899 Shares 2494 views

Programiści powinni wykonywać nieetyczne lub nielegalnej pracy?

W ubiegłym tygodniu, sieć ma Post napisany przez programistę i nauczyciela Bill Sourorom. To się nazywa „kod, który wstydzę.”


Ponieważ dyskusja rozpoczęła się wśród programistów

Na stanowisku Souror opowiada straszliwą historię młodego programisty, który ma pracę i otrzymał zadanie stworzenia strony internetowej dla firm farmaceutycznych. Cały post jest warta przeczytania, ale chodzi o to, że programista musiał pomóc firmie tworzyć reklamy na podstawie oszustwa, który miał przekonać młodych kobiet przyjmujących danego leku.

Później dowiedziałem się, że lek został znany ze swojej własności, aby pogłębić depresję i co najmniej jedna młoda kobieta popełniła samobójstwo, biorąc go. Dowiedział się również, że jego siostra bierze ten lek, i ostrzegł ją o konsekwencjach.

Jednak nawet dekady później, wciąż czuje się winny z powodu tej pracy. Zapis Ten post został zainspirowany rozmową Roberta Martina, zatytułowanym „Przyszłość programowania.” Martin jest popularną postacią w świecie programistów, chociaż tutaj jest bardziej znany jako „Uncle Bob”.

programiści „zabijać ludzi”

W tym wywiadzie, Martin twierdzi, że programiści muszą dowiedzieć się, co oni biorą na siebie odpowiedzialność, i to musi być zrobione szybko. „Zdecydujmy, co to znaczy być programistą – mówi Martin w filmie. – Cywilizacja zależy od nas, ale nie zdaje sobie sprawy aż do teraz ".

Fakt, że każdy w dzisiejszym świecie, co robimy, w tym kupowanie rzeczy, rozmów telefonicznych, prowadzenie samochodu, latanie samolotami, nie może obejść się bez oprogramowania. Dziesiątki ludzi zostały zabite przez wadliwego oprogramowania w samochodach, podczas gdy setki zmarło z tego samego powodu w trakcie podróży samolotem.

„My zabijać ludzi – mówi Martin. – Doszliśmy do tego biznesu nie robić. Ale sytuacja jest tylko coraz gorzej. "

nowe problemy

Martin zauważył, że, jego zdaniem, istnieją oznaki, że deweloperzy w najbliższych latach będzie coraz bardziej narażonych prawdziwych problemów. Przytoczył przykład dyrektora generalnego Volkswagen w Ameryce, Michael Horn, który jako pierwszy oskarżył inżynierów oprogramowania w emisji, które są produkowane przez spółkę. Podczas skandalu, który wybuchł w Kongresie przesłuchania Horn powiedział, że programiści nie działał przez siebie „dla jednej lub innego powodu.” Później Horn zrezygnował po prokuratorzy USA oskarżył firmę w podejmowaniu tej decyzji na najwyższym szczeblu i stara się to ukryć.

Ale Martin powiedział: „Najdziwniejsze było zachowanie programistów piszących kod. Niektórzy programiści napisać kod, który pomógł firmie złamać prawo. Czy myślisz, że oni wiedzą o tym? Myślę, że mogą wiedzieć. "

Wezwanie do działania

Martin skończył swoje przemówienie z wezwaniem do działania, w którym ostrzegł, że pewnego dnia jakiś programista zrobi to doprowadzi do katastrofy, która zabija dziesiątki tysięcy ludzi.

Ale Souror wskazuje, że jest to nie tylko zabijanie losowych lub celowe zanieczyszczenie powietrza. Firmy na Wall Street są już przy użyciu oprogramowania do manipulowania notowania giełdowe. „To nie może się zdarzyć bez programista, który tworzy fałszywe rozkazy” – mówi Souror.

uznanie programistów

Sourora post pojawił się na Hacker News i Reddit i spowodował publikację długiej listy wyróżnień od programistów z nieetyczne, a czasem nielegalnych rzeczy, które poproszono ich wykonywania.

Jeden pisał o swojej pracy w firmie, która podpisana ludzi za ich biuletyny e-mail, nawet po nich zrezygnować (co może stanowić naruszenie prawa federalnego). Programiści potem pisać skrypty, aby pomóc sprzedawców określenia docelowej spółki. Kiedy ten facet stwierdził dyrektor opinię techniczną na temat nieetycznych takiej pracy, kazano mu napisać list z rezygnacją. A teraz, według niego, ci sami programiści pracujący na start-up, aby określić szeroki wachlarz danych o lokalizacji osób.

Kolejny programista został zatrudniony przez pisanie oprogramowania dla radia. Poproszono go wykorzystywać kanały zarezerwowane dla służb ratowniczych, bo to przyspieszy działanie urządzenia. „Jest to szybsze, ale nielegalnie, a ponadto jest to niebezpieczne w przypadku katastrofy” – powiedział. Odmówił do wykonania niniejszego zamówienia, ale mówi, że nie zawsze jest programista, który jest gotów wykonywać rozkazy bez pytania.

Kolejny programista powiedział mi, że podczas treningu został przeniesiony do jakiegoś kodu, który został skopiowany ze strony konkurencji. Mężczyzna poproszony o utworzenie na jej podstawie demo dla inwestorów. Zdał sobie sprawę, że kierownictwo było konieczne do ich oszukać.

Również opublikował historię o tym, jak inny programista został poproszony, aby ponownie zmienić zapasową niektórych danych finansowych i uruchomić raport roczny poprzez przywrócenie kopii zapasowej zmianami. Ten programista odmówił pracy. Kilka lat później dowiedział się, że jego dawni klienci zostali aresztowani za uchylanie się od płacenia podatków.

Jeden programista powiedział również, że niedawno został poproszony o stworzenie gry losowe dla dzieci pod postacią jednego, którego kierunek zarządzanie. Według niego, już nie pracuje dla firmy.

brak etyki

Wspólnym tematem wśród wszystkich tych historii jest to, że jeśli deweloper odmawia zastosowania się do takiej pracy, firma będzie po prostu znaleźć kogoś innego, kto mógłby to zrobić. Być może to prawda teraz, ale wkrótce może się zmienić.

„Mamy rządzić światem – powiedział Martin. – Inni ludzie wierzą, że oni rządzą światem. Ale w rzeczywistości są one napisane tylko zasady i prześlij je do nas. A potem piszemy zasad, które pomogą Ci obsługiwać maszyny i zrobić wszystko, co jest niezbędne dla ludzkości. "

Martin ostrzeżony, jeśli programiści nie zaczną brać odpowiedzialność za swoje działania teraz, po zdarzyć pewne apokaliptyczne zdarzenie, które mogłoby zabić tysiące ludzi, ustawodawca zrobi to za nich, dyktując wszystkie zasady działania, do języka, że będą one mogły korzystać.

adresowanie

Oczywistym rozwiązaniem jest nauczenie się podstaw etyki. I są one dość dużo obowiązkowa dla każdego studenta informatyki, który ukończył program szkoleniowy czteroletniego. Biblia kurs ten powinien być dziełem autora Sarah Baas „Gift of Fire. Społeczne, prawne i etyczne problemy dla komputerów”

Niestety, wiele z dzisiejszych programistów są samoukiem lub uczyć się poprzez tzw bootcamps kodowania.

W tym przypadku, ich edukacja rzadko obejmuje każdy rodzaj etyki nauczania. Szczególną uwagę należy zwrócić na ludzi, którzy mogą szybko napisać kod, aby sprostać rosnącemu i nienasycony rynek.

Souror zachęca wszystkich programistów, którzy korzystają bootcamps i miejsca szkolenia online, aby zacząć mówić o odpowiedzialności etycznej, które przychodzą wraz z kodem pisania.

kontrola operacji

Ale to, co naprawdę potrzebują programiści organizację, która będzie zarządzać i regulowania ich zawodu. Innych branż, jak wiemy, od dawna miał taką kontrolę. Obecnie nie istnieje nic takiego dla programistów, chociaż Association for Computing Machinery już zaczęły tworzyć dokumenty etycznych dla programistów.

Java: Wyjątki i ich obsługa
382 shares 2526 views
Jak jest sortowanie tablic?
453 shares 6449 views
Jakie są znaki specjalne HTML?
855 shares 9900 views
Jaki jest iniekcja SQL?
579 shares 6673 views