715 Shares 1646 views

produkcja stali martenowskich i nemartenovskoe

Człowiek, aby zapewnić ich potrzeb przy użyciu różnych materiałów. A jeden z nich, oczywiście, należą do metali. Teraz prawie niemożliwe, aby znaleźć taki obszar ludzkiej aktywności, w których były one nieobecne. I metale są podzielone na kilka głównych grup: kolorowych, delikatnych i czarnych.

grupy żelaza zawierająca chrom, mangan, oraz, oczywiście, z wielu stopów żelaza. I że stopy żelaza są podstawą nowoczesnej technologii. I choć jest to teraz są nowe materiały ceramiczne i polimerowe, nie będą wkrótce w stanie zastąpić stare dobre stali i żeliwa.

Nazywany stopem stali żelaza za pomocą węgla i zawartości węgla w stopie nie powinna przekraczać 2,14%. Jeśli jego zawartość jest większa niż tej figurze, ten stop ma żeliwa. Wytworzono z żeliwa lub stali ze złomu w piecach stalowniczych w różnym metalurgii. I jeden z najstarszych i już przestarzałych sposobów jest produkcja stali w piecach martenowskich. Jego zasada polega na tym, że żelazo i złom są przetwarzane w piecu płomiennym. Stopić stałych materiałów wsadowych i ogrzewanie stali do pożądanej temperatury i w celu skompensowania strat cieplnych znaczne, konieczne jest dodatkowe ciepło. Jest wytwarzany przez spalanie paliwa w strumieniu bardzo gorącym powietrzem.

Aby proces spalania dał maksymalnego efektu i produkcja stali zużywa mniej energii, konieczne jest, że paliwo jest spalane jest w przestrzeni roboczej. W tym celu powietrze doprowadza się do paleniska w większe niż ilości niezbędnej. To odpowiednio tworzy swój nadmiar tlenu atmosferze. Również w tym atmosfera zawiera tlen, który jest utworzony w wyniku rozkładu wody i dwutlenku węgla, w wysokich temperaturach. W ten sposób w piecu powstaje nadmiar tlenu, która sprzyja utlenianiu żelaza i innych składników wsadu. W wyniku tego utlenianie produkuje wiele różnych tlenków metali. Tworząc, wraz z zanieczyszczeniami i cząstek przewracające się wkładka żużlu. Ten żużel jest lżejszy od stali, a on obejmuje ją podczas topienia. Dlatego produkcja stali metodą martenowski stopniowo zastępowane przez nowe technologie.

Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do tych rodzajów stali, które zawierają wiele elementów. Ich odsetek konieczności utrzymywania bardzo surowe. Stale te stosuje się także do wszystkich znanej stali nierdzewnej. I produkcji stali nierdzewnej – jest to dość trudne zadanie, aby zdecydować, która metoda jest open-palenisko jest bardzo trudne. Gdy ta węgla w stali nierdzewnej zawiera bardzo mało, a to dodatkowo komplikuje problem. I do wytopu stali nierdzewnej i innych podobnych marek często korzystają łukowych piecach elektrycznych. Mogą mieć różną moc i pojemność. Źródłem ciepła w takim piecu jest łuk elektryczny. Okazuje się pomiędzy elektrodami i ładunku lub stopionego metalu, gdy prąd jest dostarczany do ich niezbędną wytrzymałość.

Ten łuk jest strumieniem elektronów, par metalu i żużla zjonizowane gazy. Jej temperatura przekroczy znak 3000 stopni. Może on wystąpić jako przez aplikacje DC i AC. Ale w elektrycznym piecu łukowym jest używany tylko do prądu zmiennego. Początkowo, gdy metal nie jest dobrze ogrzewa się w piecu, łuk nim poprzez zmianę biegunowości elektrod jest ugaszony. Ale wtedy, gdy akumulator jest całkowicie stopiony i łaźni jest pokryta jednolitą warstwą żużla, łuk jest stabilizowany i zaczyna palić równo. Ponadto, do produkcji stali w piecu prowadzi się bez komplikacji.

Do topienia metali i stosowane w piecach indukcyjnych. Zasada działania jest następująca: zmienne pole magnetyczne wzbudza metalu w prąd elektryczny, ciepło jest uwalniane, który jest używany do stopienia metalu. Źródło pola magnetycznego takiego pieca jest induktor. Stal Poizvodstvo w piecu indukcyjnym, ma kilka zalet w porównaniu z piecem elektrycznym. Po pierwsze, możliwe jest bardziej dokładne regulowanie temperatury topnienia i daje wyższą wydajność. Po drugie, brak łuków elektrycznych i elektrody w taki piec umożliwia otrzymanie jej w stali niskowęglowej. Stapianie w piecu indukcyjnym daje takzhne i niskie elementy spalania stopu, co jest ważne w wytopie złożonej ze stali stopowej.