570 Shares 4233 views

Która Cieślica oddziela wyspę Madagaskar od Afryki? Na Madagaskarze: klimat, populacja

Która Cieślica oddziela wyspę Madagaskar od Afryki? Mozambik, oczywiście! Ten cieśnin jest uważany za najdłuższy na świecie, jego przepływ jest bardzo ciepły, co przyczynia się do powstawania gorących mas powietrza nad wyspą i regionów Afryki, które przylegają do niego. Warunki klimatyczne na Madagaskarze wahają się od mokrej równikowej do suchej tropikalnej. Naturalnymi strefami, z którymi się spotykają, są pustynie, sawanny i wiecznie nieprzenikalne dżungle. Teraz przyjrzymy się szczegółom, w jakim cieśninie oddziela się wyspę Madagaskar od Afryki, co jest niezwykłe i jak ma wpływ na grunt, który przylega do niego.

Ogólne informacje o Cieśninie

Wody te znajdują się w zachodniej części Oceanu Indyjskiego i umyte brzegi Afryki Wschodniej i wyspy Madagaskaru. W górnej części cieśniny znajdują się Komory, składające się z terenów pochodzenia wulkanicznego. Wiele z nich jest "ukończonych" z koralami, najmniejsze są całkowicie niezamieszkane. Długość tego cieśnina wynosi 1760 kilometrów, a szerokość wynosi od 1,250 do 422 km. Najgłębszy punkt Mozambiku znajduje się w odległości 4250 metrów od powierzchni wody, ale w większości terytorium jej głębokość wynosi 2000 metrów. Zasolenie wody wynosi około 36%.

Historia edukacji

Sarkastycznie mówiąc, o tym, co cieśnina oddziela wyspę Madagaskar od Afryki, znane były nawet dinozaury, które zamieszkiwały planetę w okresie jurajskim. Około 165 milionów lat temu z superkontynentu Gondwana, które istniało według jednej z teorii, w miejscu, w którym Afryka jest obecnie, odcinek lądu odsunął się, który przeniósł się do oceanu i stał się wyspą Madagaskaru. Tak więc jest na swoim miejscu przez ponad 100 milionów lat. A co najważniejsze, nie porusza się. Pustka, która dzieli tę część ziemi, zaczęła się tworzyć na łączniku dwóch okresów – jurajsko-kredy i stopniowo wypełniona słoną wodą. W tym samym czasie pozostałe kontynenty oddzielone od Gondwana – Afryka stała się niezależna, wyróżniono cechy Hindustanu, Australia "podróżowała" daleko na wschód. To wszystko wydarzyło się około 70 milionów lat temu. Ale jednocześnie kanał Mozambiku istnieje od 60 milionów lat.

Pogoda i klimat

Aby zrozumieć, które kanały oddzielają Madagaskar od Afryki – zimne lub ciepłe, rozważymy jego cechy klimatyczne. Większość wiatry – wiatry handlowe, pochodzą z kontynentu afrykańskiego. Cieśnina leży w pasie subequatorial i tropikalnym, więc zarówno suche, jak i mokre wiatry przesuwają się nad nim. Od wschodu jest rozdmuchiwane przez indyjski antycyklon, który przynosi chłodniejsze powietrze. Ulewiska zaczynają się w listopadzie i kończą się w marcu, a ilość opadów wynosi około 2000 mm rocznie. Temperatura powietrza nie zmienia się wraz z porami roku i wynosi około 25-28 stopni. Do tych samych wskaźników wzbogacają się wody powierzchni Mozambiku.

Sąsiednie brzegi to wyspa Madagaskar w Afryce. Opisy charakteru regionów

Mozambik przemywa się dwoma dużymi brzegami: jest to ten sam kraj, który jest w Afryce i na Madagaskarze, gdzie znajduje się autonomiczny stan. Oba obiekty geograficzne leżą w wilgotnej strefie podgrupowej iw tropikach, dlatego natura jest zróżnicowana. Brzegi Madagaskaru pokryte są wiecznie tropikalną dżunglą, klimat jest bardzo wilgotny i gorący. W tym obszarze powstaje maksymalna ilość opadów – do 3000 mm, które padają głównie zimą. W głębi wyspy lasy są przekształcane w sawanny i pustynie. Tutaj, podobnie jak na kontynencie, istnieją typowo afrykańskie zwierzęta: żyrafy, zebry, słonie. Sytuacja w Mozambiku jest taka sama. Nadbrzeżne tropikalne zalewy przechodzą na tereny pustynne, które są nawiedzane przez wiatry handlowe i charakteryzują się burzami tropikalnymi.

Relief i wybrzeże Madagaskaru

Wyspa, oddzielona od Afryki przez Cieśninę Mazambijską, ma urozmaiconą ulgę. W północnej części wybrzeża wycinane są skały. Brzeg jest tu skalista, stroma, często znajdują się bagna. Na północnym zachodzie Madagaskaru kryją się ciche zatoczki, na których płytki rozciągają się dziesiątki kilometrów. Woda tutaj podgrzewana jest do maksimum o każdej porze roku. Południowa część wyspy jest najbardziej odpowiednia na wakacje na plaży – tutaj można zobaczyć płaskie stepy i delikatne wejście do morza. Na wyspie są góry – Ankaratra. Podwyższone wysokości wynoszą 2500 m. Wśród gór są wymarłe wulkany, które jednak nadal powodują trzęsienia ziemi.

Mieszkańcy przybrzeżnych obszarów kanału Mozambik

Podobnie jak kontynent – Afryka – Madagaskar jest zamieszkiwany głównie przez wyścig Negroid, mulaty, pół-rasy, aw rzadkich przypadkach przez Indian. Warto jednak podkreślić, że w stanie Mozambiku osiedlano się znacznie wcześniej niż na wyspie. Charakteryzuje się wielkim zaangażowaniem w afrykańskie tradycje i religie. Są wśród nich także znacznie bardziej tubylcze Negritos niż wśród mieszkańców Madagaskaru. Na tej samej wyspie mentalność reprezentowana jest przez różne kultury, zazwyczaj od Afryki do Południowej Azji.

Podsumowując

Krótko przeanalizowaliśmy cieśninę oddzielającą wyspę Madagaskar od Afryki. Nauczyliśmy się tego, jaki klimat jest charakterystyczny, kiedy powstaje i jakie są jego cechy. Sprawdziliśmy również wyspę Madagaskaru: gdzie znajduje się klimat, ludność, teren i wiele innych. Można było stwierdzić, że pod wieloma względami stan Mozambiku i Madagaskaru jest podobny, ale jednocześnie znaczne znaczenie mają różnice, zwłaszcza dla mieszkańców.