537 Shares 6390 views

Odessa, Katedra Przemienienia: adres, opis

Kościół Odessa to prawdziwe zabytki architektoniczne, z których wiele ciekawostek na Ukrainie. Nie ma wyjątków i katedry Przemienienia, uważany za jeden z największych kościołów prawosławnych w kraju. Ze względów historycznych, został również zniszczony przez bolszewików, a także innych miejsc kultu, kilka lat temu został przywrócony. O tej katedry dowiedzieć się wielu ciekawych faktów historycznych z poniższym artykule.


Pochodzenie katedry

W 1794 roku został uświęcony wszystkich budowach nie istniał wtedy miasto, w tym jeden, gdzie planowana budowa kościoła Nikolaya Chudotvortsa (Odessa). Katedra Przemienienia zaczął budować w rok po tym wydarzeniu obok stoją tam tymczasowy drewniany kościół.

Wznoszenie konstrukcji kamiennej planowano zakończyć parę lat, ale plany nie były dojść do skutku, a budowa trwała przez wiele lat.

etapy budowy

Na tworzeniu funduszy świątynnych zostały przydzielone przez cesarzowej Katarzyny II, ale po jej śmierci, zatrzymał budowę kościoła na polecenie Pawła I. Sześć lat po wydarzeniach w osobie księcia de Richelieu otrzymał nowy mer Odessy. Katedra Przemienienia dzięki jego polecenia nadal budować.

I wreszcie, w 1808 roku, został zakończyła budowę kamiennego kościoła, ale prace wykończeniowe przebiegały bardzo powoli, gdyż wyposażenia wnętrz nie ma wystarczającej ilości pieniędzy. Kilka miesięcy po zakończeniu budowy pracować kościół został konsekrowany przez arcybiskupa Platon Lyubarskii. Odkąd świątynia przestała być wywołana przez Mikołajów. Następnie otrzymał jedną z głównych atrakcji miasta Odessa – Katedra Przemienienia Pańskiego.

Początkowo zakład ten nie mógł się pochwalić imponującą wielkością i piękną dekoracją. Ale po diecezji Chersoniu przeniesiono tu, w świątyni rozpoczął pracę na szeroką skalę ekspansji.

odbudowa

Tak więc w 1837 roku Kościół Przemienienia stała się katedra. Jego odbudowa trwała dziesięć lat, w trakcie jej budowy zostały zintegrowane kościoły i dzwonnice, a także Zaimplementowane remont świątyni.

Najnowsze na szeroką skalę prace konserwatorskie przeprowadzono tu na początku XX wieku, dzięki nim wiele struktur architektonicznych wady wynikające następnie jego powtarzające się reorganizacje zostały poprawione. Po tym, Katedra Odessa była jednym z głównych świątyń imperium rosyjskiego, może posiadać więcej niż dwanaście tysięcy parafian. Miał vosmidesyatimetrovuyu dzwonnica, a zatem może służyć jako punkt odniesienia dla wszystkich statków, które zostały wysłane do portu w Odessie.

Świątynia uderzył swoją wspaniałą architekturę wszystkich bez wyjątku. Również silne wrażenie na zarówno lokalnych mieszkańców i turystów do produkcji i dekoracji wnętrz. Pokoje były ogromne i jeśli świątynia światło emitowane z wnętrza ze względu na fakt, że podłoga i kolumny tej struktury zostały wykonane z białego marmuru. W tej katedrze pochowano wiele osób, które odegrały ważną rolę w tworzeniu i rozwoju miasta.

Zniszczenie i upadek katedry

Niestety, na początku lat trzydziestych ubiegłego wieku, wiele budynków religijnych stracił Odessie. Katedra Przemienienia był również w stanie uniknąć smutny los, a w 1936 roku został zrównany z ziemią przez zlecenie władz radzieckich. Pre z niego zostało usunięte wszystko wartości w nieznanym kierunku.

W tym tragicznym dniu, kiedy świątynia została wysadzona w powietrze, cały obszar, w którym obiekt ten stał się kordonem wojska. Zniszczenie katedry przyciąga do tego miejsca wielu mieszkańców, którzy zostali napędzanych przez żołnierzy w sąsiednich ulicach. Po wyburzeniu budynku w jego miejsce zwykle znajduje się fontanna.

nowy wygląd

Wiele lat minęło od tego czasu zmieniło moralności. Dlatego w 1999 roku zdecydowano się przywrócić świątynię. Budowa katedry została przeprowadzona wyłącznie na dotacjach i odbywa się pod patronatem cele charytatywne, jak budżety nie były w ogóle używane.

Wraz z budową nowego kościoła są ściśle przestrzegane wszystkie parametry starych budynków zrównane z ziemią, z której pozostały tylko fundament. Projektanci i architekci w budowie przewodnikiem więcej starych zdjęć i rysunków wykonanych od ostatniej przebudowy katedry. W 2005 roku cała praca została zakończona, aw Odessie pojawił się duchowym centrum miasta.

Obecnie świątynia jest w kształcie wydłużonego krzyża. Architektura budynku łączy w sobie styl europejski i rosyjski klasycyzm. Unikalne nowe dzwony z brązu zostały sprowadzone tu z Grecji, są największym na Ukrainie.

Wnętrze nowo odbudowanej katedry także odtworzone dokładnie tak, jak przed awarią. Jest wykonana w stylu akademickim i jest przestrzenią wielkiej urody. Ściany hal ozdobione są malowidłami prawosławnych i starożytnych ornamentów czasach Bizancjum i Rusi.

Świątynia jest dwukondygnacyjny budynek i może pomieścić do piętnastu tysięcy parafian. Wszyscy ludzie przychodzą tutaj, aby spojrzeć na jego sanktuarium: Kasperovskaya ikonę Matki Bożej, a rodzina pozostaje Woroncowa.

przydatne informacje

Wszelkie miejscowy wie, gdzie jest Katedra Przemienienia. Adres go w następujący sposób: Odessa Miasto, Plac Katedralny, 3. Może to być osiągnięte przez każdego transportu publicznego: Tramwaj №3 lub numer 10 lub autobusami №146, 121, 198, 195, 208 lub 241. W celu wyjaśnienia niezbędnych informacji należy zadzwonić pod ten numer telefonu: (048) +3 729-36-60.

Oczywiście, wszystkie cerkwie Odessa są prawdziwe miejsca kultu na Ukrainie, w tym tej wspaniałej katedry. Teraz jest to wspaniały budynek stoi znowu na swoim miejscu, tak jakby nie było tragedii w 1936 roku i cieszy wszystkich gości i mieszkańców dla jego piękna i uroczysta.