446 Shares 9179 views

Jak dbać o dekoracyjnych szczur? Top imiona dla szczurów

Ludzie, którzy mieszkają dekoracyjne szczurów wiedzieć, jak miły, inteligentny i czuły te stworzenia. Małe gryzonie nie trzeba regularne spacery i kompleksową opiekę, więc są one częścią zakładu jako zwierzęta domowe. Po przeczytaniu dzisiejszym artykule, można dowiedzieć się, jakie imiona szczurów (dziewczęta i chłopcy) są odpowiednie dla tych zwierząt.


Ras i kolorów dekoracyjnych gryzoni

Oczywiście, kolory tych maleńkich zwierząt nie są tak różnorodne, jak u myszy domowych. Ale dzięki ofiarnej pracy hodowców regularnie pojawiają się nowe warianty kolorów. W zależności od rodzaju zwierząt wełny obejmują dane mogą być podzielone na całkowicie ysy rex sfinksa, mat i standardowe szczurów. Między innymi, w naturze istnieją również tzw Dumbo, które mogą być łatwo zidentyfikowane przez okrągłą nisko osadzone uszy.

Najczęstszym czekolada szczur, niebieski, biały i czarny kolor. To również nie jest rzadkością, aby zobaczyć gryzoni dekoracyjny perłowy, cynamon, Siamese, himalajskiej Soból i srebrny kolor. Niektóre zwierzęta mają białe maski, skarpety i paski.

warunki przetrzymywania

Pomimo niewielkich rozmiarów tych zwierząt, potrzebują dużej klatki, czyli wszystko co potrzebne do komfortowego istnienia swojej ozdobnej zwierzaka. Dlatego zanim zaczniesz wyborze nazwy dla szczurów powinno zapewnić im odpowiednich warunków życia.

Pożądane jest, że komórka była mała dom. Może być wykonana z pudełka herbaty lub cyny z tępych krawędziach. Również w domu trzeba umieścić małe gryzonie karmienia, pojenia, a kilka drabiny. Między innymi, zwierzę musi mieć wiele małych zabawek, które można kupić w najbliższym sklepie zoologicznym.

Zamiast śmieci na podłodze i można wlać trociny lub drobno podarty papier. Zmień wypełniacz zaleca się co najmniej raz na trzy dni. W przeciwnym razie, mieszkanie jest nieuchronnie pojawia się nieprzyjemny zapach specyficzny.

Zalecenia dotyczące opieki

Ci, którzy jeszcze wybrać imiona dla dziewczynek szczur, to będzie ciekawe, nie jest to zbyt zgrabne stworzenia. Dlatego musimy być przygotowane z wyprzedzeniem, aby upewnić się, że nie tylko systematycznie regularnie czyścić klatkę i czyszczenia toalety, ale również wykąpać psa. Wystarczy powiedzieć, że takie działania nie są zbyt przyjemne i radość być tylko dla tych, którzy naprawdę kochają te ozdobne gryzoni. Każdy inny może polecić dobrą ofertę myśli, czy są one gotowe do odpowiedzialności.

Po zwierzę przyzwyczaić się do nowych właścicieli, może być wytwarzany na spacer po mieszkaniu. Aby upewnić się, że zwierzę nie przegap, często zabrać go w ramionach. Podczas podróży po domu zwierzę może spowodować znaczne szkody w mieniu, a więc nie może być pozostawiony bez nadzoru.

Co do paszy dekoracyjną gryzonie?

Tych, którzy wybierają imiona dla szczurów, nie boli, aby dowiedzieć się więcej o tym, co te zwierzęta jedzą. W zależności od preferencji właściciela, gryzoń może używać pasz przemysłowych sprzedawanych w każdym sklepie zoologicznym lub naturalnej żywności. W drugim przypadku w diecie zwierzęcia muszą być obecne produkty pochodzenia roślinnego i zwierzęcego.

Dla tych, którzy nadal przechodzi nazw dla samic szczurów, to będzie ciekawe, zaleca się ich podawania pszenica, proso, owies, chleb i jajka na twardo. Należy również podkreślić, że traktują kiełki, płatki owsiane, twaróg, mięso wszelkiego rodzaju warzyw korzeniowych i produktów ubocznych. Jako dodatkowe gadżety małe zwierzęta mogą zaoferować ser, świeże lub suszone owoce. Ważne jest, aby upewnić się, że gryzoń dekoracyjny otrzymał wszystkie niezbędne witaminy i minerały.

Popularne nazwy dla szczurów

Dziewczęta, podobnie jak chłopcy, trzeba zadzwonić krótkie brzmiące pseudonimów. Zwierzęta źle postrzegane długie pseudonimów, składające się z więcej niż dwóch sylab. Na przykład mężczyzna może być nazywany Smash, pluszowy i Senja. Samic często wybierane pseudonimów takich jak suszenie, wazelina, Sheri lub Sophie.

Korzystnie, nazwy szczurów składa się z dźwięków, takich jak p, m, t, m, n, p i q. To właśnie one są lepiej odbierane przez inne małe zwierzęta ucha.

Jak przyzwyczaić gryzonia do pseudonimu?

Dowiedzieć się, jakie imiona szczurów dopasować swoje zwierzę, trzeba zrozumieć, w jaki sposób, aby upewnić się, że zwierzęta odpowiedzieli na zestaw dźwięków. W rzeczywistości, wszystko jest o wiele prostsze niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Podczas szkolenia, eksperci radzą, aby korzystać wzmocnienie emocjonalne i żywności. Za każdym razem grasz ze swoim zwierzakiem, nazywają to wybrana nazwa i zaoferować mu przyjemność. Zazwyczaj gryzonie raczej szybko zapamiętać jego imię.

Zazwyczaj proces habituacji trwa od kilku dni do dwóch tygodni, ale czasami zdarza się, że gryzoń dekoracyjny odmawia odpowiedzi na dźwięk jego imienia.