290 Shares 7285 views

Jakie są przezroczyste szelki do wyboru?

Nie jest tajemnicą, że piękny uśmiech – prawdziwa droga do sukcesu. Niestety, nie każdy może pochwalić się nim. Dlatego eksperci zalecają stosowanie nowoczesnych narzędzi, aby umożliwić wyprostować krzywe zęby lub mylące. Zazwyczaj w takich przypadkach stosuje się szelki. O tym, jak je wybrać i jakie funkcje mają, opisujemy w tym artykule.

rodzaje szelek

Obecnie większość osób wybiera jasne szelki. Co jest tego powodem? Ich główną zaletą jest estetyczny wygląd.

Istnieje szelki przejrzysty szafir i ceramiki. Ich główną różnicą jest w materiale, który został użyty do ich produkcji.

Dzięki tym ortodontycznych, możemy w pełni zaspokoić swoje pragnienie i umieścić szelki, na których nikt nie będzie zwracać uwagę.

ceramika

Przezroczyste szelki ceramiczne mogą mieć różne stopnie przezroczystości. Charakteryzują się one dość szerokiej palety barw, które są idealne do każdego koloru emalii zębów.

Refleksje szelki, produkowane przez firmę Ortho Technology, od dawna sprawdzają się jako estetyczne i niezawodne. Są one wykonane z polikrystalicznych materiałów ceramicznych z tlenku glinowego. Taki materiał nie powoduje żadnych reakcji alergicznych ludzi, poczucia dyskomfortu.

Jako grupa przezroczyste uchwyty ceramiczne Clarity ADVANCED produkuje amerykańska firma 3M Unitek. Jak wiadomo, są one nazywane podwiązanie. Taka struktura ortodontyczne charakteryzuje finezji i doskonały wygląd. Pozwalają one osoba, aby otworzyć nową stronę w ortodoncji estetycznej.

Ponadto, ta sama firma wyprodukowała i bezligaturnye lub Samoligaturujący wsporniki Clarity SL. Do ich produkcji, nie używać ligatur z tworzyw sztucznych, za pomocą których w rzeczywistości stałej łuku.

Jakie inne przejrzysty ceramicznych szelki? Należą modelu Aspire. platerowanych ma rowek w swojej strukturze. Urządzenie to łączy w sobie najlepsze przesuwane mechanikę i estetyczne naturalność.

z szafirem

Przezroczyste klamry wykonane z szafiru z polikrystalicznego tlenku glinowego. Mogą być samoligaturującego. W trakcie leczenia, wyniszczenie niewielkie siły, że można skutecznie i przy niskim współczynniku tarcia, w celu przenoszenia ruchu zębów.

Szafir Inspire zestawy ICE twarde wykonane z syntetycznych kryształów szafiru. Mają doskonałą przejrzystość, doskonały wygląd estetyczny i cechy szczególne. Szelki tej firmy są trwałe przywiązanie do szkliwa zębów.

Radiance projektu firmy wykonane z pojedynczego kryształu. Charakteryzują się one wysokim stopniem polskich oraz specjalny estetyki.

Ostatnio dużą popularność zaczęła korzystać z nowych elementów z OrthoTechnology firmy. Są one całkowicie przezroczyste, mają niewielkie rozmiary i estetyczny wygląd. Ze względu na fakt, że powłoka tego urządzenia jest używany cyrkonu, to jest zamocowane i usuwane.

plastikowy

Innym typem aparatów ortodontycznych są przezroczyste plastikowe szelki na zębach. Jest to najbardziej dostępne dla pacjentów jednostkowych. Są one wykonane ze specjalnego tworzywa sztucznego, dzięki czemu kolor jest dostosowany do naturalnego koloru zęba.

Jakie są przezroczyste szelki, czapki wybrać?

Aby określić Wybór takich struktur, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie plusy i minusy. Jedynym sposobem, będzie można zobaczyć, czy to urządzenie jest właśnie dla Ciebie, czy nie.

Zalety i wady wsporników ceramicznych

Główne zalety takich struktur są:

 • Niski stopień niewygody (podczas noszenia wystąpi podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej, nie są zakłócone dykcję);
 • estetyczny wygląd (takie urządzenia są praktycznie niewidoczne na zębach);
 • cena jest nieco niższa niż w nawiasach szafiru.

Jakie czynniki mogą zatrzymać Cię przy zakupie tych projektów? Wady te obejmują następujące specjalistów:

 • dużego tarcia pomiędzy dużym łuku wspornikiem i rowka, co znacznie wydłuża okres leczenia;
 • wysoki koszt budowy w porównaniu ze wsporników metalowych i tworzyw sztucznych.

Plusy i minusy urządzeń szafirowych

Dlaczego niektórzy ludzie wybierają przezroczyste uchwyty szafirowe (projektowanie zdjęć prezentowanych w tym artykule)? Zdaniem ekspertów, główne zalety tych urządzeń to:

 • ustalające siłę (przywiązują o wiele bezpieczniejsze inne rodzaje szelek);
 • estetyka (ostatecznie takie konstrukcje nie żółkną i pięknie błyszczeć światło);
 • Brak naruszenia dykcji i wygodne noszenie.

Mówiąc o wadach tych urządzeń, należy zauważyć, że:

 • mają najwyższy koszt spośród wszystkich innych nawiasach;
 • mają wyjątkowo kruchy (wymaga delikatnego opieki dla projektu);
 • mają wysokie tarcie pomiędzy zębami i łukowego wspornika, co znacznie spowalnia wyrównawczą zębów i zamknięcia;
 • nie nadają się one do zębów, które są zbyt ciemne (trzeba przeprowadzić wstępną wybielanie).

Plusy i minusy plastikowe szelki

Plastikowe przezroczyste szelki są bardzo popularne wśród pacjentów. Wynika to z następujących powodów:

 • oni dość rozsądna cena (znacznie tańsze jednostki z tworzyw sztucznych innych materiałów stosowanych do produkcji systemów estetycznych);
 • mają wysoką estetykę (szelki są praktycznie niewidoczne na zębach);
 • są one bardziej atrakcyjne dla młodzieży i dzieci (najczęściej tego typu aparatów ortodontycznych są postrzegane jako dekoracja);
 • oni gipoallegrenny (który jest odpowiedni dla wszystkich pacjentów).

Jednak nie można powiedzieć, że takie systemy istnieją i sporo wad. Rozważyć wady z przezroczystego tworzywa sztucznego szelki bardziej szczegółowo:

 • mają większą skłonność do pigmentacji (ze względu na porowatość pigmentów z tworzywa sztucznego mogą gromadzić się w niej, a także barwniki żywności, ponieważ szybko żółkną i tracą estetyczny wygląd);
 • mają dość niską niską wytrzymałość (konstrukcje z tworzyw sztucznych są niestabilne na naprężenia mechaniczne, co zwiększa prawdopodobieństwo uszkodzenia szelki i muszą być zastąpione);
 • mają duży współczynnik tarcia (takie urządzenia są wyposażone utrudnia ruchu zębów, które wpływają na czas trwania leczenia).

podsumować

Teraz, gdy wiesz, co najbardziej trwałe jasne szelki, i co – najtańsze. Po rozważeniu wszystkich „za” i „przeciw”, to na pewno jest to struktura ortodontyczne, które przyczynią się do wyrównania zębów, a tym samym nie będą zauważalne dla ludzi wokół nich.