320 Shares 5979 views

Muzeum Archeologiczne „Gorgippia” – jedyne starożytne miasto, studiował w Rosji

Anapa – kurort na wybrzeżu Morza Czarnego, regionie Krasnodar. Najwięcej turystów przyjeżdża tu w czasie letnich wakacji, marząc o kąpieli w morzu, opalać się i aquaparku. Ale jeśli opisany przykład święto wydaje się zbyt nudny, zawsze można wybrać się na wycieczkę. Jednym z najbardziej niezwykłych i ciekawych miejsc do odwiedzenia w Anapa – muzeum archeologiczne „Gorgippia”.

miasto kurort z bogatą historią

Niewykształceni turyści pogardą regionie Krasnodar, gdy przychodzi do zabytków. W Grecji i Hiszpanii, na każdym kroku można zobaczyć starożytne ruiny, i może pochwalić rosyjskiego Południowej? W rzeczywistości, a Krasnodar region ma co najmniej ciekawą historię, pełną wersję, która, być może, musimy jeszcze nauczyć.

Na miejscu współczesnego Anapa raz było to starożytne greckie miasto Sind Harbor. Dzięki znalezisk archeologicznych stwierdzono, że został założony nie później niż 6 wieku pne. e. W 4 wieku pne. e. Rozliczenie przebiega podrzędną królestwa Bosfor i dostaje nowe imię – Gorgippia na cześć starożytnego władcy Gorgipp. Miasto rozwija się bardzo szybko i jest znany jako ośrodek rzemiosła i handlu. Na terenie Gorgippia to świetnie ćwierć Potter. W II wieku pne. e. miasto otrzymało prawo do produkowania własnych monet.

W 2 wieku pne. e. Gorgippia kwitnie – ulice są ozdobione rzeźbami i pomysłowy obelisków, zbudowany wspaniałych świątyń, bogatych ludzi nie szczędzić pieniędzy na tworzenie wyszukanych grobów i cmentarzy.

Co się stało z bogatym starożytnego miasta? Dlaczego dzisiaj Dopiero muzeum archeologiczne „Gorgippia”? W 3. wieku pne. e. Miasto stało się stale poddawane atakami barbarzyńców. Jego historia raz kwitnące wsi kończy się w 4 wieku naszej ery. Po kolejnej inwazji Hunów Gorgippia na zawsze zniknęła z mapy świata.

Ekspozycja muzeum

Wykopaliska archeologiczne rozpoczęto w XIX wieku. Ich przebieg ustalono, że starożytne miasto wzięło ponad 40 hektarów i znajduje się pod nowoczesnym Anapa, na poziomie około 1 metr.

Dziś muzeum archeologiczne „Gorgippia” położony jest w centrum kurortu i zajmuje powierzchnię 1,6 ha. Istnieje wciąż trwają prace wykopaliskowe i działań badawczych. Turystycznej otwartej części 0,7 w pełni zbadany, a które jest muzeum na świeżym powietrzu.

Muzeum Archeologiczne „Gorgippia” zaprasza na spacer po tym starożytnym mieście. Podczas wycieczki będzie można zobaczyć na własne oczy: fundamenty i piwnice domów, ulic, budynków obronnych, winiarnie systemy kanalizacji, studzienek i nekropolii. Do tej pory jest to jedyne muzeum archeologiczne w Rosji, zaprasza wszystkich na miejscu wykopalisk. W rezerwie znajduje się również pawilon, który wyświetla najbardziej cennych i ciekawych eksponatów.

kolekcja pereł

Muzeum prezentuje ciekawą kolekcję ceramiki. Podczas wycieczek turystów będzie dowiedzieć się, co różni się od pithoi amfor, a także wszelkie inne formy naczyń często używany przez naszych przodków. W uzupełnieniu do naczyń dla gospodarstw domowych, muzeum archeologiczne „Gorgippia” podoba zwiedzającym kolekcję damskiej biżuterii i biżuterii. Prawdziwy klejnot wystawy – starożytne krosna. Nie mniej interesujące zbadać rzeźby i fragmenty marmurowych płyt z napisami w starożytnej Grecji. Także w kolekcji są próbki broni, narzędzi i części skomplikowanych mechanizmów.

Wiele unikalnych i cennych eksponatów są stale eksponowane w najważniejszych muzeach w Rosji – w Moskwie i Petersburgu. Ale pomimo tego faktu, stałej wystawy w najbardziej „Gorgippia” bardzo interesujące i pouczające.

Tryb pracy i ceny

Anapa Archeologiczny „Gorgippia” Muzeum rezerwy czynna jest od wtorku do niedzieli włącznie. Odwiedź wystawę może wynosić od 09:00 do 18:00. Koszt biletu osoby dorosłej wynosi 120 rubli dla dzieci i beneficjentów Wejście kosztuje 80 rubli. Prawo wglądu do zbiorów Muzeum w obniżonej cenie są następujące kategorie obywateli: studentów, emerytów, osób niepełnosprawnych, uczestników wojny, umowy o świadczenie usług poborowych, sierot. Aby otrzymać zniżkę przy zakupie biletu należy okazać stosowny dokument potwierdzający preferencyjnego kategorię.

Jak się tam dostać? Adres i wskazówki

Dokładny adres, pod którym znajduje się muzeum archeologiczne „Gorgippia” Anapa, Naberezhnaya st, dom 4. Jest w centrum kurortu. Najbliższy przystanek komunikacji publicznej jest nazywany „Astrachań”. Sposób taksówek i autobusów №№ 1, 2, 6, 16 i 18 dokładne współrzędne muzeum rezerwę na zmotoryzowanych: 44.896262; 37,310507.

opinie

Muzeum Archeologiczne w najbardziej zaimponować niedoświadczonych turystów, nie należy się spodziewać, aby zobaczyć podobny punkt zainteresowania w rosyjskim mieście Ośrodek. „Gorgippia” godność – śmieszne ceny biletów, dogodna lokalizacja i bardzo interesująca wystawa. Co ciekawe, nie ma naprawdę wyjątkowe eksponaty w muzeum. Za niewielką opłatą można zamówić wycieczki, których czas trwania wynosi 1,5 godziny.

Anapa Muzeum Archeologiczne „Gorgippia” jest ciekawy, a co jest tylko jeden w Rosji. Nie należy porównać go z dawnych muzeów europejskich ośrodków. „Gorgippia” – Muzeum stosunkowo młody i niedostatecznie zbadane. Jest możliwe, że bardzo szybko, czekamy na nowych ciekawych odkryć i znalezisk archeologicznych.