813 Shares 1121 views

Ippon Powrót Comfo Pro 800: instrukcje, porównanie z konkurencją i opinie

Ippon Powrót Comfo Pro 800 jest używany do stacji roboczych i komputerów osobistych. To chroni je przed skokami napięcia i innymi zakłóceniami w sieci zasilającej. Green Power posiada funkcję, która pozwala zapisać dane i ostrzega techniki problemów związanych z nagłym zaniku zasilania.

Opis urządzenia

Ippon Powrót Comfo Pro 800 posiada stylowy i nowoczesny design. Jest on używany do komputerów, zarówno osobiste i urządzenia peryferyjne, jak również dla stacji roboczych graficznych i technologii komputerowej. Używać urządzenia do sprzętu telekomunikacyjnego. On zapewnia sprawne funkcjonowanie urządzeń elektronicznych. To chroni je przed utratą danych.

Panel przedni wyposażony jest w przełącznik zasilania przycisk CHD. Po prawej stronie jest urządzeniem wskaźnik błędu, który informuje, że bateria jest całkowicie rozładowana, lub konieczność wymiany baterii. W tych przypadkach, dioda zapala się na czerwono. Na lewo od przycisku zasilania jest wskaźnikiem, który wskazuje, w jaki sposób urządzenie od sieci (zielone światło) lub baterii (dioda miga na zielono).

Besperebonika górny panel zapewnia wygodny uchwyt do przenoszenia urządzenia. Za to są cztery wyjścia, które są odpowiedzialne za filtrowanie skokami napięcia. Poniżej przedstawiono dwa inne wyloty pod zestykiem ochronnym. Nie tylko chroni przed przepięciami w sieci elektrycznej, ale także w stanie zapewnić zasilanie awaryjne urządzeń elektrycznych. Więcej poniżej złącza do ochrony przed przepięciami zasilania modemu i linii telefonicznej. Na końcu górnym panelu znajdują klipsy mocujące kabel.

Tylny panel Comfo Pro 800 wyposażona w gniazda dla kabla elektrycznego. Znajduje się na lewo od portów COM i USB. Nie daleko od portu znajduje się automatyczny włącznik.

urządzenie rejestrujące

Ippon Powrót Comfo Pro 800 jest sprzedawany w sklepach detalicznych w następnym secie. Są to:

 • zasilacz awaryjny;
 • Instrukcja obsługi urządzenia;
 • karta gwarancyjna;
 • CD-ROM, na którym rusyfikacji oprogramowanie;
 • Zestaw kręgowego.

Oprogramowanie zawarte na płycie CD, wyświetla dane, takie jak częstotliwość, napięcia ładowania akumulatora. To pokazuje poziom obciążenia na urządzeniu i innych parametrów.

Przewody w zestawie:

 • kabel do podłączenia do sieci elektrycznej;
 • Dwa przewody ze złączem IEC 320 do podłączania urządzeń elektrycznych;
 • kabel do połączenia z PC Format RS-232;
 • kabel do podłączenia do komputera za pomocą złącza USB AB;
 • kabel telefoniczny.

Z instrukcją obsługi, aby dowiedzieć się adres centrów serwisowych, które znajdują się w 48 rosyjskich miastach. Gwarancja na urządzenia podana jest na 1-2 lata.

urządzenie załadowcze

Ippon Powrót Comfo Pro 800 jest wyposażony w wbudowany akumulator, który w momencie sprzedaży towarów jest w pełni naładowana. Pomimo tego, podczas transportowania urządzenia może być odprowadzane. W takim przypadku należy naładować. Aby to zrobić, zasilacza awaryjnego jest podłączony do sieci zasilającej i pozostawić osiem godzin lub więcej. Podczas ładowania, UPS nie należy podłączać innych urządzeń do niego.

Przed podłączeniem Ippon Powrót Comfo Pro 800 (czarny nowy) do zasilania, upewnij się, że napięcie w sieci odpowiada znamionowej pełna, która jest równa 220 V. Przewód zasilający jest podłączony z jednej strony do urządzenia, az drugiej – do wylotu. Wszystkie urządzenia podłączone zgodnie ze złączy umieszczonych na panelu górnym bespereboynik, stosując do tego odpowiednich przewodów.

Telefon i modem jest podłączony do złącza urządzenia wejściowego znajduje się na górze. System operacyjny może zostać wyłączony automatycznie, należy zadokować komputer i UPS za pośrednictwem portów RS0232 lub USB.

operacja bespereboynik

Ippon Powrót Comfo Pro 800 (użytkownik opisuje szczegółowo niuanse użycia urządzenia) w pierwszym Połączenie zostanie uruchomione automatycznie. Aby go wyłączyć, należy nacisnąć odpowiedni przycisk. EH również powinny zostać wykorzystane do ponownego uruchomienia maszyny w pracy.

Jeśli urządzenie nie jest podłączone do sieci, można użyć funkcji „zimnego” startu. Dzięki niemu urządzenie chroni sprzęt elektryczny, karmienie zasilanie bezpośrednio z akumulatora. Do jego uruchomienia, wystarczy nacisnąć przycisk zasilania na UPS.

Bespereboynik posiada tryb zasilania zielone, które w przypadku braku napięcia elektrycznego automatycznie wyłącza urządzenie, jeśli nie jest podłączone obciążenie niego.

Jeżeli akumulator jest zużyty, należy go wymienić. Aby to zrobić, należy usunąć śruby na spodzie urządzenia i lekko dociśnij. Po tym, zdjąć przednią pokrywę i wyjąć baterię odkręcając te przewody, które łączą go z besperebonikom. Przez analogię, włóż nową baterię i uruchomić urządzenie w eksploatacji.

W zestawie z zasilaczem UPS jest dyskiem, na którym program WinPower 2004. Aby go zainstalować, włóż płytę do komputera i postępować zgodnie z zaleceniami wyświetlanymi na ekranie.

Możliwości techniczne urządzenia

UPS Ippon Powrót Comfo Pro 800 (New) charakteryzuje pojemności 800 VA / 480 watów. Przyrząd napięcia na wyjściu z wejściem 220 W. zakres możliwych zmian napięcia zmienia się w regionie od 162 V do 268 V.

Urządzenie posiada akumulator ołowiowo, składający się z sześciu elementów. Może ona pracować w trybie gotowości od 5 do 30 minut. Czas zależy od urządzenia obciążenia. Urządzenie jest obciążony do 90% w osiem godzin.

Comfo Pro 800 jest wyposażony powiadomienia dźwiękowego. Na przykład, w trybie gotowości, to emituje sygnały dźwiękowe rzadkich raz na dziesięć sekund. Jeżeli bateria jest niska, istnieją dźwięki co sekundę. Kiedy jednostka ostrzegawcza przeciążenia brzmi raz w 0,5 sekundy, a gdy uszkodzone lub wyczerpane sygnał baterii przeprowadza się raz na dwie sekundy. Na bespereboynik awarii wskazuje ciągły sygnał dźwiękowy słyszalny.

Urządzenie składa się z następujących parametrów:

 • długość – 300 mm;
 • Szerokość – 124 mm;
 • wysokość – 210 mm.

Zasilacz masa – 6,4 kg. Urządzenie jest kompatybilne ze wszystkimi systemami operacyjnymi Windows i Linux.

możliwe błędy

W czasie pracy, urządzenie okresowo doświadczają różnych awarii. Na przykład, zielona dioda LED na przednim panelu Ippon Powrót Comfo Pro 800 nie mogą być podświetlane – akumulatora wbudowanego w urządzenia, błędnej lub brakujących. Więcej podobna sytuacja występuje wtedy, gdy urządzenie jest wyłączone. Uszkodzony akumulator należy wymienić na nowy. Jeśli akumulator nie jest dostępny, to należy wprowadzić.

Jeśli moc pochodzi z zasilacza w normie, a urządzenie emituje długi sygnał, oznacza to przeciążenie zasilacza. W takim przypadku należy upewnić się, że ładunek na maszynie spełnia swoje możliwości techniczne.

W przypadku awarii zasilania bateria szybko się rozładowuje, oznacza to, że urządzenie jest przeciążone, niski poziom naładowania baterii lub problemu. W pierwszym przypadku jest usuwany z bespereboynik wszystkie niepotrzebne obciążenia. Gdy poziom naładowania akumulatora jest niski należy go naładować. W przypadku awarii należy wymienić baterię na nową.

Wyposażenie wnętrz

имеет батарею марки NPW 45-12. Ups Ippon Powrót Comfo Pro 800 posiada zupełnie baterii NPW 45-12. Wydajność urządzenia baterii 9 Ah oraz napięcie robocze wynosi około 12 V. baterii charakteryzuje duży wpływ 75% w ciągu 10 minut rozładowania.

Wnętrze urządzenia jest wykonana tradycyjnie. W dolnej części urządzenia znajduje się transformator i akumulator, natomiast górna część jest zarezerwowana dla elektroniki plateau.

Większość elektroniki jest na płycie jednowarstwowej, gdy stosuje się przyzwoitej jakości druku. Instalowanie komponentów na płycie wykonywane w sposób zadowalający, podpisywane są wszystkie części. Wylot w górnej części urządzenia, będzie cumował przy użyciu karty elektronicznej za pomocą specjalnych łączników. Jest urządzenie zabezpieczające RJ-11, które działają w trybie wolnostojącym, a tylko rdzeń.

Ochrona przeciwprzepięciowa za pomocą warystora. Połączenia wykonane przez przekaźnik uzwojenia. Największą komutacji prądu na jedną 7a przekaźnika jest, ale jeśli napięcie elektryczne wynosi 270 V. Funkcja ta umożliwia podłączenie urządzenia do nośności 1800 VA. Falownik pracuje na czterech tranzystorów. To tworzy w przybliżeniu sinusoidalny. Na powierzchni 120 tys. Patrz ogólnie rozliczone tranzystory mocy grzejników. Są one podłączone do chłodnicy przez uszczelkę i zabezpieczone śrubami. Każde z nich charakteryzuje się mocą 100 watt, w skali od temperatury roboczej do 175 ° C i napięciu 30 V.

Blokować odpowiedzialny za regulację napięcia na wyjściu (AVR), stworzonego przez system transformatorowy. W bespereboynik transformatora wykorzystywanego w rdzeniu w kształcie litery W na avtotransformatsii jednym etapie.

Pozytywny boku przyrządu

Ippon Powrót Comfo Pro 800 (czarny) może być używany w domu. Wśród jego zalet wyróżnić użytkowników:

 • Stabilizacja napięcia wyjściowego, co wpływa na całą gamę ładunków;
 • Stylowy i nowoczesny design;
 • pełne wyposażenie, które zawiera zestaw linek i oprogramowania;
 • jeden rok gwarancji, a nie tylko produkt, ale również na baterii;
 • Rusyfikacji programu do maszyny;
 • USB i RS-232, zapewniając połączenie z komputerem;
 • dźwięk powiadomienia o statusie;
 • Tally stanu baterii;
 • Zabezpieczenie przed zwarciem i przeciążeniem wszystkich rodzajów;
 • „Start na zimno”, co pozwala na uruchomienie urządzenia w przypadku braku napięcia;
 • zestykiem ochronnym;
 • sterowanie mikroprocesorowe.

Te i inne zalety urządzenia jest odizolowane od reszty. Wskazują na dobrą jakość i przyzwoite parametry.

minusy

Wśród wad UPS Ippon Powrót comfo Pro 800 pkt trybie zarządzania energią nieuregulowana, brak wsparcia i Smart Battery niewygodny system ładowania. W niektórych przypadkach użytkownicy wskazują na silną ogrzewania sprawy i niewielką ilość evrorozetok.

W porównaniu z konkurencją, najlepiej bespereboynik

Ippon Powrót Comfo Pro 800 w pełni uzasadnia cały deklarowany dysponuje producent, ale rynek nie stoi w miejscu, a konkurenci starają się stworzyć coś nowego, doskonalszego. Tak więc, w opinii większości użytkowników najlepszą UPS są następujące:

 • APC by Schneider Electric Smart-UPS 1000VA . Są dźwięki i wyświetlacz LCD – wyświetlacz, który nie posiada Ippon Comfo Pro 800. Moc wyjściowa 650 watów. Istnieje osiem złącza do podłączenia do komputera PC. Akumulator jest w pełni naładowany w ciągu trzech godzin, w przeciwieństwie do comfo Pro 800, w którym bateria jest naładowana więcej niż 8 godzin. Przy pełnym obciążeniu przebiegu 6 minut, a na pół trybie gotowości – 20 minut. Ippon jest droższe, około 30 tysięcy rubli.
 • Inelt Inteligentne Elektrownia 1500. Moc wyjściowa jest równa – 900 watów. Jest to tryb „zimny start”. Akumulator jest naładowany 100% w ciągu 12 godzin. W stanie chronić nie tylko sieci lokalnej, ale z linii telefonicznej. Blokuje efekt impulsów napięcia. Ta funkcja nie jest obecny w comfo Pro 800. Należy w regionie dziesięć tysięcy rubli.
 • IPPON Winner 1000. Moc wyjściowa 650 W Inteligentne urządzenie. Narzędzia czas w trybie czuwania przy pełnym obciążeniu wynosi 5 minut. Ustawienia urządzenia pozwalają, aby pasowały do 19-calowej szafie. Urządzenie jest całkowicie naładowane po około trzech godzin. Jest droższe Comfo Pro 800, około 11-14 tysięcy rubli.
 • Ippon Powrót Comfo Pro 800 New. Ma moc – 420 W, funkcję „start na zimno”. Ma osiem evrorozetok, w przeciwieństwie comfo Pro 800, które są dwa z nich. Urządzenie chroni wszystkie rodzaje zakłóceń i wysokonapięciowych impulsów oraz lokalnej sieci telefonicznej. Ippon Back Comfo Pro 800 New 5000 рублей . Warto Ippon Powrót comfo Pro 800 Nowe 5000 rubli.
 • Выходная мощность – 600 Вт. FSP Group EP 1000. Moc wyjściowa – 600 Watts. Jest dźwięk powiadomienia i lampka sygnalizacyjna. Posiada cztery gniazda do podłączenia komputera PC. Akumulatora jest pobierana przez 6 godzin. Urządzenie chroni sprzęt elektryczny przed zwarciem i zakłóceniami na linii energetycznych. Urządzenie kosztuje około 4000 rubli.
 • IPPON Smart Power Pro mocy 1400 VA 1400. Urządzenie wyjściowe. Na ładowanie akumulatora trwa 4:00. Są to wskaźniki LED i sygnał dźwiękowy. Urządzenie ma 4 zestykiem ochronnym. To kosztuje około 10.000 rubli.

Bespereboynik dobrą ochronę komputera i innych urządzeń przed zakłóceniami na linii. Urządzenia „drogie” są uważane za bardziej wiarygodne, mają szerszą funkcjonalność, działający w trybie gotowości dłużej i mają dłuższą żywotność.

koszt

Cena Ippon comfo Pro 800 wynosi od 5000 do 7000 rubli. Koszt zależy od marży w sieci handlowej. kolor jednostka nie ma wpływu na jego cenę.

Gdzie kupić?

UPS Ippon Powrót Comfo Pro 800 (czarny) można znaleźć w komputerowych i elektroniki użytkowej w sklepach, takich jak "Eldorado", "Computer Market", "Citylink" DNS i innych. Ten produkt można kupić za pośrednictwem Internetu.

Opinie o urządzeniu

Ippon Comfo Pro 800 ma wiele odpowiedzi. Niektórzy całkowicie zadowolony z tego instrumentu, trzeba pamiętać jej stylowy design, doskonała jakość wykonania, kompletny zestaw, w tym dostępności wszystkich niezbędnych przewodów. Jak użytkowników wygodny uchwyt do przenoszenia i specjalnych uchwytów przeznaczonych do mocowania przewodów, a także obecność evroorozetok. Ci ludzie mówią, że urządzenie jest stabilne, ciche i dobrze stravlyaetsya ze swoich zadań. Podczas odłączania obciążenia belka posiada około 10 minut.

Negatywne opinie pamiętać, że urządzenie jest bardzo gorący, ma niestabilny prąd wyjściowy. Zainstalowany na komputerze oprogramowanie jest złe i nie definiuje bespereboynik. Nawet wtedy, gdy UPS jest stale kliknie. Są tacy, którzy mówią, że urządzenie nie może poradzić sobie z ich funkcjami, źle stabilizuje napięcie i chroni sprzęt przed przepięciami w mocy.