygląda lekkim ściemnienie wyświetlacza bliżej brązowawy odcień, ale jest też kilka bardzo jasne plamy, jakby pod szkłem rozlany olej lub kleju.

Dlaczego tak się dzieje?

Jeśli ekranie telefonu pojawi się żółty punkt, istnieje kilka powodów:

  • spadek urządzenia o dużej wysokości;
  • silny wpływ na ciele lub na stronie bezpośrednio na wyświetlaczu;
  • znalezienie długo na słońcu;
  • przedostawaniu się płynu;
  • silne ogrzewanie z zewnętrznego źródła (kuchenka, ogień, akumulator, itp …);
  • takie same jak w poprzednim punkcie, ale to wina wadliwego zasilacza lub procesora elementu.

Wszystkie te czynniki mogą służyć jako niepowodzenie tranzystorów w części pikseli. Z tego powodu pracę ostatni przystanek, dając różne efekty na kolor lub ciemniejszych obszarów „benzyna” Display tęczy.

Nie rozpaczaj, na tym etapie, jak można jeszcze naprawić.

Jak usunąć żółte plamy na ekranie telefonu?

Ostrzeżenie! Następujące metody nie są odpowiednie, jeżeli usterka gadżet był spowodowany uszkodzeniem mechanicznym. W tym przypadku pomoc jest tylko całkowite zastąpienie wyświetlacza. Produkuje zarówno samodzielnie, jak iw dowolnym punkcie serwisowym, tak też martwić, że nie jest to konieczne.

Więc, co zrobić w innych sytuacjach? Opcje, niestety, nie tak dużo.

przegrzanie smartphone

Jeżeli wada jest spowodowana wpływem wysokich temperatur, konieczne jest, aby spróbować schłodzić urządzenie. Aby to zrobić, urządzenie należy wyłączyć, umieścić w zamkniętej plastikowej torbie i umieścić w lodówce …. Nie, to nie jest żart na niedoświadczonych właścicieli gadżetów! Ta metoda bardzo pomaga, ale nie jest uwaga: w komorze temperatura nie powinna być niższa niż 8 stopni Celsjusza.

Przechowywać w chłodnym inteligentnego telefonu jest niezbędne dla całych 10 minut. Mieszaninę następnie usunięto i pozostawiono do „rozruch” w temperaturze pokojowej. Po włączeniu żółtą plamę na ekranie telefonu powinien zniknąć.

Jednak od ponownego pojawienia się wady, ta metoda nie pomoże.

spontaniczny detekcja

Jeśli gadżet nie ma wpływu na działanie wysokich temperatur, możliwe jest poznanie innej metody. Będzie to wymagać specjalnego programu (jak Screenfix Deluxe tylko dla smartfonów), która prowadzi szybkich zmian koloru pikseli w żądanym miejscu. Czasami pomaga usunąć żółty punkt na ekranie, ale nie w przypadku błędu fabrycznego wyświetlacza.

Wtedy stosuje się tylko do naprawy gwarancyjnej lub centrum serwisowego.