858 Shares 5393 views

Hematologia Center, Petersburg: adresy, działania, opinie

Hematologia Center w Petersburgu, został studiując choroby krwi i narządów krwiotwórczych. Rosyjski Instytut Hematologii i ransfuziologii – dużych instytucjach, gdzie wysokiej klasy specjaliści. Działania pracowników pokrycie kierunek naukowy, praktyczne i metodyczne.

Co jest Hematologia

Prawie wszyscy słyszeli słowo „hematologia”. Co to jest, z praktycznego punktu widzenia? Termin ma starożytne greckie pochodzenie i składa się z dwóch części, z których jeden – „GEMOS”, co oznacza „krew” i „logos” tłumaczy się jako „nauczanie”. Zatem, hematologia – nauka zajmująca się badaniem krwi, organów krwiotwórczych, choroby całego systemu. Specjaliści w tej dziedzinie rozwija zabiegi dla poszczególnych schorzeń.

Krew ma złożony skład. Z chemicznego punktu widzenia, jest to zawieszenie plazmowych, leukocytów i erytrocytów. Zadaniem nauki hematologii – znaleźć i zbadać strukturę, funkcjonowanie krwi i komórek. Specjaliści w tej kierunku leku zbadano zmiany w strukturze komórek, chorób i zaburzeń narządów związanych z procesu. metody leczenia oparte na metodach i korygowaniu odchyleń kursu redukcji całego kompleksu narządów.

Co studiuje hematologii

Zdecydowana większość chorób krwi wywołane przez zmiany w strukturze erytrocytów, leukocytów, płytek krwi. Wszystko to jest przedmiotem nauki hematologii. Co to oznacza? Dla osoby, wszelkie nieprawidłowości i uszkodzenia układu krwiotwórczego i systemy naczyniowe oznaczać utratę zdrowia i znaczne pogorszenie stanu zdrowia.

Większość ludzi w obliczu wspólnego choroby – anemia, powodując zmniejszone napięcie ciała, obniża ciśnienie krwi, przychodzi apatia itp hematolog (w Petersburgu, na przykład, nie jest specjalnym centrum) zaprojektowaną do zidentyfikowania przyczyn zmian w składzie krwi, i znaleźć skuteczne rozwiązanie tego problemu. ,

Małe usterki łatwo regulować właściwego odżywiania lub narkotyków medycznych, ale w rzeczywistości spektrum chorób i dolegliwości jest znacznie szerszy i hematologia przeznaczony do leczenia osoby poprzez wyeliminowanie przyczyny choroby.

Do zakresu dat chorób krwi, rozszerza się znacząco. Powodem tego jest niezdrowy styl życia, niekorzystne warunki środowiskowe, pojawienie się nowych rodzajów wirusów i innych. W celu zbadania problemów i opracowanie metod leczenia i ich zastosowanie w praktyce, ustanowiony szpitale hematologii. Jednym z największych jest hematologiczne centrum Petersburga, w której pełny tytuł – Rosyjski Instytut Hematologii i Transfuzjologii.

struktura

Hematologia Research Institute rozpoczął swoją działalność w 1932 roku i obecnie jest największą wyspecjalizowaną instytucją medyczne, które są zaangażowane w działaniach naukowych i medycznych.

Struktura Instytutu obejmuje:

 • 18 wydziałów naukowych;
 • Leczenia i 13 jednostek klinicznych;
 • 3 wydziały naukowe i kliniczne;
 • 7 laboratoria diagnostyczne;
 • apteka;
 • Urządzenie dawcy;
 • Urządzenie do przechowywania krwi.

W klinice prowadzi się skomplikowane operacje w transplantacji szpiku kostnego, w tym dla technologii, chemioterapii, leczeniu depresji krwinek i więcej. Na podstawie założenia są cztery ośrodki republikańskiego znaczenia:

 • Leczenie hemofilii.
 • Przeszczep szpiku kostnego.
 • Grawitacyjna chirurgia krwi.
 • Immunologiczne typowania tkankowego.

działalność naukowa

Naukowy Instytut Hematologii departamencie jest zaangażowany w rozwój nowych metod diagnozowania i leczyć raka krwi, krwi i układu limfatycznego oraz patologii tkanek dziedzicznej i nabytej koagulacji. Jeden z czołowych obszarach edukacji i praktyki jest hematologiczne pomoc dla ludności, kwestii dawstwa, przygotowania, przechowywania krwi i jej składników. Pracownicy działów klinicznych i naukowych płacą dużą wagę do rozwoju nowych leków i rozwiązań krwi zastępując.

Hematologia Center w Petersburgu przygotowuje kadry naukowo-pedagogiczny dla kształcenia podyplomowego i podyplomowego. Również na podstawie badań przeprowadzonych w Instytucie szkolenia i przekwalifikowanie istniejących pracowników służby zdrowia. W Instytucie istnieje kilka rad naukowych, które wspierają realizację określonych programów badawczych, przy pracach rad dysertacji.

Formy opieki

Hematologiczne centrum Petersburga, a mianowicie jednostki klinicznej, zapewnia pacjentom specjalistyczną opiekę w zakresie:

 • Hematologia, Transfuzjologii, onkologia.
 • Władze ogrodzeniowe do dalszej transplantacji, przechowywanie.
 • oddawanie krwi (zbierania, przechowywania).
 • Gromadzenie i przechowywanie komórek macierzystych.
 • Znieczulenie i Medycyna ratunkowa, Radiologia.
 • Chirurgia, wirusologii, radiologii.
 • Kliniczne i laboratoryjne, diagnostyka, USG.
 • Bakteriologii, hematologii, wirusologii.
 • genetyka laboratoryjne i mikologia.
 • VMP, traumatologii i ortopedii.
 • Przeszczepianie narządów, tkanek.

Klinika Hematologii i Chemioterapii

Jednym z wiodących działów ambulatoryjnych Instytutu jest kliniczno-diagnostyczne Klinika Hematologii i chemioterapii, które są prowadzone konsultacje, diagnostykę, leczenie pacjentów. Pacjenci otrzymują następujące usługi:

 • Początkowa specjalistycznej opieki w zakresie chorób narządów krwiotwórczych krwi, rak tkanki limfatycznej i układu krążenia.
 • Poradnictwo pacjentów z chorobami krwi i tworzące narządów różnych etiologiach (w tym problemów chemioterapii).
 • Wyspecjalizowany Diagnoza chorób krwi i technik nakłuwania narządów, trepanobiopsy et al.
 • Dobór pacjentów do specjalistycznej opieki zdrowotnej (w tym high-tech) w szpitalu.
 • Monitorowanie skuteczności zalecanych metod leczenia manipulacji dowodów (przebicie biopsja).
 • Lek.
 • Profilaktyka powikłań wywołanych przez zabiegi.
 • Monitorowanie przebiegu leczenia, stanu zdrowia pacjenta w celu wyjaśnienia skuteczności stosowanych metod.
 • Ekspertyza na czasowej niezdolności do pracy.
 • Wprowadzenie nowych metod leczenia, metodycznej pracy dla lekarzy i pokrewnych zawodów medycznych i innych.

Każdy hematolog w Petersburgu, w dziale doradczym i ambulatoryjnym, ma najwyższe kwalifikacje medyczne w dziedzinie hematologii. Doradztwo i czołowych ekspertów z innych dziedzin – onkologów, chirurgów i tak dalej.

Hematologia centrum Sankt Petersburga jest wyposażona w nowoczesny sprzęt, pozwalający na przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów z niezwykłą precyzją i wielki sukces. Możliwości diagnostyczne separacji są wystarczające do produkcji szybkiej i dokładnej diagnozy, pacjent ma potrzeby, aby skontaktować się z organizacją osób trzecich do zbierania danych badawczych. Dział diagnostyczny znajduje się przy ulicy Mytinskaya, bldg 2. W celu uzyskania pomocy lub wymagają wstępnej rejestracji przez rejestr telefonu.

Zasady przyjęć i hospitalizacji

Mieszkańcy Petersburga są podawane przez klinice CHI polityk, LCA lub na zasadach komercyjnych, w przypadku braku polisy ubezpieczeniowej. Obywatele zamiejscowy trzeba kierunek Regionalny Komitet Zdrowia. Pomoc high-tech jest dla wszystkich obywateli Federacji Rosyjskiej na federalnych limitów budżetowych.

Wymagane dokumenty:

 • Dla nierezydentów – pisemną prośbą o poradę. Ponadto dołączony do badań zgłoszeniowa wraz pierwotnego lekarza. Drugim sposobem uzyskania usługi – kierunek Komisji Zdrowia Regionów.
 • Dla mieszkańców Petersburga – kierunek miejscowego lekarza (wymagane dane ze wszystkich badań i profesjonalnego osądu) lub kierunku Petersburgu Komisji Zdrowia.

Hospitalizacja w centrum hematologicznej Petersburga po sowieckiej przeprowadzić po wstępnym badaniu w ambulatorium w kierunku wyspecjalizowanych specjalistów.

opinie

Większość pacjentów miało pozytywną opinię na temat Centrum Hematologii i Transfuzjologii w Sankt Petersburgu. Wiele operowano w klinice około żylaków i mówić o szybkiej i jakość rozwiązywania problemów chirurgicznych. Wskazuje ona, że lekarze nie szczędzą sił i dać odpowiednią ilość czasu, aby każdego pacjenta i personelu medycznego jest uprzejmy do potrzeb pacjentów.

W neutralnych opinii wspomnieć, że leczenie było wystarczające, i pokoje pozostawiają wiele do życzenia: naprawa nie odbyła się w sali, a to trochę psuje ogólne wrażenie.

Negatywne opinie są dedykowane do dial-up trudności w klinice i In-patient urządzenia. Wielu pacjentów skarży się, że kolejka do odprawy i odbioru konsultacyjnego jest bardzo duże, niektóre mają czekać dłużej niż 3 miesiące, co niekorzystnie wpływa na ogólny stan pacjenta.

Hematologia dla kobiet w ciąży

Hematologia Center w Petersburgu na Mayakovskaya przeznaczony dla kobiet w ciąży. W centrum, znajduje się u podstawy liczby szpitalu położniczym 6, został otwarty w 1982 roku. Przy ustalaniu służbie mieszkańcom Petersburgu kilku regionach (Vasileostrovskiy, Frunzenskiy, Petrodvortsovy, Krasnogvardejskiy, Pushkinskij i wsp.). Adres: Ulica Majakowskiego, budynek 5.

Aby skontaktować się z centrum położniczą hematologii Petersburgu wymaga rejestracji wstępnej pod numerem biurowego 11 (w dni powszednie od 10:00 do 11:00). Zapisu o readmisji przypisanego już przez telefon (dane kontaktowe można znaleźć na stronie internetowej lub na oficjalnej stronie internetowej).

Przez bezpośrednie leczenia radę bez powołania przyjętych pacjentów z terminem ciąży, zaburzenia układu hemostazy w niegrzeczny sposób i matek wielodzietnych. trzeba mieć dokumenty: ubezpieczenie, kierunek specjalisty (od klinice przedporodowej) karta ciąży paszport.

Program partnerski

Hematologia Center w Petersburgu awangardy został otwarty w 1968 roku i jest częścią Miejskiego Szpitala Klinicznego numer 15. na temat leczenia pacjentów z takimi akceptowane diagnozy:

 • Trombocytopenia, zespoły mielodysplastyczne.
 • Ostre i przewlekłe białaczki, niedokrwistość aplastyczną.
 • Postać przewlekła białaczka pochodzenia szpikowego,
 • Szpiczak mnogi, chłoniak.

Leczenie kategorii wyższym lekarzy z dużym doświadczeniem w leczeniu pacjentów z chorobami hematologicznymi. Urządzenie działa w ścisłej współpracy z Instytutem Hematologii i Transfuzjologii. Klinika Adres: Vanguard Street, budynku 4.