865 Shares 9854 views

Nokia Lumia 640 smartfon: specyfikacje techniczne i opinie klientów

entry-level smartfon oparty na „windose 8.1” o bardzo dobrych parametrów technicznych – to Lumia 640. Jego możliwości, jak również wszystkie niuanse związane z eksploatacją zostaną szczegółowo omówione w niniejszym przeglądzie. Nie będzie również lista zalet i wad tego urządzenia, oraz w oparciu o zalecenia, które zostaną podane w odniesieniu do jego nabycia.


pozycjonowanie smartfon

Parametry techniczne nie pozwalają na przeprowadzenie nawet do środkowego segmentu urządzeń mobilnych Lumia 640. Odpowiedzi w tym kontekście zawiera centralny procesor, który jest przestarzały zarówno moralnie i fizycznie. Ale nie zapominaj, że system operacyjny „windose” gadżetów mobilnych oferuje wysoki stopień optymalizacji. Dlatego też, w porównaniu do bezpośrednich konkurentów w obliczu „Android”, wymaga dla jej normalne funkcjonowanie jest znacznie mniej zasobów sprzętowych. Jest to także odróżnia tę platformę oprogramowania urządzenia na tle bezpośrednich konkurentów. W związku z tym urządzenie jest idealne dla tych, którzy potrzebują niedrogiego urządzenia entry-level z skromnych specyfikacji technicznych, ale z dopuszczalnym poziomem wydajności. To była podobna kombinacja, i szczyci się „inteligentne” telefonu. Należy również zauważyć, że ten smartfon jest oparta na rozwoju firmy NOKIA pochłoniętej stosunkowo nowy „Microsoft” Corporation, którego logo i przyłożonego do ciała gadżetu.

Opcje devaysa

Elementy urządzenia jest bardzo słaba. Microsoft Lumia 640 smartfon może „pochwalić” taką listę akcesoriów, części i dokumentacji:

  • Sam smartfon został włożony do wymiennego akumulatora.
  • Ładowarka.
  • Karta gwarancyjna i wielojęzyczna instrukcja obsługi.

Nowo natychmiast wykonany posiadaczy urządzenia będą lecieć dalej folię ochronną do kabla czołowej, przykrywać, karty pamięci, stereo i interfejsu. Bez tych akcesoriów, aby odsłonić wszystkie możliwości tego „inteligentnego” telefon będzie po prostu niemożliwe.

Wygląd i ergonomia

Telefon Lumia 640 – znajomy cukierek z obsługą wprowadzania dotykowego. Na panelu przednim jest jakościowy wyświetlacz 5-calowy, z których dolna część jest zajęta przez zwykłego panelu sterowania 3 standardowych przycisków. Odpowiednio, oddzielne przyciski dotykowe na urządzeniu nie. Poniżej znajduje się tylko czarny pasek, na którym nie ma kontroli lub komunikację. Top tuż nad ekranie, nie ma słuchawki, logo producenta, otwarcie przedniej kamery i zestaw elementów czujnikowych. Na lewej krawędzi smartphone poprawnie pogrupowane Sterowanie: przycisk blokady „inteligentnych” telefon i gadżet kontroluje głośność. To sprawia, że możliwe, nawet z tak duży ekran o przekątnej 5 cali to, aby zarządzać nimi tylko palcami jednej ręki (w tym przypadku w prawo). Po przeciwnej stronie urządzenia nie ma ważnych elementów. Wyświetlane na górze portu dla przewodowej głośniki. Cóż, na dole – port mikro-otwór i YUSB mówionego mikrofonu. Na tylnej okładce znajduje się jednostka główna kamera z diodą LED. Jest też logo i producent. Są cztery opcje obudowy urządzenia. Oprócz zwykle czarno-biały, istnieje również pomarańczowy i niebieski. Matowa powierzchnia korpusu jest tylko czarna wersja, a cała reszta – z błyszczącym wykończeniem. Przedni panel gadżetu przed uszkodzeniami chroni oko „Gorilla” i, oczywiście, trzeciej generacji.

Jednostka centralna

Bardzo skromny modelu procesora zainstalowanego w Lumia 640. Układ ten został zaprojektowany przez czołowego producenta CPU „Snapdragon 400” dla telefonów Gadżety „Kualkom”. Składa się z 4-klastrów obliczeniowych, z których każda opiera się na wydajnej energii architektura „Cortex A7”. Ale to pożądany poziom wydajności uzyskuje się poprzez zwiększenie modułów obliczeniowych. W tym przypadku istnieją 4, i jest w pełni wystarczające do normalnego działania aplikacji wielowątkowych. Częstotliwość każdego rdzenia zmienia się dynamicznie i może osiągnąć 1,2 GHz. Procesor ten jest wytwarzany w technologii 28 nm. Dla najnowszych wersji „Android” cech chip półprzewodnikowy nie wystarczy. Ale tutaj „windose tle” nie jest tak wymagający zasobów sprzętowych urządzeń mobilnych. W związku z tym całe oprogramowanie, które jest dla platformy oprogramowania, bez żadnych problemów przejść do tego gadżetu jako smartfon Lumia 640.

Wyświetlacz i jego charakterystyka

Normalna wersja smartfonu zawiera wyświetlacz o przekątnej 5 cali. Jego rozdzielczość to 1280×720, to nie ma na nim obraz jest przesyłany jako 720p. Gęstość pikseli w tym przypadku jest dobry jak na dzisiejsze standardy 294ppi. „IPA” sam jest wykonany z technologią ekranu matrycy. To zapewnia nienaganne reprodukcji kolorów smartphone, a także akceptowalnego poziomu skuteczności. Inne urządzenie, oraz – jest obecność specjalnego czujnika, który zapewnia automatyczną regulację jaskrawości ekranu dotykowego. Jest bardziej zaawansowany model smartfonu – Nokia Lumia 640 XL. Różnica między tymi kłamstwami w devaysa przekątną ekranu. W tym przypadku zwiększa się o 0,7 cala i 5,7 cala. Ale w tym samym czasie rozdzielczość ekranu nie zmieniło. W rezultacie urządzenie z dłuższej przekątnej jakość obrazu jest gorsza niż w modelu low-end.

akcelerator grafiki

„Adreno 305” – to akcelerator graficzny zainstalowany w modelu Lumia 640. Wysoki poziom wydajności, to akcelerator wideo nie może się pochwalić. Jednak jego głównym zadaniem – jest uwolnienie CPU z przetwarzania informacji obrazowej, a tym samym zwiększyć ogólną wydajność systemu mobilnego. I z tego zadania znakomicie radzi sobie. Oddzielnie należy również zauważyć, że system operacyjny zoptymalizowany dla „skromny” sprzętu. W efekcie otrzymujemy dość wyważone rozwiązanie, zarówno w kategoriach „Sprzęt” i oprogramowania.

kamera

Wystarczające kamery o wysokiej jakości są instalowane w Lumia 640. Dane nie były imponujące, ale to nie znaczy, że z ich pomocą nie jest możliwe, aby uzyskać obrazy o wysokiej rozdzielczości. W głównej matrycy aparatu do 8 megapikseli. Są to wysokiej jakości układ automatycznej ostrości obrazu i jednostki podświetlenie LED. Nie należy również zapominać, deweloperzy wyposażyć go z zoomem cyfrowym. Wśród innych funkcji tej komory Należy zauważyć, czujnik BSI wartość f F / 2.2. W efekcie jakość obrazu jest naprawdę bardzo dobre, szczególnie dla entry-level gadżetu. Film ten smartfon może nagrywać 1920×1080 rozdzielczość obrazu. W tym przypadku obraz jest aktualizowany 30 razy na sekundę. Dlatego z nagraniem wideo w tym telefonie jest również w porządku. Bardziej skromne 0,9 czujnik Mn podstawą komorę przednią. Ale to nie przeszkadza jej nagrywać wideo w formacie 720p (czyli dokładnie tak samo jak chęć wykonywania połączeń). system autofokusa nie jest dostępna, ale średniej jakości „autoportretów” to wystarczy.

pamięć

nie jest zadowalająca i podsystem pamięci Lumia 640. Specyfikacja ona naprawdę dobre dla takiej platformy oprogramowania. Ilość pamięci RAM o pojemności 1 GB jest zainstalowany. Do jednoczesnego uruchamiania wielu wymagających aplikacji to wystarczy. W tym przypadku, interfejs będzie działał sprawnie i bez „zgrzytów”. Pojemność wbudowanego dysku twardego w tym urządzeniu wynosi 8 GB. Niektóre z nich są zajęte przez system operacyjny. W rezultacie, nie ma pamięci zewnętrznej w postaci kart pamięci flash jest niezbędny. Maksymalna ilość może wynosić do 128 Gb. Jedyną wadą w tym przypadku – jest co kupić tego akcesorium oddzielnie i mieć dodatkowy koszt. „Microsoft” korporacja jest również w celu stymulowania sprzedaży gadżetów mobilnych opartych na platformie oprogramowania zapewnia klientom bezpłatne tej 30GB urządzenia na 1 rok na onedrive chmurze usługi. W efekcie powyższych parametrów podsystemu pamięci jest wystarczająca do komfortowego i wygodnej obsługi w urządzeniu, takich jak smartfony Lumia 640 firmy Microsoft.

Urządzenie akumulator i autonomia

Jak wspomniano wcześniej, wymienny akumulator w Lumia 640. Recenzje odróżnić go dostatecznie dużej pojemności 2500 mAh. To, według producenta, będzie trwał 26 i pół godziny ciągłej komunikacji w sieciach komórkowych drugiej generacji. 3G, wartość ta zmniejsza się przez 6 godzin, a jeszcze 17,5 godziny. Jeśli gadżet jest używany jako odtwarzacz MP3, a jedna bateria będzie trwał 86 godzin. W stanie spoczynku, urządzenie może rozciągać się do 36 dni. W rzeczywistości, właściciel tego gadżetu może liczyć na 2-3 dni na baterii przy średnim poziomie obciążenia. Poprzez zwiększenie czasu zostanie ona zmniejszona do 10-12 godzin (jest to prawdą dla najbardziej wymagających najnowszej generacji gier). Ale największą tryb oszczędzania, można liczyć na 5 dni na jednym ładowaniu.

Komunikowanie

Przez liczbę zainstalowanych kart SIM, model ten smartphone może być 1 lub 2 gniazda służące do ich instalowania. Ostatnia z nich nazywa się Lumia 640 Dual Sim. Recenzje emitują wysokiej jakości pracy jest model zdefiniowany przez dwie karty. Jednocześnie stwierdzono pewne poważne problemy. W tym samym urządzenie może pracować w dowolnej sieci GSM, zaczynając i kończąc 2G 4G. Przy tym wszystkim, że nie ma problemów. Tak więc ocenić informacje waha się od kilkuset kilobitów na sekundę, 150 megabitów na sekundę stałych. Ponadto, gadżet obsługuje większość wspólnych standardów dla „wi-fi»: B, G i N. Ponieważ pozostałe standardy a i AC są zgodne z podanymi wcześniej przez trzy, problemy z pracą takich sieci przewodowych nie są.

Nie zapomnij programistom i o „Bluetooth”. W tym przypadku mówimy o czwartej wersji, która umożliwia również wymianę danych z innymi urządzeniami mobilnymi i podłączyć do bezprzewodowego zestawu słuchawkowego telefonu. Funkcje nawigacyjne urządzenia są realizowane za pomocą technologii GPS. Jak wspomniano wcześniej, jest korzystanie z usługi TUTAJ, aby określić położenie gadżetu, nawet bez połączenia z internetem. Dodatkowo, urządzenie jest zaimplementowana technologia A-GPS. To określa położenie sygnału z wież komórkowych. Ale to koniecznie potrzebne jest połączenie z Internetem. Jeśli ta metoda dokładnością do zaakceptowania rozliczenia, tutaj na drodze może być problem. Innym ważnym interfejs – to jest NFC, pozwalając szybko przejść na tym samym urządzeniu przez kilka minut dużą ilością informacji. Ale tylko dwa interfejsy przewodowe w przeglądach Microsoft Lumia 640. emitują wysokiej jakości dźwięk uzyskany z portami audio. Dobrze, drugi interfejs – mikro-YUSB położony na dnie smartphone.

miękki

Początkowo ten gadżet został zainstalowany z numerem 8.1 wersja systemu operacyjnego Windows. Lumia 640 doskonale funkcjonowała pod jego kontrolą. Ale sprzęt tego urządzenia umożliwiają aktualizację oprogramowania systemowego. W rezultacie, aktualizacja została wydana w czerwcu tego roku w modelu do wersji 10-go systemu Windows Phone. Podobna aktualizacji oprogramowania wystąpiła i do starszych modeli – Nokia Lumia 640 XL. Ale tu jest poziom sprzedaży gadżetów platforma ta jest bardzo skromny. Aby jakoś stymulować ten proces, firma „Microsoft” postanowił uzupełnić Ten smartphone szereg przyjemnych bonusów. Pierwszy z nich (to zostało powiedziane wcześniej) – to 30 GB chmura usługa ta firma onedrive przez 1 rok i to zupełnie za darmo. Kolejnym plusem tego gadżetu – to preinstalowanym pakietu biurowego „Microsoft Office”. W uzupełnieniu do swoich właścicieli smartfonów również uzyskać całkowicie bezpłatne członkostwo na rok „365 Office.” Do edycji zdjęć na urządzeniu zainstalowano fabrycznie „Photoshop Express” z „ADOB”. Ale funkcje nawigacyjne do tego „inteligentnego” telefon pozwala na obsługę map HERE +, opracowany przez firmę „Nokia”. Jego główną zaletą – jest to możliwe do określenia położenia bez połączenia z internetem. W tym celu, jak tylko sygnał GPS. Ale dla połączeń wideo na tym urządzeniu preinstalowanym jest najbardziej popularnym produktem na bieżąco – „Skype”.

cena

Początkowo telefon Lumia 640 może być Microsoft nabyć za 223 dolarów. Ale nawet, gdy urządzenie z tymi samymi ustawieniami na innych platformach wartości znacznie tańsze. Dlatego też, po znacznym spadku popytu na ten gadżet, cena spadła do $. 160; Teraz cena gadżetu jeszcze bardziej zmniejszona i wynosi $ 150. Taka metka spełniają całkowicie programowe i sprzętowe funkcje smartfonu.

Recenzje właścicieli urządzenia

Zasadniczo, jedynie tylko jedną istotną wadę w Microsoft Lumia 640. Udzielone odpowiedzi do programowania na platformę gadżetu. Jest jeszcze system operacyjny pod nazwą „windose tle” nie otrzymał szerokiej akceptacji. Dlatego w segmencie rozwiązań klasy podstawowej nadal dominują smartfony oparte na „Android”. Jednak, jak wynika z materiału przedstawiony wcześniej, „Microsoft” stara się zmienić tę sytuację na swoją korzyść. Co więcej, wszystko musiała tam zrobić. Reszta Microsoft Lumia 640 telefon jest godny alternatywą dla innych podobnych gadżetów z innej platformy. Oprogramowanie on mocno zoptymalizowany pod kątem sprzętowym farszu. W rezultacie wydajność systemu wystarczy rozwiązać każdy problem. Ale premie oprogramowania są miłym dodatkiem.

A co mamy?

Jeśli nie dla komponentu oprogramowania, byłoby to z konkurencji w gadżecie low-end Lumia 640. Ale nadal jest to bardzo kusząca oferta wśród urządzeń entry-level.