826 Shares 9032 views

Rodzaje jamników ze zdjęciami i nazwiskami

Niemcy uważany jest za miejsce narodzin podatków, gdzie ich głównym celem zawsze było polowania na borsuki i królików. Jest najstarszym z rycie ras psów, czas pochodzenia, który jest nadal przedmiotem kontrowersji. Teraz on odgrywa rolę głównego pomieszczenia i ozdobnych zwierząt, które są szczególnie „istotne” w małych mieszkań miejskich.


W tym artykule znajdziesz informacje na temat tego, co aktualnie istnieje rodzaje podatków (ze zdjęciami i nazwiskami), jaki mają charakter, dowiedzieć się o ogólnie przyjęte standardy rasy, a szczególną opieką tych zabawy i ciekawych psów.

Z historii tej rasy

Powiedzieć dokładnie dziesięcioleci czy nawet wieków w które powstały rasy, jest to trudne. Według niektórych źródeł, przodkowie podatków wykorzystywane do polowania w starożytnym Egipcie, o czym świadczy obraz krótki nogach psów, wyryte w kamieniu.

Tworzenie nowoczesnego standardu rasy rozpoczęła się w 16 wieku w południowych Niemczech. Pochodzenie jamniki pochodzi od tych najstarszych niemieckich psów myśliwskich jak biberhund. Pierwsza pisemna wzmianka o nich można znaleźć w źródłach sięga roku 1700, w którym można znaleźć informacje na temat tak zwanej „rycie borsuka lub” psów. W połowie 17 wieku. mowa tych rodzajów podatków, jak łuk nogami psów do metra (Norn) polowania i turystycznych niski coarsewooled psów.

Pod koniec 18 wieku. rasa nabiera cech, które są bliskie współczesnym standardzie. Stado psów wzrasta znacząco, a oni zaczynają eksportować do innych krajów. W ojczyzny otwiera całą sieć żłobków. Jednak właściciele psów nadal je hodować, zachowując tylko osobiste preferencje. Dopiero stopniowo są określane przez tzw pracowników i ozdobnych gatunków taksówką. W związku z powyższym, istnieje potrzeba ustanowienia narodowego i międzynarodowego standardu rasy. Została ona przyjęta w roku 1870. W roku 1888 Niemcy powstała miłośników jamnik klubu.

Obecnie jest to akceptowanym standardem rasy Międzynarodowej Federacji Canine (FCI).

Pojawienie się taksówki w Rosji

Pomimo faktu, że podatki rosyjskie stały się znane od lat trzydziestych 18 wieku., Dystrybucja specjalne otrzymali. Wokół fanów tych psów została zorganizowana przez rosyjskiego Towarzystwa terierów Fox i jamniki w 1900 roku, co doprowadziło do ksiąg hodowlanych i zaangażowany w organizowanie specjalistycznych wystaw.

W Rosji, stopa (rodzaje skał, można zobaczyć zdjęcie w artykule) był postrzegany bardziej jako element dekoracyjny pies, nie poluje. Oni szybko rozprzestrzenił się jako zwierzęta domowe w twórczej inteligencji. Aktorka Ermolovoy M. N. miał niezwykłą szybkość kolorze białym. Rosyjski klasyk A. P. Chehova były tylko dwie rasy psa, aw liście do swego wydawcy, mówił o nich jako „stworzeń z brzydkiego wyglądu (krzywe nogi, długie ciało), ale z niezwykle ostrym umyśle.”

popularność rasy został poważnie uszkodzony z przyczyn politycznych. Po wojnach światowych jak liczba podatków w całej Europie, aw szczególności znacząco spadła w Rosji. Tak więc, w naszym kraju, tylko jedenaście psy zostały zaprezentowane na targach w 1958 roku. Obecnie wszystkie rodzaje podatków, ze zdjęciami, które można zobaczyć na tekście artykułu są jednymi z największych i najbardziej popularnych ras w Rosji, głównie jako zwierzęta domowe wewnętrznych. Są one pełne psot i zabawy złości, są doskonałe strażnicy z niespodziewanie silny i głosem, który sprawia im faworytów całej rodziny, bez wyjątku.

Opis psa

Taxi, wygląd, który jest bardzo nietypowy, daleki od standardów piękna w swoim klasycznym tego słowa znaczeniu. Jednak jest w nich coś atrakcyjne i nietypowe.

To jest pies masywnej konstrukcji kostnego, stały na gruncie dokładnie. Dachshunds długa pysk, długie uszy, łagodnie zaokrąglonych na końcu. Grzbiet jest mocny i muskularny, objętość klatki piersiowej z charakterystycznym „fin” głębokie. Ogona jest umieszczona na niskim poziomie podstawy wytrzymały i grube, z reguły, pies trzyma go nieco poniżej linii powrotnej, i tylko w stanie wzbudzonym wybiera się jako anteny. Kończyny grube i krótkie, mają mięśnie ulgę. rasa psa poruszania się po obszarze swobodnie i odważnie.

W zależności od wielkości jamników następujących typów:

  • Standard (najczęściej) – do 9 kg.
  • Miniaturowa lub karzeł – wadze pomiędzy 4 i 5,5 kg, skrzynia obwód wynosi 30-35 cm.
  • Królik – Adult ciężar do 3,5 kg obwodu klatki piersiowej do 30 cm.

Można znaleźć wiele informacji o tym, co rodzaje podatków są. Jednakże, zgodnie z normą Międzynarodowej Federacji Canine, przyjęte Vol. H. I w Rosji, są tylko trzy. Jamniki (czyli tak się je nazywa) są rozdzielone w zależności od właściwości wełny na gładki, długowłosy i szorstkowłosy, można zobaczyć ich razem na zdjęciu powyżej. Klasyfikacja ta zostanie omówione bardziej szczegółowo poniżej.

Ogólny kształt i stosunek części ciała w standardzie

Według standardowej opłaty jest opisany jako krępy, krótko po turecku pies jest wydłużony, ale zwarta budowa ciała. Są bardzo muskularny opanowanie odważny i prowokujący. Jest wyraźny dymorfizm płciowy. Pomimo tej konstrukcji nadwozia, wszystkie rodzaje podatków (ze zdjęciami, przeczytaj w naszym materiale) bardzo płynna i tworzyw sztucznych.

Średnia rasa wymaga kilku ważnych cech odnoszących się do stosunku części ciała. Tak więc, najniższy punkt klatki piersiowej powinno być zlokalizowane w odległości 1/3 wysokości w kłębie powyżej poziomu gruntu. Ponadto ukośne długości ciała powinna odpowiadać odrębnego kłębie wysokość w przybliżeniu 1,7-1,8: 1.

Gładka Jamnik: ogólny wygląd i kolor

Futro jamnik jest niewymiarowe pies z wydłużoną, ale silna konstytucja, na krótkich nogach o mocnych i gęstych mięśni. Zgodnie ze standardem może być dowolny kolor biały płaszcz z wyjątkiem, być może tylko mała plamka na piersi. Pazury i płat czarny nos. Nie mogą być pewne ulgi, ale są one niepożądane. W czerwonych jamniki mogą być czerwone earlobe, w czekoladzie – brązowy lub cielisty. Przedstawiciele Harlequin plamy powinny być równomiernie rozprowadzane po całym organizmie i nie być zbyt duża.

Przedstawiciele waga tego typu powinny być nie więcej niż 11,3 kg dla mężczyzn i nie więcej niż 10,4 kg dla samic.

Futro jamnik w pierwszej kolejności i początkowo – to pies myśliwski, który idealnie dopasowuje się do każdych warunkach pogodowych. Włosy grubości i gładki, to jest odporny na działanie wilgoci i brudu.

Fragmenty z normą łeb, ogon nogi

Głowica-Jamnik ma wydłużony kształt klina i zwęża się równomiernie do czubka nosa. Czoło ledwo zauważalny płaskiej przejściowego.

Pies ma dosyć wysoko ogon, zwężający się koniec, silne, ale nie jest zbyt długi, stosunkowo prosto i niezbyt podniesionym.

Na przednie kończyny są krótkie, szerokie i proste, tylko nieco rozłożony, tył – węższe i mniej. Palce na łapach są zebrane w kulę.

Jamnik długowłosy: ogólny wygląd i kolor

Ciało, wielkość i charakter danego gatunku są takie same, jak w przypadku gładkiej Jamnik. Rodzaje kolorów i wymagania nałożone podobne. Płaszcz jest długi i jedwabiste.

Pies gęsty na krótkich nogach, ma silną muskulaturę. Wysokość w kłębie powinna odpowiadać połowie długości ciała i obwodu klatki piersiowej, – dwa razy więcej niż wzrost. Ogon w stanie spoczynku nie dotykać ziemi, a jego uszy, gdy wyciągnął do przodu bez odchodzenia od czubka nosa. Waga dorosłego mężczyzny nie więcej niż 8,2 kg, samice – 7,7 kg.

Długi Jamnik kolorów mogą być czarne tan, brązowy, światła i ciemności czerwony, barwne (Chubary) lub tygrysa.

Standardowe funkcje głowy, ogona i łap

Długich włosach dachshunds mieć suchą, długi klinową głowy, co jest szczególnie widoczne w widoku z góry oraz z boku. Czoło harmonijne, nie jest zbyt szeroka, ani zbyt wąski, stosunkowo płaska, ma ostre przejście do pyska. Pysk ma surowe linie, wąski, wydłużony.

Linia płynnie kontynuuje powrotem ogon średniej długości, zwężająca się ku końcowi, jest pokryta gęstą sierść nie jest wygięty i niezbyt podniesiona.

Łapy duże i szerokie, ustawione równolegle lub nieznacznie obrócona w bok. Tylne kończyny nieco mniejsze niż z przodu. Palce wyraźnie wysklepione i szczelnie zamknięty, silny. Pies stały spokojnie leży na całej powierzchni nogi. Wełna jest gruba i jedwabista, pozwala dobrze wytrzymać ciepło, deszcz i zimno.

Jamnik szorstkowłosy: ogólny wygląd i kolor

Wszystkie wskazane rodzaje podatków mają podobny wygląd. Ale mylić ich z innymi rasami jest po prostu niemożliwe. Jamnik na gładkiej i szorstkiej ciała jest inna, jakby pełzające po ziemi, długie i gęste, o dobrej muskulaturze. Kolor może być absolutnie każdy może (ale niepożądany) biała plamka na piersi. Nos czarny, z wyjątkiem psów „czekolada”, w którym są namalowane w kolorze brązowym lub miąższ koloru.

Płaszcz szorstkowłosy jamnik mocno na całym ciele, z wyjątkiem brwi, uszy, pysk. Jest gruby, żylasty, z podszerstkiem. Charakterystyczną cechą tego rodzaju – wyraźnie widoczne „brody” na twarzy. Brwi różne, krzaczastych. Dorosłe samce Waga musi być w przedziale 9-10 kg, samice – 8,2-9 kg.

Standardowe wymagania: głowa, ogon i nogi

Podatków włosami głowa w profilu, a górna ma kształt stożkowy, suchej, z prostymi liniami. Czoło nie jest zbyt wąski, ale nie szeroka, stopniowo przekształca się wydłużonym i lekko zakrzywionym nosie pyska. Dobrze rozwinięta brwi. Szczęki psa niezwykle potężne, bardzo dobrze rozwinięte, długie i szeroko otwarte. Standardowo kufa nie może mieć kształt kwadratu.

Linia nadal nieznacznie zakrzywiony ogon. Podczas odpoczynku, nie należy dotykać ziemi lub powstanie zbyt wysokie.

Kończyny przednie szerokie gęste i prostych lub nieznacznie obrócona w bok. Lapu tworzą cztery palce, są zwarte, z łukowatym i wspierane przez grube klocki. Tylne nogi nieco dłuższy przód, umieszczone równolegle.

Jaki charakter ma jamnika?

Wcześniej tylko polowania, ale teraz w ogromnej większości ras psów – tak można scharakteryzować przez taksówkę. Rodzaje skał są bardzo powszechne, zarówno w Rosji i za granicą. Jamniki miłość dzięki hojnym zestaw zalet. Są odważni, przywiązany do właściciela, lojalny, mają poczucie humoru, doskonałe pilnować im łatwe w pielęgnacji i utrzymaniu czystości. Jamnik jest wielkim przyjacielem i towarzyszem dla dzieci i dorosłych. Są gotowi do walki nawet z nierównym przeciwnikiem, broniąc swego pana. Psy mają dźwięczny i donośny głos, a także wysoką inteligencję, ale jest to dość trudne do pociągu. Z opłat opieki są obcymi i mogą być agresywne w stosunku do nich.

Dbanie o psa

Jamniki mają dość dobre zdrowie. Główne ryzyko związane z charakterystyką ich struktury ciała. Zwierzę długie i krótkie nogi z powrotem w tym samym czasie – to zagraża przemieszczenie krążków międzykręgowych. Dlatego ważne jest, aby kontrolować wagę psa (nie powinna przekraczać standard) i jego aktywności. W szczególności nie powinny zachęcać skacze w górę iw dół lub z kanapy. Ściśle przestrzegać diety i dozowania pasz. Dieta prawie ¾ część powinna składać się z mięsa, które jest tak lubiący wszystkich psów myśliwskich.

Opłaty grup wymienionych powyżej są wełny uchwyty, różne pod względem cech. Jednak wszystkie one wymagają okresowego opiekę nad nią. wymagana jest korzyścią dla tego małego wysiłku. Rudowłose jamniki wystarczająco czyszczone codziennie przez kilka minut, a następnie szorstki mitt miękkiej sukonkoy. Długowłosy i krótkowłose psy czesana specjalną szczotkę sztywny i grzebień.

aktywność fizyczna

Wszystkie rodzaje podatków, ze zdjęciami i nazwiskami, które już widzieliśmy powyżej, konieczność sprawowania. Codzienne spacery są doskonałym zapobiegania przyrostu masy ciała, co dzieje się z tej rasy psów zawartych jako zwierzęta domowe (nie myśliwskich), dość często. Eksperci zalecają chodzenie z taksówki krótkim, ale często, dając im mnóstwo przejechany. Warto, aby ostrzec tych, którzy mają swój obszar kraju lub domu. Jamniki ze względu na jego naturalne myśliwskich wielkich fanów poryt ziemi.