734 Shares 6451 views

„Ballmer Szczyt”: mit czy rzeczywistość? Dlaczego programiści lubią pracować w nocy? Steve Ballmer

Co to jest „szczyt Ballmer”, i jaki wpływ ma to na wydajność? Wiele badań naukowych zostały przeprowadzone, że zbadał, jak alkohol i praca w nocy wpływa na centralny układ nerwowy i produktywność programisty. Dlaczego programiści lubią pracować w nocy, i czy to zrobić? Czytelnicy dowiedzą się o tym z artykułu.


zjawisko

Co to jest „szczyt Ballmer?” To zaskakujące zjawisko, w którym programista wydajność zależy od ilości alkoholu pijany podczas jego pracy. Wielu naukowców i programistów sami potwierdzają pozytywny wpływ alkoholu na kreatywność, wytrwałość, pamięć, zdolność do szybkiego rozwiązywania złożonych problemów. Wydajność zależy nie tylko od ilości spożytego alkoholu alkoholu, ale także od pory dnia.

Tzw „szczyt” został otwarty w latach osiemdziesiątych w „Microsoft”. Nadal nie ma poprawne wyjaśnienie, dlaczego pewna dawka alkoholu ma pozytywny wpływ na pracę programisty. Prawidłowe stężenie alkoholu we krwi powinno być między 0,129 a 0,138%. Wiele osób zastanawia się, dlaczego w takich dawkach programista zyskuje nadludzkie moce, a to jest w rzeczywistości. Należy pamiętać, że „szczyt” otwarty Steve Ballmer, jest dość delikatny efekt, który wymaga specyficznego kalibrację. Praca w nocy, przyczynia się do tego efektu, wzmacnia ją wiele razy, a nawet uważane za konieczne, aby go osiągnąć.

Fakt czy fikcja

„Ballmer Szczyt” – mit czy rzeczywistość? Niektórzy programiści nadal używać alkoholu jako czynnik pozytywny dla wydajnej pracy w nocy. Roztwór złożonych problemów wymaga nastrój, koncentracji wytrzymałość. Po przyjęciu pewnej dawki alkoholu występuje obiektywnie ograniczoną przepustowość, stopień zwężenia percepcji, zwiększona introwertyczna. Paradoks polega na tym, że w stanie spoczynku (umiarkowane) programiści pokazać najlepsze wyniki.

W niektórych przypadkach nie jest zahamowanie czynności ośrodkowego układu nerwowego, ograniczenie zakresu postrzegania. Alkohol jest przeciwwskazane u osób, które starają się odpocząć za kierownicą samochodu, ale za twórczy jest jeszcze użyteczne (w małych dawkach). „Piku Balmera” znamienny tym, że programator poprawa koncentracji uwagi, naprężenia wewnętrzne zmniejsza się i próg siebie krytykę. Według lekarzy zjawisko można wyjaśnić bardzo prosty sposób: przez sam alkohol zakłóca normalne funkcjonowanie mózgu, tłumi umysł zmniejsza szybkość reakcji.

W tej sytuacji, mózg nadal poszukują środków na działania, przestaje koncentrować się na małe rzeczy, które odwracają uwagę od rozwiązania problemu. W pewnym momencie, programator zaczyna dostrzegać rozwiązanie problemu lub problemu, który jest cały obraz, a nie w szczegółach (jako trzeźwą osobę). Efekt ten nazywany jest również „zdrowy pofigizmom”.

Kto to jest?

Wiele osób nie wie, kto Steve Ballmer. „Microsoft”, gdzie pracował przez czternaście lat jako CEO, wiele zawdzięcza człowieka. Zanim został reżyserem, był zwykłym personel, który zatrudnił w 1980 roku Bill Geyts. Ballmer dziś jest uważany za jednego z najbogatszych ludzi na świecie. Jego majątek szacuje się na $ 15 miliardów dolarów. Praca w korporacji, był odpowiedzialny za rozwój systemu Windows i MC-DOS. Podczas przewodnictwem Ballmer korporacji zwiększyć swoje dochody. Steve Ballmer jest znany z twardej, wybuchowy charakter, wysokie standardy dla pracowników korporacji. Wady to przywództwo Ballmer słabą pozycję „Microsoft” w dziedzinie wyszukiwania internetowego, przedwczesna (późno) wejście na rynek urządzeń mobilnych, z niewykorzystanych szans, spadek akcji spółki przez ponad trzydzieści procent.

Jednocześnie Stiv Balmer jest uważana za jedną z najbardziej ekscentrycznych liderów w historii „Microsoft”. To właśnie on odkrył efekt wydajności alkoholu programatora, i nazwał go „Ballmer szczyt.” Można powiedzieć, że Ballmer po raz pierwszy na własnym ciele zbadaniu wpływu danej dawki alkoholu, która miała pozytywny wpływ na wydajność.

badanie

Według badań naukowych weryfikujących autentyczność „szczyt”, naukowcy doszli do wniosku, że alkohol inaczej wpływa na mózg. Człowiek programista ma pewne umiejętności, wiedza i umiejętności, które w pewnym środowisku może prowadzić do konkretnych rezultatów. W badaniach naukowych zaangażowanych programistów, którzy w nocy pod wpływem pewnych dawek alkoholu przeprowadzają skomplikowane zadania. Badania wykazały, że niektóre naprawdę zrobić swoją pracę bez utraty koncentracji. Wielu programistów postrzegana „pęd” jako okazję do drinka. Negatywny doświadczenie pracy „Ballmer szczytowa” polega na tym, że spekulować na ten temat, a nawet tworzyć specjalne koktajle alkoholowe dla programistów o tej samej nazwie. Naukowcy doszli do wniosku, że tak zwany „szczyt” – nie, że inny, w wyniku dobrej kampanii reklamowej.

idealne Software

umiejętności programowania – to szczególne cechy, które charakteryzują zawodowym w dziedzinie technologii IT.

 • umiejętności technicznych. Dobry programista ma doświadczenie rozwoju w różnych językach programowania.
 • Gotowość do nauki. Cenne rama jest zawsze gotowy do ponownego szkolenia, lubi wychowywać siebie i nie spocząć na laurach.
 • Debugowanie. Programista nie tylko tworzy kod, ale szybko dotrze do sedna problemu (kod błędu).
 • Umiejętność pracy w każdym środowisku. Możliwy hałas, chaos i zamieszanie w biurze, najlepiej, nie być rozproszony przez programistę, który zna swoją działalność.
 • Umiejętność szybkiego rozwiązywania problemów. Dobry specjalista znajdzie różne sposoby, aby rozwiązać ten problem i nie zatrzyma się w połowie drogi.
 • Pasja do pracy. Prawdziwi programiści wolny czas spędzają na komputerze (gry, zbierając serwerów, tworzenie aplikacji). Jest to przydatne dla zdrowia? Nie. Ale w inny sposób nie są w stanie.
 • Odporność na stres. Idealny programista poradzić sobie z każdą trudną sytuacją.
 • Umiejętność komunikowania się z ludźmi. Pomimo faktu, że komunikacja z komputerem – jest równie ważny obowiązek programatora do ludzi, aby znaleźć wspólny język.
 • Zrozumienie procesów biznesowych. Dobry specjalista wie, jak działa firma.
 • Umiejętność planowania. Programista – pracownik, który wymaga umiejętności planowania czasu, który pozytywnie wpływa na pracę i ukończenie zadań.
 • Przezwyciężaniu niepowodzeń. Zdolność do radzenia sobie z niepowodzeniami w pracy – cenna umiejętność profesjonalny.
 • Praca zespołowa. Programista – samotnikiem, który może skutecznie działać jako zespół, jeśli to konieczne.
 • Gotowość do pracy badawczej. Praca zespołowa może czasami być początkiem badania.
 • Terminów. Zdolność do szybkiego podjęcia pracy – przydatne jakość dobrego specjalistę.

Ile należy pić

Aby przetestować skuteczność szczytu, konieczne jest, aby wiedzieć, co dawka alkoholu wymagane. Oczywiście, nie mówimy o stanie całkowitej utraty kontroli nad sobą i nad sytuacją. Ilość alkoholu, w zależności od rodzaju nadwozia, masy ciała. W przypadku mężczyzn vosmidesyatikilogrammovogo programatora optymalnej dawce – 0,05% (to litra piwa lub stu gramów wódki). W celu osiągnięcia „pik”, to jest konieczne do picia 250 g wódki lub 2,5 litra piwa. Dla kobiet, dawka ta jest znacznie mniejsza. Pamiętaj, że alkohol jest szkodliwy dla zdrowia, więc umieścić na sobie eksperymenty, aby osiągnąć status „specjalnego” nie jest zalecane.

szczyt alkoholikiem

„Ballmer Szczyt” – to specyficzny stan, w którym mózg koncentruje się na konkretnej kwestii pod wpływem alkoholu. W „peak” trzeba zrobić, jeśli zostanie osiągnięty, zamiast cieszyć się stan upojenia. Na tym polega różnica między działalności produkcyjnej i prostą chęć picia. Ponadto, ważne jest, aby monitorować poziom alkoholu we krwi. Jeśli pominąć „szczyt”, pochodzi zwykłe zatrucie, która nie pozwala pracować i pomyśleć – jeszcze bardziej. Jest to dość łatwe do utraty kontroli, jeśli system jest „szczyt” nie jest automatyczna i nie jest do perfekcji.

właściwy czas

Dlaczego programiści pracują w nocy? Jednym z najbardziej obiektywnej wersji związanej z „peak Ballmer”. Według Steve Ballmer, dla wyjaśnienia powinny odnosić się do prawa Yerkes-Dodson, który założył związek między pobudzeniem ośrodkowego układu nerwowego urabialności. Ponadto, praca w porze nocnej może być konieczne, która nie jest połączona z pragnieniem programistę. W każdym razie, między zasadą „ludzie” IT działa: „Night – we właściwym czasie.” Biorąc pod uwagę całość wielu czynników można osiągnąć ten cel. Praca w nocy – więc nie mają wystarczającego poziomu samoorganizacji i samokontroli, ale mają wielkie zdolności psychiczne i zasobów. Noc – idealny czas dla IT-specjalisty. Noc trudno być rozproszony przez ciekawostki i łatwo skoncentrować się na zadaniu. Pod wpływem minimalnej ilości alkoholu, aby zrobić to jeszcze łatwiejsze.

negatywne doświadczenia

Nie trzeba dodawać, że praca w nocy w stanie łagodnego zatrucia i pobudzenia ośrodkowego układu nerwowego może nie przynieść pożądanych rezultatów programistów. Niektórzy eksperci wyrazili negatywne doświadczenia o „Ballmer peak”, co może prowadzić do utraty koncentracji we wczesnych stadiach, a nawet alkoholizm. Ujemne doświadczenia wynika, że w dążeniu do wydajności i potencjału łatwo przekroczyć granicę. Praca będzie związana ze zdolnością do picia sam, co nieuchronnie prowadzi do degradacji zawodowej i osobistej.

szkoda

Ballmer za szczyt – zjawisko, które w coraz większym stopniu może zaszkodzić niż pozytywny efekt. Wiadomym jest, że alkohol – w jedną stronę do „wypuszczać parę raz”, ale może mieć również negatywny wpływ na psycho-emocjonalnego i fizycznego zdrowia. Jeśli regularnie używać alkoholu, aby osiągnąć szczyt „Ballmer”, można rozwijać negatywny nawyk, a praca będzie postrzegana jako okazja do ponownego pić sam. Ponadto, alkohol (w przypadku, gdy jest to niekontrolowane wykorzystywanie) wpływa negatywnie na stan zdrowia, reakcji i wydajności. Z biegiem czasu, programator nie można nawet wykonywać podstawowe zadania.

korzyść

Znane programiści twierdzą, że sukces tylko dzięki własnej wiedzy mogą zostać osiągnięte w działalności zawodowej, zdolność do samoregulacji swoje zachowanie. Ograniczona pojemność jest czynnikiem „Ballmer peak” pozytywne działanie. Stosowanie małych dawek alkoholu, potrzebne do rozwiązywania złożonych problemów, nie jest uzasadnione, gdyż jest to jeden ze sposobów, aby osiągnąć rezultaty w możliwie najkrótszym czasie.

udany tożsamość

Wiele znanych programistów wiedzieć, co się z pracy w nocy. Są ci, którzy używają alkoholu w celu poprawy wydajności i rozwiązywania złożonych problemów, nie jest znany. Wśród najbardziej popularnych osobistości w dziedzinie programowania Konrad Tsuze, Kemeni Dzhon, Edsger Dijkstra Vibe Ershov Andriej Pietrowicz, Douglas Carl Engelbarta Bill Geyts, Paul Allen, Kasperskiy Evgeniy Valentinovich, Eugene Roshal, Sergey Brin, Endryu Tanenbauma Linus Torvalds, stiv Dzhobs. Na przykład Bill Geyts opracowany i ustanowiony wiodącą na świecie firmą oprogramowania firmy Microsoft. Poza tym, on stworzył system operacyjny MS DOS, elektroniczny program Excel i Word.