159 Shares 5453 views

Preparaty zawierające żelazo: Lista, skład, instrukcje użytkowania

Anemia spowodowana niedoborem żelaza jest jedną z najczęstszych patologii wśród dzieci i dorosłych. Choroba może rozwijać się na tle różnych przyczyn. Ignorować objawy nie mogą być charakterystyczne. Aby poradzić sobie ze stanem chorobowym pomogą suplementy żelaza i prawidłowe odżywianie. Rozważmy najbardziej skutecznych środków, które mają być stosowane w przypadkach anemii.


Rola żelaza w organizmie

Każdego dnia, organizm ludzki jest potrzebny do normalnego funkcjonowania niektórych substancji i pierwiastków śladowych. Są one odpowiedzialne za funkcjonowanie wszystkich narządów i układów uczestniczących w procesach metabolicznych. Większość takich substancji w kontakcie z żywnością.

Żelazo spełnia kilka ważnych funkcji. Głównym z nich – nasycenie wszystkich komórek w tlen poprzez czerwonych krwinek. Ponadto element konieczny do produkcji hormonów tarczycy utrzymania odporności i przesyłania impulsów nerwowych.

Gdy we krwi, żelazo jest zaangażowana w tworzeniu hemoglobiny – białko niezbędne do transportu tlenu. Na najniższym poziomie, a zmniejszenie ilości czerwonych krwinek sugeruje rozwój niedokrwistości z niedoboru żelaza. Symptomatologia będzie zależeć od stopnia patologii. W celu znormalizowania sytuacji i wyeliminować element deficytu, konieczne jest podjęcie suplementów żelaza.

Kiedy niezbędne preparaty żelaza?

Uporać się z niedokrwistością jest trudne bez specjalnych leków. Większość lekarzy zaleca kompleksowe leczenie w celu wyeliminowania choroby. Bez suplementacji żelaza nie może zrobić z pojawieniem się objawów takich jak bladość skóry, zawroty głowy, duszności, częste bóle głowy, bezsenność, obniżenie wydajności, stałe zmęczenie.

Przy średniej ciężkości choroby, oprócz tych objawów, jest suchość błon śluzowych, zmiany smaku, uczucie bryłę w gardle podczas połykania. Spadek hemoglobiny prowadzi do bardzo negatywne konsekwencje dla organizmu. Komórki nie otrzyma odpowiednią ilość tlenu, który może prowadzić do zaburzeń i problemów z procesów metabolicznych krążenia.

skutecznymi lekami

W zapobieganiu i leczeniu niedokrwistości spowodowanej niedoborem żelaza, należy dokonać specjalnych przygotowań. Obecnie wydała ogromne ilości leków, w ramach której nie jest żelazo. Element jest w postaci żelaza. W pierwszym przypadku, lek powinny być użyte kwas askorbinowy, który sprzyja absorpcji Ferrum z przewodu pokarmowego. Żelazo w postaci trójwartościowego ma mniejszą biodostępność. Asymilować aminokwasów.

Należy pamiętać, że preparaty zawierające żelazo i przeznaczone do stosowania doustnego, pochłonięty w organizmie są znacznie lepsze niż te, które muszą być wstrzykiwane. Wyrażone efekt terapeutyczny posiada środek, który zawiera od 80 do 160 mg żelaza.

Niedokrwistości następujące środki są uważane za najbardziej skuteczne:

 1. "Gyno-Tardiferon".
 2. "Gemofer".
 3. "Sorbifer Durules".
 4. "Ferrotseron".
 5. "Kaferid" pigułki.
 6. "Ferropleks".

Stymulatory hematopoezy z anemii może być również przepisany przez lekarza. Zastosowanie „Gemostimulin” odnosi się do niskiego poziomu hemoglobiny we krwi skutecznie. Przewodnik zaleca podejmowanie krwiotwórczych tablet aktywować proces tworzenia czerwonych krwinek. Podobnie, leki terapeutyczne i inne mają "Ferrokal", "Ferbitol", "Fitoferraktol".

Lek „gemofer”

Antanemic „gemofer” składa się z chlorku żelazowego i jest dostępna w postaci kropli. Ciecz ma żółto-zielony kolor i charakterystyczny zapach. W 1 ml leku zawartego w sumie 157 mg chetyrehvodnogo chlorku żelaza dwuwartościowego, w tym do 44 mg. Lek uwalniany do kroplomierze-10 i 30 ml kolby.

Wskazania do stosowania, zgodnie z instrukcją, wyraża w niedokrwistości z niedoboru żelaza i profilaktyki tej choroby. Lek „gemofer”, którego cena wynosi około 140 rubli mogą być podawane w trakcie ciąży i karmiących piersią.

Instrukcje użytkowania

Krople są podawane doustnie, 1-2 razy dziennie. Dawkowanie zależy od wieku i ciężkości niedokrwistość pacjenta. Wcześniaki polecają dając oznacza 1-2 krople na kilogram masy ciała. Niemowląt w pierwszym roku życia pokazuje użycie 10-20 kropli „gemofer” dziennie. W leczeniu niedokrwistości u dzieci w wieku od 1 roku do 12 lat należy podawać 30 kropli leku 2 razy dziennie. Jeśli potrzebujesz zapobiegania patologii – zmniejszenie częstotliwości dawkowania raz.

W okresie dojrzewania niedokrwistość występuje w wielu dzieci. W celu wyeliminowania objawów choroby, należy brać 30 kropli leku przez co najmniej dwa razy dziennie. W przypadku dorosłych pacjentów, dawka powinna być 55 kropli.

Maksymalna dawka dla dorosłych w leczeniu niedokrwistości z niedoboru żelaza nie powinna być większa niż 200 mg i dla dzieci – 3 mg na kilogram masy ciała. W celu zapobieżenia zalecanych przez producenta dawki należy zmniejszyć o 2-3 razy.

Normalizuje poziom hemoglobiny przy użyciu „gemofer” lek nie powiedzie się po 2-3 miesiącach leczenia.

Przed rozpoczęciem leczenia oznacza konieczność zapoznania się ze stosowaniem leku. „Gemofer” nieprzypisane pacjentów z ciężkimi zaburzeniami w procesie trawienia i absorpcji z przewodu pokarmowego. Przeciwwskazania są również zmiany patologiczne (niedokrwistość), nie są związane z niedoborem żelaza lub nadmiar tego składnika w organizmie.

Ponieważ lek musi podjąć opieki pacjentów z cukrzycą. Jako dodatkowy składnik „gemofer” w obecności glukozy. Krople polecane pić przez rurkę, aby uniknąć brązowienia szkliwa.

nawet do 4-6 tygodni należy wziąć oznacza „gemofer” Po normalizacji stężenia hemoglobiny. Analogi cena leku na bazie żelaza żelaza zależy od producenta i sposobu wydawania. Wybór zamienników lekarz, biorąc pod uwagę charakterystykę pacjenta i kategorii wiekowej.

Lek „Ferropleks”

drażetek kompozycja zawiera siarczan żelaza (50 mg) i kwas askorbinowy (30 mg). To antanemic dotyczy stymulatory hematopoezy i jest w stanie wypełnić niedobór żelaza w organizmie. Element Asymilacja, zwłaszcza podczas różnych zaburzeń ze strony przewodu pokarmowego, sprzyja askorbinka.

Przeciwwskazania obejmują Nadwrażliwość na składniki, krwawienie, niedokrwistość aplastyczna, gastrektomii, dzieci do 4 lat. Dzięki starannemu przygotowaniu jest przepisywany osobom z chorobą wrzodową dwunastnicy 12 lub żołądka.

Weź drażetki „Ferropleks” przez 2 godziny przed posiłkiem lub godzinę po posiłku. Dawkowanie zależy od stopnia niedokrwistości. Minimalna dawka wynosi 150 mg, maksymalna – 300 mg dziennie.

Szczególnie dzieci i ciąży

Lek może być podawany w leczeniu dzieci w wieku 4 lat. Zgodnie z instrukcją „Ferropleks” dać dzieci 1 tabletka trzy razy dziennie. Dawka może być zwiększona jedynie po konsultacji z lekarzem. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych technika może wybrać indywidualny schemat przyjmowania leków zawierających żelazo.

W celu zapobiegania niedokrwistości z niedoboru żelaza u kobiet w stanie zaleca się przyjmować 1 tabletkę „Ferropleksa” dziennie.

skutki uboczne

Lekarze ostrzegają, że przy odpowiednio dobranym dawki preparatów żelaza nie powoduje skutki uboczne i jest dobrze tolerowana przez organizm. W przypadku samoleczenia i nadmiernie wymaganej dawki może wystąpić szereg negatywnych konsekwencji. Należą do nich zaburzenia układu pokarmowego, bóle brzucha, a ponadto zmianę koloru stolca, nudności, wymioty (czasami ze łzami krwi).

W najcięższych przypadkach utrata przytomności jest stała, rozwoju żółtaczki, drgawki, wstrząs, senność. W przypadku braku odpowiedniego leczenia, pacjent może należeć do śpiączki. Ponadto, taki stan w obliczu śmierci.

Według opinii, lek jest skuteczny i wystarczająco skuteczne. Jeśli „Ferropleks” przyjmie jako skierowane profesjonalny i stosować się do zalecanych schematów leczenia, skutki uboczne środki nie powodują.

pobudzające krew

Kiedy anemie spowodowana nieprawidłowościami we krwi, należy brać leki, które są zdolne do normalizacji procesu. preparaty żelaza korzystnie stosuje się doustnie. Stymulatorem hematopoezy niezbędne do wyeliminowania stanu chorobowego jest żelazo mleczan żelazawy.

Kompozycję leku zawiera dwuwartościowe żelazo. Jest przyjmowany doustnie 3-5 razy dziennie 1, dodawanie należy wziąć kwas askorbinowy. Podobnie jak w innych preparatów żelaza, środek może powodować działania niepożądane, gdy nieprzestrzeganie zaleceń dotyczących leczenia.

Grupa leków krwiotwórczych, pobudzające obejmują również „Fitoferrolaktolol” pigułki. Są one zalecane do podjęcia pacjentów, którzy mają problemy z układem nerwowym, w związku z anemią. Lek jest przyjmowany na tabletki trzy razy dziennie. Przekraczać określonej dawki nie jest zalecane.

Tabletki „Ferrokal” są połączone antanemic. Zażywać leki na bazie siarczanu żelaza w hypochromic niedokrwistość, zmęczenie, ogólne osłabienie. Jakiekolwiek lekarstwo jest wyznaczony przez specjalistę.

Lek „Ferrotseron”

Krwiotwórczych proces stymulator oparte na soli sodowej orto karboksibenzoilferrotsena oznacza to „Ferrotseron”. Przewodnik zaleca biorąc go w skojarzeniu z innymi lekami podobnym działaniu terapeutycznym, aby zrekompensować brak żelaza w organizmie i zapobiec stan anemię.

Aktywne składniki leków są szybko wchłaniane w przewodzie żołądkowo-jelitowym. Producent zaleca podjęcie środków zgodnie 0.3g co najmniej trzy razy dziennie. Czas trwania leczenia wynosi co najmniej 1 miesiąc.

Przeciwwskazania do „Ferrotserona” oznaczenia są następujące choroby:

 • niedokrwistość hemolityczna (spowodowane przez zwiększony rozpad czerwonych krwinek);
 • hemochromatoza (zaburzenia w metabolizmie żelaza pigmenty);
 • przewlekłe hemolizę;
 • niedokrwistość ołowiu;
 • przewlekły nieżyt żołądka, wrzody;
 • zapalenie jelit.

W pierwszych dniach pigułki mogą powodować nudności i wymioty. Zdarzenia niepożądane obejmują także zabarwienie na czerwono moczu, które jest powodowane przez częściowe wydalania przez nerki leków. Podczas terapii lekiem jest zakazane stosowanie kwasu solnego i askorbinowy.

„Ferbitol”: instrukcje użytkowania

Kiedy hypochromic niedokrwistość używki krew musi być obowiązkowo włączone w terapii. Takie leki stymulują syntezę procesu formowania hemoglobiny i erytrocytów jest aktywny. Są one przewidziane dla różnych typów niedokrwistości z niedoboru żelaza. „Ferbitol” odnosi się do tej grupy leków.

Lek jest dostępny w postaci roztworu do wstrzyknięć w kolorze ciemno brązowym, w których struktura jest zhelezosorbitolovy złożone. Wskazania do stosowania preparatu żelaza są stan niedokrwistości z niedoboru żelaza spowodowana gastrogennymi krwotoczny powody. Skutecznie oznacza, niedokrwistości nie związanego z chorobami przewodu pokarmowego.

Środek podaje się domięśniowo 2 ml dziennie. Niemowlęta dawka jest zredukowana do 0,5-1 ml dziennie. Pełny przebieg środków do obróbki musi być 15-30 wstrzyknięć. W celu zapobiegania anemii bolus 2 ml leku kilka razy w miesiącu.

"Gyno-Tardiferon"

Tabletki o przedłużonym działaniu składają się z siarczanu żelazawego i kwasu foliowego. Według opinii, jest to jeden z najskuteczniejszych leków w leczeniu niedokrwistości z niedoboru żelaza u pacjentów w różnych kategoriach wiekowych. Wysoka skuteczność terapeutyczna osiągana jest przez mukoproteaze w preparacie. Substancja zwiększa biodostępność elementu.

Wchłanianie składników lek w jelicie cienkim stopniowo. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu obojętnej powłoki chroniącej podrażnieniom błony śluzowej żołądka i zminimalizowania możliwości wystąpienia efektów ubocznych w układzie pokarmowym: wzdęć, bólu brzucha, nudności, naruszenia fotela.

Jak wziąć?

Przewodnik zaleca przyjmowania suplementów żelaza i żywności. Popić tabletkę konieczne jest dużo czystej wody. Oni nie żuć i nie dzielić. Biorąc „Gyno-Tardiferon” w leczeniu anemii, należy pić 2 tabletki na raz. W razie potrzeby, zapobieganie patologicznej dawki stanie zmniejszyć o połowę, to znaczy do 1 tabletkę dziennie.

Indywidualnie obliczył czas trwania terapii. Często normalizacja stężenia hemoglobiny i zniknięcie objawów niedokrwistości zaleca się przyjmowanie leku przez dwa do trzech miesięcy. Lek może podjąć ciąży, aby zmniejszyć ryzyko niedotlenienia płodu.

Przedawkowanie leku obarczona wystąpienia poważnych następstw: Spadek ciśnienia tętniczego krwi, zaburzenia drgawkowe, senność, martwica żołądkowo-jelitowych błon śluzowych, wstrząs.

Aloes (syrop) żelaza

Syropowatą cieczą o sok drzewa kompozycja aloesu, chlorku żelaza, kwasu cytrynowego i kwasu solnego podano w celu wyeliminowania anemii wywołanej niedoborem żelaza. Aloes żelaza dotyczy sposobu stymulowania tworzenia się krwinek. Lek będzie skuteczny w zatrucia, choroby popromiennej, niedokrwistość i zespół asteniczny.

Środki te muszą być rozcieńczone przed użyciem w 50 ml czystej wody. W czasie, może mieć nie więcej niż 1 łyżeczka syropu. Dzień jest pokazany na przyjmowanie leku co najmniej trzy razy. Należy pamiętać, że aloes ma swoje przeciwwskazania, które powinny być brane pod uwagę.