154 Shares 1531 views

PJSC „Taganrog Zakłady Metalurgiczne”: historia, produkcja, produkty

Joint Stock Company publicznego „Taganrog Zakłady Metalurgiczne” – jeden z ośmiu czołowych producentów wyrobów rurowych w Rosji. Głównymi odbiorcami – Spółka do wydobycia, transportu i przetwórstwa ropy naftowej i gazu. W 2003 roku firma przelewa się do „TMK” gospodarstwo.

fundacja

Taganrog Metallurgical Works powstała na brzegu Morza Azowskiego w 1896 roku. Pomysł budowy dużej stalowni posiadanych przez belgijskich i francuskich przemysłowców, którzy chcieli poszerzyć swoją sferę wpływów Rosji. Po uzyskaniu pozwolenia, wzięli jedną z roślin w Liege i odtworzyć go w mieście Taganrogu.

Pierwszy podmuch i piec-palenisko otwarte w lecie 1897 roku rozpoczęto w roku, a do końca września, został wysłany na pierwszą produkcję. Przed rewolucją Tagmet było dość duże przedsiębiorstwa stalowniczego. Produkuje wyrobów płaskich ze stali pancerza, amunicji i innych produktów.

Okres radziecki

W wojnie domowej Taganrog Metallurgical works została praktycznie zniszczona. W 1922 roku zaufanie „Yugostal” był odpowiedzialny za produkcję, postanowiłem rozebrać ciało ze względu na ich zły stan. Jednak Feliks Dzierżyński, który przewodniczył w Najwyższej Rady Gospodarczej, poinstruował firmę do odzyskania.

We wczesnych latach 30-tych Tagmet była istotnie zmodernizowane. Nowa stacja metra z urządzeń niemieckiej, takie jak dwu-rolkowe Młyny rurowe Pilger z firmy „Mannesmann”. Dlatego sklep nazywał „Mannesmannovskim”.

Podczas wojny Taganrog Metallurgical Works ponownie całkowicie zniszczone. Natychmiast po wyzwoleniu byłych pracowników oddaniem przywrócony produkcję od podstaw. W listopadzie 1943 roku, po raz kolejny zdobył palenisko, a później sklep bandazheprokatny.

W ciągu 50 lat zakład został aktywnie rozwija. W 1962 roku zdobył nowy spawania rura liczbę roślin 3. W osiemdziesiąte upłynęły pod znakiem rozwoju nowych rodzajów produktów: wiercenie i rur osłonowych dla nowych gości. W szczególności, są one wykorzystywane w unikalnym projekcie – wiercenie najgłębszego dobrze w świecie na Półwyspie Kolskim.

nowy czas

W przeciwieństwie do wielu firm, JSC „Taganrog Zakłady Metalurgiczne” po upadku nie zatrzymał produkcję. Dzięki zawarciu partnerstwa z TMK znaczących inwestycji 2003 zostały wykonane w produkcji.

W 2006 roku zakład martenowski Uruchomić maszynę w ciągłego odlewania kęsów. W 2008 roku – kompleks ultra-Tube, pierwszy w Rosji. W 2013 roku zdobył nowy piec stalowy elektryczny, zaprojektowany w celu zastąpienia węglowych pieców martenowskich.

produkcja

Taganrog Metallurgical Works posiada kilka unikalnych funkcji. Korzyści te obejmują zaawansowaną produkcję stali, w pełni pokrycie własnych potrzeb. Wprowadzenie do ciągłego odlewania stali zakład pracy „piecokadzi” znana włoska firma inżynierii Danieli dostarczy wymaganych parametrów produkcyjnych do produkcji walcowanych na gorąco rur bez szwu o szerokim asortymencie. Umożliwiło to rozwój produkcji rur ze stali złożonego systemu dopingu stosowanego w przemyśle ropy i gazu, budowa maszyn, oprzyrządowania, energii, w tym energii jądrowej, a także w innych gałęziach gospodarki narodowej.

Przebudowa zakładu kokosowego, obejmuje instalację nowej prasy ścinanie siłą 1000 ton, znacznie zwiększonej wydajności pracowników i kokosowych sklepach martenowskich. Modernizacja instalacji rurowych zarówno walcowania. Przeprowadzić budowę nowego obszaru termicznego umieścić instalacyjną rozciąganiem zmniejszenie młyn niemieckiej firmy inżynierskiej SMS Meer. Zaktualizowany termouchastok mogą zwiększyć produkcję rur poddanych obróbce cieplnej do różnych celów na 100.000 ton rocznie.

produkty

Taganrog hutnicze Works (Tagmet) jest liderem na krajowym rynku rur w produkcji high-tech podtynkowego joint obudowie z gwintem CTT cieszy rosnący popyt ze strony firm naftowych. Firma w tej chwili jest rosyjski lider w rozwoju i wdrażaniu nowoczesnych Sealed połączeń gwintowanych. W połowie lat 2000 uruchomiono nowy części roślin rur do wytwarzania rur o najwyższej jakości połączeń gwintowanych.

W uzupełnieniu do produkcji stali, Tagmet produkuje szeroki asortyment rur:

  • szwu gorąco odkształconym;
  • obudowa;
  • elektryczny wzdłużną;
  • wiercenia spawanych blokad;
  • profil;
  • Profil spawanych;
  • wody i gazu;
  • rury;
  • workover.

Rozszerzenie produkcji, poprawę jakości i lepszej prezentacji produktów, przełączanie z węgla na energię elektryczną – główne zadania przedsiębiorstwa w niedalekiej przyszłości.