474 Shares 1699 views

Kalorii jajka. Prawda i fikcja

Współczesny świat predysponuje do zapewnienia, że osoba dbanie o swoje zdrowie: rozwój nauki i technologii nie porusza się tylko do przodu postęp, ale również bezpośrednio niszczy ludzkie ciało. Zanieczyszczona atmosfera, złe jedzenie, a nie zdrowy tryb życia prowadzi do ciągłego stresu. Powoduje to nie tylko zły nastrój, a wieczne depresji, ale także poważne problemy zdrowotne. W celu dostosowania swoje ciało wróciło do normy, aby pozbyć się niektórych chorób i wzmocnić układ odpornościowy, osoba musi przejść do zdrowej diety. Podstawą stu procentach naturalne produkty: warzywa, owoce, zboża, mięsa i jaj. Oczywiście, nawet do spożywania zdrowej żywności w nieograniczonych ilościach jest obarczona z nadwagą, więc należy wziąć pod uwagę wartość energetyczną każdego produktu.

Rozważmy kaloryczne gotowane jajka. Z punktu widzenia różnych technik i diety, to jest najlepszym źródłem istotnych dla rozwoju organizmu minerałów i pierwiastków. Szczególnie przydatna jest uważany za jajko. Kalorii w produkcie spożywczym powinna być równa wysokości wartości energetycznej jest ona w swej surowej postaci. Żółtko – część, która zawiera największą zawartość kalorii. Twardo jajka lub kodowany – liczba kalorii ma żadnej różnicy, który nie jest smażony, wartość energii w tym – primerno130 kcal na 100 g, waga jednego jaja wynosi 60 g (średnio).

Kalorii jajka – 75-80 kcal. W tym przypadku, wartość energetyczna żółtka to 50-55 kcal, białko i „podnosi” pozostałe 20-25 kcal.

Uważa się, że warto wziąć w żywności gotowanej tylko białka jaj: rzekomo go całkowicie bez cholesterolu. Jednak warto zauważyć, że liczba tak zwanych „błędne” i szkodliwego cholesterolu, co w nim jest znikoma w porównaniu z innymi produktami. Nawet praktycznie całkowite odrzucenie produktów spożywczych zawierających cholesterol może zatrzymać proces rozwoju wątroby substancji niezbędnych do życia organizmu. Niskokaloryczne jajka, to praktycznie nie ma negatywnego jakość, wysoką zawartość składników odżywczych i witamin, zwłaszcza z grupy B, pozwala na użycie środka spożywczego w wielu dietach. 100 g jaj zawiera 12 g białka, 11 g tłuszczu, 0,5 g węglowodanów. Ważne jest to, że białko znajduje się w produkcie, całkowicie pełni trawione przez ludzki organizm.

Istnieje opinia, że lepiej jest używać jaj w ich surowej postaci. Jednak należy zauważyć, że białko jaja trawione bardzo źle. I to jest prawdopodobne, aby uzyskać wzrost salmonellozy dramatycznie. Jeśli kaloryczne jajka i surowe identyczne, to dlaczego nie wybrać coś, co jest bardzo przydatne? Nic dziwnego, że ten produkt jest podstawą diety sportowców i dzieci: ciało i te, i inne wymagają dużej ilości składników mineralnych, aminokwasów i witamin. Wszystkie te elementy są doskonale połączone w ten wspaniały produkt, który z pewnością będzie przydatne dla zdrowia.