383 Shares 9390 views

Szpital św Olga City Miejsca dla dzieci. Święty Olga – patron liczby szpitalu dziecięcym 4 w Petersburgu

Wielu profil agencji rządowej w Petersburgu, który jest wysoko wykwalifikowana, aby pomóc dzieciom, nazwane na cześć Wielkiego księżna Rusi – St. Olga. Miasto Szpital Dziecięcy № 4 przyjmuje chłopców i dziewcząt od 0 do 18 lat. Ten obiekt organizuje rozmaite rodzaje badań, leczenia we wszystkich obszarach. Dziś dowiadujemy się, co jest w oddziale szpitala, co ludzie myślą o niej.

informacje historyczne

Mimo to, ten szpital został otwarty w 1952 roku. Święty Olga – patronem centrum dla dzieci – zasady Rusi Kijowskiej Oleg po śmierci męża.
To wielka kobieta, która różniła się nieposkromioną wolę i odwagę. Wywołanie szpitala na cześć św Olga, wówczas jego władcy chcą rodzice zrozumieli, że trzeba walczyć do końca o szczęściu, zdrowiu dziecka.

W momencie otwarcia przychodni, które mogą pomieścić tylko niewielką liczbę pacjentów. W 1970 roku placówka została nazwana „Szpital № 4”. Następnie w strukturze organizacji był część szpitalnych i ambulatoryjnych działów.

Tylko w 1995 roku była zmiana nazwy instytucji, jak Szpitala Dziecięcego czwartym. Święty Olga dała nazwę kliniki, a teraz jej imię zdobi na znak organizacji medycznych. Do tej pory instytucja jest największym w północnej części miasta.

Szpital dzisiaj

Znajduje się w szpitalu St. Petersburg Dziecięcym św Olga jest teraz umieszczone w ścianach ponad 300 dzieci. Struktura instytucji obejmuje 10 wydziałów, w tym odbiorniku. Również w szpitalu obejmuje MRI biurem, apteka, laboratorium, dział wyżywieniem, dział fizjoterapii, salę rentgenowską. Nawet gdy ustanawiających takie poradnie działają jak epilepsja, neurologiczne, pulmonologii. A w 2013 roku, centrum miasta dziecięcy na mukowiscydozę odkryto w szpitalu.

Instytucje zespół – czołowym pediatrów miasta. Jest to głównie specjaliści najwyższej kategorii, kandydatów i doktorów nauk medycznych. Szpital 4 dzieci męska św Olga aktywnie współpracuje z instytucjami naukowymi i praktycznymi i instytucji medycznych wyższych Petersburga. Dlatego ściany organizacji często może znaleźć stażystów, doktorantów.

O Księżniczka

Patronka instytucji jest Saint Olga. Szpital został nazwany na cześć rosyjskiego księżniczką, która rządziła Rusi Kijowskiej. W 1547 roku Olga został kanonizowany. Takie wyróżnienie przyznawane kilka kobiet w historii chrześcijaństwa. Olga święty uważany patronką wdów i chrześcijańskich konwertytów. W Kościele prawosławnym 11 lipca rozważyć ją w ciągu dnia. Na cześć tej wielkiej kobiety, a czwarty szpital został nazwany. Święty Olga położył kamień węgielny planowania miejskiego w Rosji.

Departament placówki zdrowia

Instytucja posiada następujące oddziały:

– zakaźne № № 1 i 3 (dla dzieci oskrzeli, płuc, jak również z „diagnozy” ARI);

– neuropsychiatryczne № 2, 6, 7 i 8;

– noworodki i niemowlęta urodzone przedwcześnie patologii № 4;

– otorynolaryngologiczne № 5 (dzieci z chorobami górnych dróg oddechowych, który wymaga zabiegu operacyjnego lub konserwatywne);

– Polyclinic ambulatoryjne;

– odbiornik.

Ponadto, klinika posiada własne biuro dla laboratorium, oddział intensywnej terapii oraz pomieszczenia, w którym rentgenowskie zrobione.

Urządzenia do leczenia dzieci z porażeniem mózgowym i patologii OUN

W leczeniu tych poważnych problemów rodziców z dziećmi wysłał do szpitala powiązanymi, znajduje się pod adresem: ul. Garvskaya, 5. Non-biura, które zajmują się problemami dzieci z porażeniem mózgowym i OUN – 7 i 8. W tych działach placówek medycznych w leczeniu dzieci w wieku od 3 miesięcy do 6 lat.

Aby dostać się na wizytę do lekarza, trzeba dostarczyć do recepcji do neurologa klinice. Po specjalista otrzyma oficjalny dokument, zaczyna trochę badanie pacjenta, jest przejść przez tych badań:

– tomografia komputerowa.

– MRI mózgu i rdzenia kręgowego.

– Mózg USG.

– naczyniowy mózgu Elektroencefalografia i Dopplera i rdzenia kręgowego.

– EMG i in.

Równolegle z przejścia niezbędnych badań mały pacjent może zostać poproszony o zaakceptowanie takich lekarzy:

– ortopedyczne;

– terapeuta mowy;

– Fizjoterapeut;

– endokrynolog;

– neurosurgeon;

– optyka;

– genetyk.

Pozytywne informacje zwrotne od ludzi o działach numer 7 i 8

Informacje zwrotne od rodziców tych gałęzi słynnej instytucji medycznej pod nazwą „City Szpital Dziecięcy 4 St. Olga” ma zarówno pozytywne jak i negatywne. Zatwierdzanie ocena osób odnoszą się do organizacji pracowników. Oto punkty dodatnie zauważyć rodzice chorych dzieci:

– Stosowanie oryginalnych technik pracy z dziećmi. Wielu rodziców z dziećmi uwięzionych w tych biurach, zauważył, że nauka i praca mowy terapia z ich synów i córek przechodzą idealnie. Specjaliści z tych gałęzi poznać ich pracę, wykorzystują metodę Montessori, specjalistycznego masażu dla rąk, stóp, artykulacji mięśni.

– Rodzice zauważyć doskonałą pracę logopedów. Te wąskie specjaliści wielką wagę do działalności psychoverbal dzieci. Posiadają sesje indywidualne z rodzicami, aby nauczyć ich właściwego nauczania umiejętności i pracę terapia mowy swojego dziecka.

– Wszystkie urzędy personel numer 7 i 8 zawsze przyjść z pomocą, nie ignorując jednego pacjenta.

Rodzice pamiętać również te pozytywne aspekty tych neuropsychiatrycznych działach:

– Darmowe leczenie dla pacjentów, którzy mają skierowanie od neurologa.

– Możliwość hospitalizacji dzieci z rodzicami.

– Właściwy, odpowiednie leczenie. 4 Szpital św Olga (neuropsychiatryczne oddzielenie) zintegrowanego leczenia lekami, masaż, terapia ruchowa, elektroterapia, magnetoterapia, termoterapii i innych.

Negatywne opinie ludzi o liczbie działów 7 i 8

Złe oceny tych urzędów zbyt. Nie są one związane z pracą specjalistów, oraz warunków, w których pacjenci są dzieci z rodzicami:

– Budynek nie jest przeznaczony dla dzieci: szary, ciemny. Jedyną rzeczą, która zdobi budynek – znak, który pokazuje, że patronem instytucji dziecięcej to Saint Olga. Szpital dziecięcy, według wielu rodziców nie powinien straszyć ludzi, to powinien być bardziej jasne kolory.

– Blisko szpitala, nawet nie miejsce na spacer z dzieckiem. Miejsca chodzić w żaden sposób nie wyposażone.

Dział ENT № 5: Opis

Szpital św Olga na Rolniczych, 2, otrzymuje młodych pacjentów z różnymi chorobami gardła, nosa i uszu, które wymagają interwencji chirurgicznej. Operacje przeprowadzane są w liczbie dział ENT 5. Potrzeba dzieci w wieku od 3 miesięcy do 18 lat.

Uzyskać w dziale ENT Czy każdy dziecku, które podejrzewa się:

– w migdałki przewlekłe migdałki;

– choroby gardła;

– zapalenie zatok (zapalenie zatok przynosowych, przednie zapalenie zatok, etmoidit);

– polipowatości nosa;

– utrata słuchu;

– zapalenie ucha środkowego;

– odchylonym przegrody;

– alergiczny nieżyt nosa;

– zapalenie w jakiejkolwiek formie (ostre lub przewlekłe).

Komora 5 № odbywa operacje chirurgiczne, takie jak krwiaki otwarcia, czyraki, ropnie nosa; usunięcie przetoki ciał obcych z otolaryngologii; polipotomiya, położenie kości narządu węchu i innych.

Także operacja jest wykonywana takie zabiegi jak przemyciu woskowiny, zatok przynosowych; dmuchanie słuchowej rurki; salpingocatheterism; leczenia anginy i innych szczególnych urządzeń.

Pozytywne informacje zwrotne od rodziców o wydziale ENT

Miasto Szpital Dziecięcy św Olga, mianowicie jego wylot piąty otrzymuje inną ocenę ludzi. Pozytywna opinia jest, i są wyrażone w następujący sposób:

– Bezpłatne leczenie.

– Dobra postawa personelu medycznego.

– posiłki. Jedzenie w szpitalu smaczne, zdrowe i zawsze świeże.

– adekwatne, właściwe i szybkie leczenie.

– Dostępność komory ze zwiększonym komfortem.

Punkty ujemne w dziale ENT

1. Szpital Św Olga jest instytucją, w której do tej pory nie jest to normalna naprawa została wykonana. Pracownicy instytucji próbował ozdobić pokój z naklejkami niektórych dzieci jest na ścianach, ale nie było z tego pokoju lepiej.

2. Brak normalnych warunkach w okręgach. Wiele matek skarżą się, że dostać się do działu ENT, nie dostać drugiej łóżko. I jak można spać z dzieckiem w jednym łóżku, co dodatkowo również nie? To pytanie nie spełnia lekarzy.

3. Umieszczenie pacjentów nie od wieku. Wiele osób skarży się, że w tym dziale w Izbie są często wypełnione małych pacjentów i ich rodziców w celu określenia chłopców i dziewczynek w wieku 14, 15 lat. Chociaż, jak się wydaje wielu, prawo będzie mieć pacjentów według wieku.

4. Stażyści pracy, do której nie ma zaufania. Wiele matek powiedzieć, że praca z młodymi profesjonalistami źle nie mogli poradzić sobie z ich obowiązków. U młodych pacjentów powinno być doświadczonych lekarzy, a nie interns z uniwersytetu.

5. Niemożność skontaktowania się z lekarzem. Wielu rodziców napisać, że lekarz na oddziale laryngologii – są bardzo zajęci ludzie, a oni rzadko podnosi słuchawkę. Ten punkt jest irytujące rodzice, zwłaszcza gdy trzeba pilnie porady specjalistycznej i iść albo nawet latać w instytucji medycznej w żadnym momencie.

Zakład Patologii dla niemowląt, wcześniaków

Szpital św Olga przybiera Rolnictwa i bardzo małe dzieci, noworodków. Dział dla noworodków i wcześniaków jest przeznaczony do 30 łóżek. Tutaj mamy najnowszy sprzęt do diagnostyki i opieki dzieci. Dział ten zatrudnia takich specjalistów: okuliści, ortopedzi, kardiolodzy, chirurdzy, genetycy.

Moms może pozostać przy swoich noworodków codziennie od 9 rano do 8 wieczorem. Uczą się, jak prawidłowo dbać i karmić swoje dzieci. Każdego dnia eksperci rozmawiać z rodzicami o różnych sprawach.

Moms mogą zrelaksować się w specjalnym pomieszczeniu. Są one również bezpłatny karmione 3 razy dziennie. Wygodna łazienka, prysznic – to wszystko jest także szpital. Święty Olga przyjęła chrześcijaństwo przed Chrztu Rosji, zrobił wszystko, co możliwe, aby Rosja stała się wielkim mocarstwem. Być może ludzie, którzy zadzwonił do szpitala na cześć księżniczki chciał klinika stała się potężnym i popularne. I udało im się zrobić.

Komora neuropsychiatryczne № 2

Urządzenie jest zaprojektowane na 45 łóżek szpitalnych, z których 10 – dla dzieci do 1 roku.

Choroby, które walczą lekarze z tego działu:

– Padaczka.

– Problemy z autonomicznego układu nerwowego: bólów głowy, migreny.

– choroby naczyniowe.

– Następstwa urazu mózgu.

Chore dzieci i ich rodziców w dziale radzi endokrynolog, okulista, ortopeda, fizjoterapeuta, dietetyk. Stażyści medyczne i mieszkańcy mają możliwość podjęcia studiów podyplomowych na wydziale numer 2 placówki medycznej, która jest pod patronatem księżnej Olgi, takich jak św. W szpitalu pracuje również z Instytutu Badań Neurochirurgii rosyjskiego imienia Polenov. Neurochirurdzy również konsultować się z pacjentami, którzy są hospitalizowani i rozważyć konieczność zapewnienia im odpowiedniej pomocy.

Zakaźne rozdzielenie № 1

Można go dostać dzieci z ostrą infekcje wirusowe dróg oddechowych lub powikłań związanych z SARS. Dział ten posiada bogate doświadczenie w Petersburgu z takimi chorobami. Krtani i tchawicy – powszechną dolegliwością czynienia przez lekarzy Szpitala św Olga codziennie. Aby szybko pozbyć się małych pacjentów z tej terapii choroby jest używany przez drogi oddechowe. W tym celu specjalne pokoje ustawić inhalatory, nebulizatory, które mogą szybko leczą dzieci z krtani i tchawicy.

Szpital św Olga ściśle współpracuje z Instytutem Badań Zakażenia dla dzieci, dzięki którym instytucja może wykorzystać najnowocześniejsze metody leczenia i diagnozowania wszystkich form zakażeń wirusowych.

Również w dziale numer 1 dla dzieci uczestniczących zorganizowany wokół nadzoru zegara lekarzy. Ponadto, istnieje 10 miejsc dla pacjentów cierpiących na choroby somatyczne przewodu pokarmowego, dróg moczowych, zaburzeń odżywiania, reakcji alergicznych.

Dział fizjoterapii

Duchowa matka narodu rosyjskiego to Saint Olga. Hospital (Petersburg – miasto, w którym się znajduje), nazwany na jej cześć, zabiera dzieci z różnych miast rosyjskich. różne zabiegi rehabilitacyjne i terapeutyczne wykonywane na wydziale fizjoterapii:

– dla układu nerwowego (porażenie mózgowe, encefalopatii, migreny, dystonia itd.).

– układu oddechowego (zapalenie płuc, zapalenie krtani, zapalenie oskrzeli, astma).

– ruchu (zniekształceniem skolioza, osteochondroza).

– otolaryngologiczne (zapalenie błony śluzowej nosa, migdałki, głuchota, zapalenie ucha, zapalenie zatok, zapalenie migdałków, itd.).

technik fizjoterapii w dziale:

  1. Masaż. Jest ono prowadzone przez doświadczonych terapeutów. Techniki: punkt, refleksyjny, masaż klasyczny, terapii manualnej.

  2. Elektroterapia: magnetoterapia, elektrolityczne, elektroforezy, UHF itp inductothermy.

  3. Terapia przez drgania mechaniczne, ultradźwięki, infradźwięki, fonoforeza.

  4. Fototerapia: podczerwień, laser, photochromotherapy, UFO i wsp.

  5. Termoterapia: błoto, podgrzewacze termo itp parafina.

  6. Terapia wody: preparaty mineralne, aromatyczne perełkowych.

opieka żywieniowa

utrzymania porządku w kraju i braku wojny – taka była filozofia wielkich osobistości w historii Rusi Kijowskiej, a ta różniła się od innych kobiet księżnej Olgi. W szpitalu, który jest nazwany na jej cześć, zbyt przylega do pewnego oparcia, tryb. Obecnie szczególną uwagę przywiązuje się do ustanowienia w diecie młodych pacjentów. Tak, że szpital jest wyposażony w nowe urządzenia do gotowania. Zatrudnia dietetyka i dietetyka, prowadząc program żywienia komputer jest codzienne menu.

Szpital wykorzystuje 2 rodzaje zasilania: grupowe i indywidualne. Gdy system grupa używa 10 podstawowych diet, w zależności od małych problemów pacjenta:

1. wrzód żołądka, wrzód dwunastnicy, 12.

2. Przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka.

3. Przewlekłe zapalenie jelita grubego.

4. problemy zapalne w jelitach w zaostrzenia.

5. odmiedniczkowe zapalenie nerek, zapalenie trzustki, dróg żółciowych dyskinezy.

6. nefropatia.

7. kłębuszkowe zapalenie nerek.

8. otyłości.

9. cukrzyca.

10. Choroby układu sercowo-naczyniowego, alergie różnego pochodzenia. Jest to podstawowa dieta.

wniosek

Szpital Dziecięcy św Olga № 4 jest multi-agencja, które można otrzymać za darmo i wypłacane pomocy. W tej organizacji medycznej ma kilka działów: chirurgii, chorób zakaźnych, neurologii, pulmonologii, ENT, dział dla noworodków i wcześniaków. Każde urządzenie zapewnia wysokiej jakości opieki dla dzieci. Pacjenci nie przebywać w placówce medycznej, ponieważ lekarze pomagają szybko pozbyć się problemu, unikając jej postępu lub powikłań.