284 Shares 1849 views

Blue Lake (Abchazja) – unikalny naturalny punkt orientacyjny

Abchazja – kraina cudów i unikalny charakter. Niektóre atrakcje sprawiły, że kraj znany na całym świecie, takich jak Blue Lake. Abchazja corocznie otrzymuje ogromną liczbę turystów, którzy chcą zobaczyć to dzieło natury na własne oczy, jak również odwiedzić pobliskie Jezioro Riza. Jaki jest stan stawów są wyjątkowe?


Dlaczego Blue Lake?

Nazwa akwenu był ze względu na nietypowy kolor wody. W zależności od pory roku wygląda niebo, szafiru, z niebiesko-zielony. Nie jest zaskakujące, że zmienia kolor Blue Lake, Abchazji – bajkowy. Pragnąć można zrobić plany na niemal każdym kroku, a wszystkie one są prawdziwe. Nie daleko od jeziora, można wiązać wstążkę, myśląc o najtajniejszych, i mieć pewność, że wkrótce wszystko prawda. Wielkość zbiornika jest niewielka – około 180 tys. m. Ale głębokość, która jest Blue Lake, legendy Abchazja od wieków. Jest nawet piękna historia, która nie ma dna. I nie mniej romantyczna legenda, która mówi, że kolor wody daje lapis lazuli, który pokrywa całą dno.

Jaka jest natura zbiornika: legenda i prawda

To jezioro jest krasowy dołek. Ciekawy fakt, że w organizmie wody spływały wody wysokiej, ale powierzchnia wody jest zawsze spokojny. Innym niewytłumaczalny fakt – jezioro nie jest zatłoczone, nawet w okresach ulewne deszcze. Jeśli chodzi o głębokość, zdaniem naukowców jest nie mniejsza niż 76 metrów. Jeśli zdecydujesz się odwiedzić Blue Lake w Abchazji, zdjęcia, którego widzisz przed sobą, trzeba iść w kierunku słynnego Jeziora Riza, a 16 km od drogi widać niebieski. Ze względu na duże głębokości wody w zbiorniku jest zawsze zimno, nawet w najgorętsze letnie dni. Jego średnia temperatura wynosi 7 °.

Ciekawostki o niebieskim jeziorem

Pływać w tym stawie jest zabronione, ale niekiedy odważny turystów do skoku sporów do wody bezpośrednio z przeglądu mostu. Gwałcicieli poważne sankcje nie mają zastosowania. Istnieje przekonanie, że wystarczy, aby pić wodę z jeziora, aby nigdy nie chorują i przemyć je zdobyć wieczną młodość i piękno. Jednak wiele jezior Abchazji, co nie jest trudne, aby zobaczyć zdjęcie w kolorowych przewodników, renomowanych dla właściwości magiczne. Turyści spróbować wody z Blue Lake, potwierdzają, że jest on doskonale orzeźwia, zwłaszcza w upalny letni dzień. Co ciekawe, nawet w zimie jezioro zamarza. Pomimo tego, że nie jest zwykle ryb i innych dzikich zwierząt. W pobliżu Lake Superior natury. ADMIRE Sam zbiornik można góry (w pobliżu drogi znajduje się mostek) lub bezpośrednio z krawędzią wody stojącej. Wokół wody miski mają różne rozrywki dla turystów, którzy zdecydują się odwiedzić Blue Lake. Abchazja gościnny kraj – tutaj jest całkowicie swobodnie fotografować na tle pluszaki lub za symboliczną opłatą – w narodowym stroju. Jeśli zdecydujesz się odwiedzić ten wyjątkowy pomnik przyrody, nie jest zbyt leniwy, aby pojechać trochę dalej i zatrzymać się w pobliżu ogromnego jeziora Riza – kolejny kultowych miejsc w kraju.