783 Shares 4951 views

wybór Sort

Jednym z ważnych sposobów pracy z danymi jest posortowana. Jego stosowanie jest nie tylko szybsze, ale także znacznie upraszcza niezbędne i ważne w procesie programowania. Wąskie zmyte to pojęcie w wśród programistów jest uporządkowanie zapisów w bazie danych.


Metody sortowania są istotne do dziś, choć postęp technologiczny wzbogacony i nowoczesne metody pracy sprzętu komputerowego. Znany naukowiec w swojej dziedzinie D. Knuth twierdzi, że prawie połowę czasu pracy na przetwarzanie danych zajęty ich sortowania. Wskazuje on, że trzy powody to wyjaśnić przebieg wydarzeń:

  1. Wybór Sortowanie i innych metod jest stosowana bardzo szeroko.
  2. Jej algorytm jest często używany bez szczególnych potrzebach.
  3. Aby osiągnąć cele wykorzystywane niedoskonały model.

W celu przyspieszenia przetwarzania danych, najpierw trzeba znaleźć rozwiązanie tych problemów. Programiści starają się stworzyć strukturę, która będzie mogła sama używać algorytmów, gdy są potrzebne. Jeśli jest on tworzony, co znacznie przyspiesza pracę z dużą ilością danych i nie będzie znaczne oszczędności zasobów obliczeniowych. Ale dopóki tak się dzieje, a zajmiemy się aktualnie istniejących metod sortowania.

Wszystkie z nich są podzielone na wewnętrzne i zewnętrzne. Istotą pierwszej metody jest to, że wszystkie zapisy są sortowane, umieszczone w pamięci urządzenia. Ale gdy nie wymagają zewnętrznych procesów sortowania, a często są one oparte na pierwszej z tych metod, z niewielkimi domieszkami.

Sortuj rozwiązaniem, które będą omawiane odnosi się do wewnątrz. Jest to konieczne, aby zatrzymać się na nim bardziej szczegółowo, ponieważ ten rodzaj przetwarzania pozwala na sortowanie bardziej elastycznie i efektywnie. Jej metody są podzielone na 4 grupy:

  1. Sortowanie przez wstawianie.
  2. licząc przetwarzanie.
  3. Proces wymiany.
  4. Wybór Sort.

Należy zauważyć, że nie ma wyraźnego rozróżnienia między nimi, są one ze sobą ściśle powiązane i są bardzo podobne do siebie. Prowadzi to do istnienia określonego związku w ich pracy. Najprostszym przykładem pracy z przetwarzaniem danych umożliwia sortowanie liczenia. To tak, jakby w oparciu o innych, ale dziś rzadko stosowane. Inna metoda – wkładka – jest ważniejsza. Jego idea jest taka, że w szczególny sposób odnosi klucz jest umieszczony na siedzeniu przydzielonym do niego. Ale tutaj istnieje szereg niedogodności, a to negatywnie wpływa na pracę z dużą liczbą rekordów. Wiele wysoce wydajne metody przetwarzania danych są obecne w programie Exchange Sortuj. Najbardziej popularne i oczywiste w tej grupie – tak zwana metoda bańki. Praca w nim jest na podstawie następującego algorytmu: porównanie kolejnych nagrań wykonywane konsekwentnie i, jeśli wartość pierwszego z nich więcej niż oni po prostu odwrócić. Proces przechodzi do pełnego uporządkowania.

I wreszcie, jeden z najważniejszych, ale na przetwarzanie bazy prostych sposobów samym czasie – sortowanie opcję. Jak wspomniano powyżej, odnosi się do grupy w oparciu o wewnętrzne i może być podłączony do kilku typów. Istotą sposobu – selekcji oraz jeden wielokrotnego elementu. Operacje wykonywane są w następującej kolejności: najmniejsza jest wybrany z elementu listy, to powinno być wysłane do obszaru wyjściowego i jego wartości odtworzeniowej o więcej niż inni. Kolejność działań jest powtarzany aż do pełnej selekcji wszystkich danych katalogowych.

Jest oczywiste, że realizacja algorytmu wymaga widoczności wszystkich elementów, a ponadto, pole dla danych wyjściowych. I tu jest najbardziej naturalny sposób – sortowanie prosty wybór, że łamie listę do kilku. Kiedy należy wybrać najmniejszy element tablicy i zamienić pierwsze miejsca z nim. Nad tymi elementami, które zostały ponownie robi takich manipulacji do pełnej zgodności.