482 Shares 5092 views

Ośrodki narciarskie w Altay: zdjęcia i opinie

Ałtaj – perła Syberii, krawędź majestatycznych pasm górskich. Znane światowej społeczności ośrodków narciarskich Ałtaju rozprzestrzenił się wśród potężnych szczytów, malowniczych dolin z burzliwych rzek i rozległych basenach.


Przez stulecia do uderzająco piękne i jednocześnie trudnych wysokościach Ałtaju przyciąga pielgrzymów i uczonych, artystów i fotografów, pnącza, sportowców i turystów. podróżujący zagranicznych, zwolennicy turystyki górskiej, zwany rosyjską regionu Ałtaj Tybetu lub syberyjskich Alp. Dla rdzennych mieszkańców, on – nie ten drugi, jak Gór Złotych.

Co dobrego ośrodki narciarskie Ałtaju

Sezon narciarski w kurortach Ałtaju trwa od listopada do połowy kwietnia. Umiarkowany klimat kontynentalny nie pozwala wędrować mróz. Zimy są łagodne, okresy zbyt lodowate nie jest postrzegana w górzystym regionie.

Stoki narciarskie przeciąć malowniczych krajobrazów równiny i stepów, przeplatane lasów. Tną się na zboczach majestatycznych szczytów. Wszystkie ośrodki narciarskie Ałtaju wygodne i bezpieczne. Trasy są różnej długości i stopniu trudności (czerwony i niebieski), tutaj jest wyposażony zgodnie ze standardami europejskimi.

Tu i młodych sportowców i specjalistów łatwo podnieść nachylenie, oszałamiający jazdę na który przyniesie pozytywne emocje, przyjemność. W górach Ałtaju istnieją ośrodki o dużym torze. Tu corocznie odbywają się zawody o zasięgu międzynarodowym.

Z opinii turystów powinny być tak, że ośrodki narciarskie Ałtaju zyskują popularność z roku na rok. Według turystów, nie wszystkie z tych kompleksów spotkać tak dobrze przygotowanych tras na świecie. Turyści przybywający do Ałtaju po raz pierwszy zaskoczył jakość tras treningowych. Ich wpływ na stromość stoku, niesamowite czas występowania pokrywy śnieżnej (do siedmiu miesięcy). Ponadto, wielu turystów korzystają z okazji, aby połączyć urlop narciarski z leczenia w sanatoriach i zwiedzanie.

Ośrodek narciarski „Turquoise Katun”

Kompleks „Turquoise Katun” – popularny ośrodek narciarski na terytorium Ałtaju. W tym mieście na stokach są wyposażone torów o różnym stopniu trudności. Różnica w wysokości na liniach 100 o szerokości 400 m i o całkowitej długości 4600 m zmienia się w zakresie 260-300 m K opadania góry dorosłych wyciągów wznoszenia oporu, dzieci. – windy na dziecku.

Opis tras narciarskich

Na torze treningowym w piętnastu sto metrów po krótkiej przejażdżce szkolenia z instruktorem pewni początkujących narciarzy. Sportowcy, fani wolą jeździć na torze o średniej długości złożoności 1000 metrów. narciarzy profesjonalne pokonać 900-metrową czarną utwór z bardzo trudnym terenie.

Miłośnicy wypoczynku na świeżym powietrzu nie przeoczyć pow tor o długości 1200 metrów, pomimo faktu, że nie jest ratrachat. Łyżwiarstwo snoutyubah przygotowali specjalny utwór. Freeride, nie stanowią życia bez skrajności, pęd na stokach pozbawionych rowkowane utworów.

Pokrywa śniegu na stokach mogą być utrzymywane w doskonałym stanie dzięki leczeniu Ratrak. Część szlaków, nabazgrał przestrzeń narciarskiego, oświetlony. Pozwala to sportowcy jeździć nawet po zmroku.

Kompleks infrastruktura

„Turquoise Katun” – ośrodek narciarski, gdzie początkujący nauczyć się techniki skating pomaga instruktorów oraz wypożyczalnię wydania niezbędny sprzęt. Do wynajęcia, oprócz jazdy na nartach, snowboardzie oraz snoutyuby. Dla turystów przyjeżdżających samochodem, parking jest zbudowany.

Jeden km od stoków narciarskich jest przytulne kawiarenki, kompleks hotelowy „Turquoise Katun” i osiedle Sarzhevskri. W kawiarni serwowane odwiedzających kebaby, naleśniki i napoje owocowe. Kompleks hotelowy wykonany z komfortowego hotelu, domu i łaźni Hunter. Gospodarstwo goście Sarzhevskri zajmują w przytulnych domków wykonanych z cedru.

Wypoczynek w GCR "Turquoise Katun"

„Turquoise Katun” – ośrodek narciarski, który znajduje się na terenie „Quiet Zone”, obejmuje obszar 1000 ha. Obszar ochrony zamieszkane przez jelenie. Turyści mogą obserwować życie zwierząt w naturalnym środowisku. Tutaj należą konie. Goście, jazda pociągiem, idź na przejażdżki.

Na kampusie stworzył sztuczne jezioro z akwarelami turkusu i lodowisko. Goście spędzają czas w parku rozrywki ekstremalnej, odwiedzając atrakcje wystawowe i muzeum pod gołym niebem „Rozstaje światów”. Ponadto, dla nich organizować wycieczki do jaskiń Tawda.

Charakterystyka kompleksu narciarskiego „Avalman”

Jest to doskonały ośrodek w okolicach miasta Barnauł. „Avalman” – ośrodek narciarski, który rozciąga się wzdłuż stoków górskich ciągnących się wzdłuż wybrzeża rzeki Ob. Jest to sieć dróg, blokujące się ze sobą.

Na terenie narciarskim w GCR „Avalman”

Stopień złożoności różnych stokach. Tu są określone szlaki dla początkujących, dobrze wyszkolonych i profesjonalnych sportowców, przeznaczone do wszystkich rodzajów tras, takie jak sanki, snowboard park został wybudowany i wyposażony stoku dla dzieci.

Na oświetlonej trasie nocnej okresowo produkować sztuczne śnieg. Zbocza są przygotowane narciarstwo, snowboarding, gramofonu. Pokrywa śnieżna jest przetwarzany przez Ratrak. Dlatego, droga cały sezon są w doskonałej kondycji. Zejście dla dorosłych wyposażony w trzy wyciągów linowych. Dzieci przynosi wyciągu utworów niemowlęcym.

Ten ośrodek narciarski ma kadrę instruktorów i trenerów. Instruktorzy pomogą Ci nauczyć się podstaw jazdy na nartach dla początkujących. Trenerzy sportowców zaangażowanych w kształcenie w szkole rezerwy olimpijskiej. Szkoła „narty” przyjąć dzieci, które osiągnęły wiek 4.

GCR infrastruktura "Avalman"

Hotel ośrodek narciarski „Avalman” zbudowany w stylu alpejskim, z klasy apartamenty gospodarki i kategoria „luksusowe”. Każdy pokój posiada dostęp do bezpłatnego bezprzewodowego Internetu. przechowalnia bagażu, wypożyczalnia i cafe „Avalman” działa w podziemiach hotelu. Podobnie jak w innych ośrodkach narciarskich w Ałtaju, GCR „Avalman” wyposażona jest w rolki. Na jego terenie powstała altanka teren piknikowy z widokiem na Ob.

Tutaj zaoferować inny wypożyczalnia sprzętu. Turyści nabyć zestawy narciarskie i snowboardowe, snowtubing i sanki, kaski, okulary, narty i łyżwy. Ośrodek jest dostępny serwis Sky. Specjaliści pomogą zainstalować elementy złączne, uchwyt krawędzie i powierzchnię ślizgową przy użyciu zastrzeżonej wosk do naprawy sprzętu.

Ośrodek narciarski „Grace” w Belokurikha

to wspaniały ośrodek narciarski „Grace” jest zbudowany w obrębem kurorcie Belokurikha. Nadano mu status centrum turystyki i sportów narciarskich w Ałtaju. Kompleks położony jest w dzielnicy uzdrowiskowej. Jej infrastruktura jest dobrze rozwinięta. Ludzie przychodzą tu odpocząć, leczenie, ćwiczenia i podbić szlaki.

Ośrodek narciarski „Grace” – miejsce, gdzie spędził znaczną konkurencję Rosji. rejon Ałtaju blisko dzienniku Dunyushkinogo, na południowym zboczu góry trochę kościelnej prążkowanych najdłuższe najdłuższych stoków narciarskich. Tu spędzają Gry Syberii, konkursy rosyjskich dzieci oraz zawody o Puchar Rosji. Na stoku, do punktu wyjścia, to można osiągnąć tylko dzięki wyciągu krzesełkowego.

GCR „Grace” jest utworzona przez sieć połączonych tras z pięciu wyciągów linowych i wyciągu krzesełkowego. Każdy stok, wprowadzając kompleks, ma niepowtarzalną nazwę.

Slope "Tserkovka"

Tradycyjnie, ośrodki narciarskie Ałtaju wyposażony restauracji i kawiarni, u podnóża stoku. Slope „Tserkovka” długość 2600 metrów nie był wyjątkiem od tej reguły. Przytulna kawiarnia wznosi się na szczycie góry. Z jego okien i wyciągu krzesełkowego i malownicze widoki lokalnych dzielnicach, lśniące pokrywy śnieżnej bieli.

Tor ma tu niesamowitą różnicę w wysokości – 550 metrów. Taki znaczący spadek dopuszczone do sklasyfikowania go w kategorii czerwony (trudnych) tras, przeznaczonych dla profesjonalistów.

Slope "Grace"

Najbardziej popularny utwór z różnicą wysokości 330 metrów pociąć stok „Grace”, chwycił dole góry i mały kościół rozciągnięte w odległości 1350 metrów. Trasa ta jest uważana za czerwony. Jednak twierdzi ona wiele początkujących. Tor przylega do dwóch parkingów, hotelu „Grace”, gromadzący restauracja i kawiarnia „Ceadir”.

Slope "Katun"

Jedna z tras Belokurikha nazywa się „Katun”. Tutaj wyrównane ukształtowania terenu, aby zwiększyć szerokość zbocza do 35 metrów, zamontowane podwójne linę holowniczą i miał testową sztucznego osnezhivanie. Po udanym eksperymentem ośrodku narciarskim, a dokładniej jego stoki są regularnie osnezhivayut. wzniesienie 850 m niebieski szlak jest tylko 185 metrów. Nadaje się do jazdy tych, którzy chcą uniknąć nadmiernych podjazdy zbocza.

Slope „Ałtaj-West»

Długość trasy na zboczu raczej płaskiej „Ałtaj-West» osiągnął 830 metrów. Oto najmniejsza różnica wysokości – tylko 146 metrów. Trasa jest prosta, oświetlona. Odnosi się ono do dziecka. W pobliżu funkcje nachylenia zatytułowana sanatorium.

Slope „Północny”

Po stronie północnej znajduje się mały kościół oświetlony tor 900-metrowy dla narciarstwa alpejskiego. Leżą obok pensjonatu „Sunny Hill” i „Northern Lights”. Jeździć tu na standardowych tras i pow. zmiany wysokości w tym mieście – 175 metrów. U podnóża stoku znajduje się kawiarnia.