293 Shares 1100 views

Linux. Jak zainstalować na własną rękę?

Przez długi czas, system operacyjny Linux uznano za dużo maniaków lub hakerów. Dzisiaj, każdy przeciętny użytkownik może nie tylko łatwo pracować w nim, ale nawet ich własne obciążenie Linux. Jak zainstalować go bez specjalnej wiedzy?

Jako taki, system operacyjny Linux nie istnieje. Istnieje Linux kernel, na podstawie których stworzył wiele dystrybucji Linuksa, które zawierają wszystkie niezbędne programy. Jest open source i jest dostępna dla wszystkich użytkowników Internetu.

Każda osoba, która posiada język programowania, w którym jest napisane rdzeń może zmienić go na własną rękę i budować własną dystrybucję Linuksa. Jak zainstalować na komputerze i które distro wybrać początkującym użytkownikom Linuksa?

Obecnie istnieją tysiące dystrybucji systemu Linux, stworzone przez pasjonatów, a niektóre z nich stały się popularne na całym świecie. Jednym z najbardziej wygodny i łatwy w użyciu systemów operacyjnych z rodziny Linux Ubuntu, która dziś jest zainstalowany na wielu komputerach domowych.

Każdy, nawet neprodvinutye użytkownik może pobrać, dostosowywanie i Master System Linux. Jak zainstalować Ubuntu 12.10? Dzięki twórców, proces ten stał się niezwykle proste i nie wymaga specjalnej wiedzy. Wystarczy postępować zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami instalatora umieścić pola obok żądanej opcji, a następnie naciśnij przycisk „Kontynuuj”.

Najpierw trzeba pobrać obraz dysku c oficjalnej stronie Ubuntu i nagrać go na płytę CD lub DVD-ROM.

Teraz konieczne jest, aby uruchomić komputer z dysku. Po pierwsze, można zapoznać się z systemem bez konieczności instalowania go na komputerze, który w oknie, które zostanie otwarte, wybierz język rosyjski i kliknij „Try”.

Jeśli rozkład wywoła zainteresowanie, następnie należy ponownie uruchomić komputer z płyty i zamiast „try” wybierz „Install”.

Zanim to sprawdzi wymaganej przestrzeni dyskowej i dostęp do internetu. W tym oknie będzie oferowane do zainstalowania oprogramowania firm trzecich i pobierać aktualizacje podczas tego procesu. Aby to zrobić, trzeba umieścić kleszcza w odpowiednich punktach i kliknij „Dalej”.

Następnie otworzy się okno, w którym należy wybrać typ instalacji. Możesz umieścić pole wyboru obok pierwszego punktu, w którym proponuje się automatyczny układ dysku twardego. W przypadku wybrania opcji „inne”, liczenie powinno produkować ręcznie.

W drugim przykładzie wykonania trzeba tworzyć tablicy partycji, która będzie obejmować korzenia, gdzie będzie w prosty sposób. Aby to zrobić, trzeba określić rozmiar, typ, lokalizację i punkt montowania partycji. Ponadto, system plików Linux powinny być wymienione. Następnie należy utworzyć partycję wymiany oraz szereg odcinków zgodnie z zapotrzebowaniem. Zwykły użytkownik może usunąć wszystkie te działania i polegać na komputerze przez pierwszego typu instalacji.

Po utworzeniu partycji to kliknąć „Install Now”. W ciągu najbliższych dwóch oknach musisz określić swoją lokalizację i układ językowy. Następnie poprosił, aby wskazać swoje dane: imię i nazwisko, nazwa komputera, nazwę użytkownika i hasło by się zalogować.

Następny rozpocząć instalację Ubuntu, który trwa mniej niż 20 minut. W tym czasie użytkownik zostanie pokazany slajdy mówienie na temat tej wersji funkcji.

Po zainstalowaniu potrzebę, aby ponownie uruchomić komputer i zalogować się za pomocą hasła. Teraz można rozpocząć pracę z systemem Linux. Jak zainstalować inne dystrybucje, zawsze można znaleźć w sieci.