439 Shares 7233 views

Uruchamianie w trybie awaryjnym. Rozwiązanie różnych problemów

System operacyjny to kompleks oprogramowanie, więc istnieją przypadki, w których pewne elementy są niepowodzeniem. Zidentyfikować problem często nie jest tak łatwe, zwłaszcza zwykły użytkownik komputera.

Problemy są dużo łatwiejsze do nauczenia kiedy dokonać rozruchu systemu operacyjnego w trybie awaryjnym. Jej istota sprowadza się do dość prostej zasadzie: załadowaniem systemu operacyjnego tylko te usługi i programy, potrzebuje do pracy, to nie jest jakiś podstawowy zestaw. Po zalogowaniu w trybie awaryjnym, to staje się o wiele łatwiejsze do zdiagnozowania niektórych problemów. Ale musimy zrozumieć, że system operacyjny będzie działał przy wyłączeniu sterownika wideo, a to wpływa na wygląd powłoki i może być zaznajomiony na pierwszy rzut oka. Ponieważ pobierasz w trybie awaryjnym? Porozmawiajmy o tym w niniejszym artykule.

Zaczynając, system operacyjny przydziela domyślną liczbę sekund, które można użyć skrótu, dlatego, aby uruchomić w trybie awaryjnym. W standardowej konfiguracji, a więc w większości, to klawisz F8 będzie położony na klawiaturze. Ale po dokonaniu rezerwacji: haczyk tym razem po raz pierwszy to będzie trudne. Jeśli dasz mu znak, że odbywa się natychmiast po BIOS wykona wszystkie testy, ale zanim system operacyjny rozpocznie pobieranie.

Uruchamianie w trybie awaryjnym odbywa się często wtedy, gdy komputer jest zainfekowany wirusem, a drugi sposób na pozbycie się nim nie jest. Chcę zauważyć prostą opcję logowania w tym trybie: trzeba otworzyć menu „Start” – „Uruchom”, wpisz „msconfig” w polu Otwórz. Przed wami narzędzie do konfigurowania usług systemu korzeniowego i innych ważnych parametrów, wśród których znajduje się znacznik wyboru. Jeśli umieścisz go w trybie automatycznym będzie ładować tryb bezpieczny w następnym restarcie. Jak wspomniano powyżej, jeżeli głównego problemu, na którym próbuje dostać się do tego samego trybu – wirusami, zaleca się, aby nie używać narzędzia msconfig, a następnie wprowadź do pobrania systemów operacyjnych czasu.

Uruchom Windows w trybie awaryjnym było możliwe już w wersji 98., czy jest uruchomiony ten sam klawisz F8. Ta wersja systemów operacyjnych nie ma specjalnego narzędzia, wprowadzanie ustawień, które można automatycznie uzyskać w trybie awaryjnym, więc jedyną opcją jest użycie klawisza skrótu. Podobny system ma wejść i Windows 2000.

Aby rozpocząć pobieranie Tryb awaryjny w Windows XP, należy działać w sposób podobny do opisanego powyżej. Po zakończeniu renderowania BIOS pamięć i test wszystkich węzłów komputer, naciśnij klawisz F8. Jeśli pierwsza próba nie działa, uruchomić systemów operacyjnych startowych, nie rozpaczaj, uruchom ponownie restart. Wchodząc w tym trybie będzie można diagnozować problemy z komputerem, które są łatwe do usunięcia po wykryciu. To wszystko. To dość proste podejście – ładowanie w trybie awaryjnym.