255 Shares 9407 views

Co to SSD? Kolejny krok milowy w rozwoju wysokich technologii

Postęp techniczny rozwija się bardzo szybko. Są to nowe urządzenia znacznie ułatwiają życie współczesnego człowieka. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do różnych urządzeń peryferyjnych. Te urządzenia high-tech, które pojawiły się w ostatnim czasie są dyski półprzewodnikowe. Formalnie, nowe media, inaczej znane jako SSD używać dwóch rodzajów pamięci: NAND oraz pamięci RAM. Napędy z pamięci drugiego typu należą do rzadkości i są stosowane w aplikacjach wymagających szybkiego wydajności dysku twardego. NAND dyski są znacznie bardziej powszechne. Ten rodzaj pamięci w urządzeniach mobilnych i tradycyjnych komputerów, więc w tym artykule zostaną omówione jest to NAND napędy.

Fakt, że jest SSD i czym się różnią od tradycyjnych dysków twardych, nie wiem wszystko. Tymczasem Główną różnicą między nimi – czytania i szybkości zapisu. Ten SSD jest bardzo wyprzedza wszystkich innych mediów. Przez strukturę dysku SSD jest również zasadniczo różni się od dysku twardego. Jeżeli ostatni ruchomych części SSD zawiera monolityczną strukturę, która zapewnia bardzo cicha laptopa obsługi lub tabletki. Dokładnie to, co w dyskach SSD nie mają czytać szef zapewnia niskie zużycie energii oraz wysoką prędkość odczytu, a także niewielkie rozmiary i wysoką trwałość urządzenia. Kolejną ogromną zaletą urządzenia SSD jest kompatybilny ze wszystkimi interfejsami.

Inny użytkownik, dowiedzieć się, co SSD, wydaje się, że urządzenie jest prawie żadnych wad. Jednak tak nie jest. Główną wadą SSD jest uważany za ograniczony „okres trwałości”. Jak dysk flash, dysk SSD ma skończoną liczbę cykli zapisu. Ta wada jest szczególnie odczuwalne ze względu na wysoki koszt urządzenia, które zależy od objętości.

Wiele z nich jest zainteresowany nie tylko to, co SSD, ale także to, co jest urządzenie różni się od zwykłego kija. SSD można uznać za „wielki brat” błysk. Różnią się one przede wszystkim fakt, że napęd USB jest tylko jeden układ pamięci flash i dyski SSD z kilku, a informacja o nich jest napisane na przemian. Często, w celu zwiększenia wydajności urządzenia w jego płycie zamocowany jeden układ pamięci flash. Kontrolery w pamięci SSD jest również bardziej wydajny niż USB. Zapewnia to SSD znacznie dłuższe funkcjonowanie.

Na pewno ludzie są zaniepokojeni To pytanie, w jaki sposób usługa termin SSD. Podobnie jak w przypadku USB-drive, dysk SSD, trwałość nie jest mierzony przez lata, i nadpisać cykli. Ich napęd stoi od pięciuset tysięcy do pół miliona. W związku z tym więcej można korzystać z urządzenia, tym szybciej staną się bezwartościowe. Zwiększa żywotność oraz specjalne kontrolery pamięci masowej, z którymi komórki pamięci są używane mniej więcej równo. Jeśli chodzi o czas, czołowi producenci SSD gwarantują trzy lata bezawaryjnej pracy swoich produktów. Gdy pod koniec SSD „trwałości”, nie oznacza to, że urządzenie jest uszkodzone. Nie będzie w stanie pisać nowych informacji, ale dane zapisane na nim zawsze będą dostępne.

Pomiędzy SSD różnią się przede wszystkim wielkością. Zazwyczaj są one albo 1,8 cala lub 2,5 cala, ale czasami jest to nietypowe urządzenie 3,5 cala. Zazwyczaj są one połączone za pomocą łącznika eSATA. Po podłączeniu SSD poprzez interfejs USB najlepiej jest używać USB 3.0. Teraz, wraz z dysków SSD, dysk SSD, istnieją karty rozszerzeń, które są stosowane w laptopach i serwerach. Ponadto, wiele producenci wytwarzają pewien rodzaj „hybryda” SSD i konwencjonalnego dysku twardego. Takie urządzenia hybrydowe mają wysoką prędkość i mają wystarczająco dużo miejsca do przechowywania danych.

Większość użytkowników nie zostały jeszcze nauczył się polegać na dyskach SSD. Uzyskać odpowiedź na pytania o to, co SSD, każdy będzie mógł zdecydować, czy potrzebuje nowy typ urządzenia pamięci masowej, czy można uzyskać dobrą stary dysk twardy.