725 Shares 7774 views

Tabela piły. Z rękami wokół stołu piły

Piła tarczowa jest wygodnym i skutecznym narzędziem, które służy do prac budowlanych. Za pomocą tego urządzenia, masz możliwość korzystania cechy zwrotności i szybkości. Jednak realizacja cięcia dużych partii drewna do pracy z tym narzędziem jest dość trudne. Znacznie upraszcza zadanie stół piły tarczowej, własnymi rękami to może być dokonane bez większych trudności.

Najważniejsze cechy

Struktura Podstawa może być sklejki lub desek. Narzędzie zatem konieczne jest zainstalowanie w dolnej części blatu, natomiast zębaty dysk musi być umieszczony w otworze stołu roboczego. Element, który jest używany do cięcia, będzie wykraczać poza prostokątnego otworu.

Gdy pilarka jest włączony, płyta będzie się obracać, a to zaczyna się dziać podczas cięcia dostaw materiałów. Największa grubość obrabianego materiału będzie zależała od wielkości dysku i narzędziami. Przy wyborze urządzenia należy wziąć pod uwagę grubość blatu stołu, do którego zostanie dołączony dno piły.

Funkcje „wybierz” przenośników

Jeśli nie ma dostępnych piłę tarczową, to jest możliwe, aby uzyskać, biorąc pod uwagę niektóre cechy, takie jak urządzeń energetycznych mogą być zidentyfikowane. Jeśli narzędzie ma być wykorzystywane przy wykonywaniu codziennych zadań, a następnie 800 watów mocy będzie wystarczająca do wytworzenia stołowa pilarka tarczowa własnymi rękami. Oznacza to, że ilość pracy do średniej.

Ważne jest, aby zwrócić uwagę na głębokości cięcia, będzie to zależeć od maksymalnej grubości obrabianego materiału. Piła pół lub zawodową klasę, mają tendencję do mieć głębokość cięcia w zakresie od 40 do 70 mm.

Technologia pracy

Otwory w górnej powierzchni stołu, aby wywiercić na znaczników wskroś. Wykonanie oznakowania żeber podczas dokonywania stół do piły, trzeba przeprowadzić przed cięcie. Ustalające żebra do blatu odbywa się za pomocą kleju do drewna, elementy od połączeń musi być skompresowany stubtsinami. Przez miejsce należy określić położenie usztywniaczy ubocznych, które muszą następnie ciąć i przyklejone w podobny sposób.

Cechy dzieła

Jeśli zdecydujesz się zrobić stołowa pilarka tarczowa z własnymi rękami, rysunki można przygotować samodzielnie. Po przyklejeniu, zacisk usuwa się, jeżeli nie jest to konieczne, konstrukcja musi być dodatkowo zamocowana za pomocą śrub samogwintujących, które są zainstalowane w otworach. Muszą one być przygotowane w dolnej części do łączników mocujących zostały zatopione w strukturze. Kiedy klej wyschnie, że żebra może wyeliminować zaciski. Na to możemy założyć, że blat jest gotowy.

Zalecenia dotyczące pracy z nóg

Pilarka tarczowa własnymi rękami muszą być wykonane za pomocą nóg, które należy przeprowadzić na pokładzie 50×100 mm. Wysokość tych elementów będzie określona przez wysokość mastera, z reguły, ten parametr wynosi 110 cm. Płyta powinna być cięte wzdłuż osi pod niewielkim kątem od jednej strony. Następnie obrabiany przedmiot jest nakładany na blat stołu, tak, że podczas instalowania nogi były nieznacznie w ciągu. Ustalenie tych elementów niezbędnych do przeprowadzenia na zewnątrz żeber, to zaleca się stosować ze śrubami.

Wyprodukowanie stołowa pilarka tarczowa z własnymi rękami, zdjęcie, którego można uznać za z góry, równolegle z konieczności zamontować nogi aby spróbować poprawić stabilność konstrukcji. Aby to zrobić, można związać, który jest wykonany z sekcji pręta 50×50 mm. Ręcznie tarczowa musi być zainstalowana w rowku przygotowanym do dolnej strony powierzchni roboczej. Podeszwy powinny być ustalone na śrubach i przekładnia powinna być zainstalowana w gnieździe. Z układu tabeli mogą być stosowane, co znacznie ułatwi realizację cięcia materiałów.

Sam blat do ochrony przed wystawieniem na działanie wilgoci może być pokryty lakierem, który jest stosowany w kilku warstwach. Gdy stół wykonany z tarczową, po tym jak pierwsza warstwa wymaga czekać na jego całkowite wysuszenie, tylko wtedy może przystąpić do powierzchni pokrytej drugą warstwą. Takie podejście eliminuje efekt poślizgu na powierzchni roboczej drewna.

Włączanie i wyłączanie piły

Dokonując tabela stołowa pilarka tarczowa własnymi rękami, trzeba zdecydować, na ostatnim etapie Kolejne ważne pytanie. Leży problemu włączania i wyłączania piły. Jeśli kreator ma wystarczającą wiedzę i doświadczenie w zakresie elektrotechniki, może manewrowania klawisz zasilania, a następnie dokonać przycisków sterujących na zewnętrznej powierzchni żeber, który znajduje się z przodu. Jeśli system ten jest zbyt skomplikowane dla Ciebie, to wystarczy, aby wyciągnąć klucz, za pomocą drutu. Ale włączyć i wyłączyć piły będzie za pomocą przewodu zasilającego.

Producenci rozdział wózek

Jeśli chcesz, aby stół mobilną, to górna część może być wykonana w postaci wózków. Jako jej ściany boczne, które będą znajdować się z tyłu i z przodu, to jest możliwe aby użyć płyt wiórowych, jej grubość może być równa 16 mm. nogi stołu bary, średnica równy 50×50 mm. Wsparcie dla projektów kół znajdą się tablice, których grubość wynosi 35 mm. W celu poprawy jakości sztywności sekcji, ściany przednie i tylne muszą wzmocnić płytę, której grubość jest równa 20 mm. Wszystkie elementy muszą zebrać za pomocą śrub oraz dodatkowo kleju PVA. Płyta odniesienia dla kół muszą być zabezpieczone metalowymi kątami.

Do montażu wózka na powierzchni nośnej stołu do desek trzeba zrobić płytkie zagłębienia, którego promień jest równy promieniowi koła. W celu zamocowania do stołu Pułapki powierzchniowe należy zainstalować dwa elementy w postaci wkładek, które mają być zamontowane na jednej płytce. Na to możemy założyć, że pilarka tarczowa własnymi rękami wykonane, a to może zacząć wykorzystywać w tandemie z głównym narzędziem, które kiedykolwiek zostały wszelkie potrzebne złota rączka w domu, który uwielbia pracować z drewna.

Konkludując

Jeśli zdecydujesz się wykonać stołowa pilarka tarczowa własnymi rękami (DP 2000) z tej technologii, proces pracy nie będzie towarzyszył nadmiernej złożoności. Z tym jest w stanie poradzić sobie żadnej aptekach, nawet taki, który nie ma konkretnego odniesienia tego rodzaju umiejętności pracy. Jeśli masz chęć do rozszerzenia funkcjonalności komputera, przeznaczony do piły tarczowej, możliwe jest zwiększenie tempa jego bezpieczeństwo. Można zrobić projekt bardziej skomplikowane, to wszystko zależy od umiejętności, a co najważniejsze, chęć odkrywania nowych horyzontów prac budowlanych. Życzę sukcesów i udanych nowych rozwiązań!