640 Shares 5023 views

Samolot Boeing 757-300

Boeing 757-300 – średnio- i długodystansowych samolot pasażerski wykonał swój pierwszy lot 02 września 1996. Po certyfikacji, samolot wszedł do służby w Kondora lotniczej w marcu 1999 roku. Samolot jest używany jako na regularnych lotów i lotów czarterowych operatorów. Duży stopień podobieństwa w strukturze i operacyjnych parameres z innymi modelami samolotów Boeing zrobić to opłacalne dla linii lotniczych, aby umożliwić wykorzystanie już dostępnych zasobów i piloci z zespołu.

Boeing 757-300 to większa wersja Boeing 757-200. Jest 7 metrów dłuższy niż prototyp, który pozwala mu zabrać na pokład 20 procent więcej pasażerów, a nawet do 50 procent wzrostu przedziału ładunkowego. Zatem Boeing 757-300 może pomieścić do 289 pasażerów w wersji czarterowej, o 10 procent niższy koszt za kilometr passazhiromesta, najlepiej w tym segmencie rynku. Samolot ten nie ma na celu zastąpienia Boeinga 757-200, jak mogłoby się wydawać. Oba modele będą produkowane. Boeing 757-300 ma ten sam poziom złożoności zarządzania jak Boeing 767 , a zatem mogą być kontrolowane przez pilotów w tej klasie maszyn bez obszernego procesu przekwalifikowania.

Boeing 757-300 kontynuuje tradycję niezawodności i prostoty Boeing 757-200. Obie wersje mają taką samą desce rozdzielczej system i sterowania, chociaż niektóre cechy zostały zmienione. Oprócz zwiększenia kadłub, to nowe koła i opony, podwozie, tylne tuleje nadkole, hamulca i wzmocnione skrzydła. Model ten jest wyposażony w osiem standardowych wyjść w tym czterech wyjściach na skrzydłach, po jednym z każdej strony.

Udana konstrukcja Boeinga 777 stał się prototypem dla Boeinga 757. siedzenia jest tak dobrana, że wnętrze kabiny samolotu predtavlyaet przestronną i komfortową przestrzeń, oprócz doskonale przystosowane do czyszczenia. Podkreśla sklepowe miękkie oświetlenie, które w połączeniu z gładkimi liniami sufitowych tworzą miłą atmosferę. Ulepszona konstrukcja sufitu dodatkowo także tworzy przestrzeń na bagaż. System klimatyzacji przedziału pasażerskiego została zmodyfikowana do większej liczby pasażerów Boeinga 757 opinie pasażerów pozytywnie ocenia zmiany wprowadzone do systemu. W szczególności, został dodany do klimatyzacji kamery i mocniejszych wentylatorów. Ponadto, samolot jest wyposażony w toaletach próżniowych, co znacznie skraca czas obsługi technicznej między lotów.

Tablica przyrządów samolotu jest przeznaczony dla dwóch pilotów i wyposażone w ekrany elektronicznych. Kompyuterizirovannaya iw pełni zintegrowany system sterowania lotem stanowi autonomiczną kontrolę manewrów statków powietrznych oraz, począwszy od startu i lądowania, aby zmniejszyć. Niwelowanie cyfrowe sterowanie nawigacji, mocy silnika i kontroli statków powietrznych, system ten zapewnia optymalny wybór trasy, a zatem najkrótszy czas lotu.

Silniki Boeing 757-300 i Boeing 757-200 jest bardzo podobna w charakterystyce. Potężne turbiny dwuobwodowy produkcji Rolls-Royce i Pratt & Whitney są te samoloty Wśród najbardziej ekonomicznym i najlepiej w charakterystyce hałasu.