863 Shares 3557 views

Lek „Yodditserin”: instrukcje użytkowania, real

Dlaczego muszę leki „Yodditserin”? Wskazania i instrukcje dotyczące stosowania leku zostanie przedstawiona nieco dalej. My również powiedzieć o jego właściwości i przeciwwskazań.

Kształt i kompozycja leku

W jakiej formie jest wykonana lekarstwo „Yodditserin”? Instrukcje użytkowania stwierdza, że preparat ten jest wytwarzany w postaci roztworu na skórę. W sprzedaży wprowadza go do 25 ml fiolek, które umieszczano w pudełkach kartonowych.

Składnik aktywny preparatu jest jod (5 mg). Również lek są uważane za składniki dodatkowe, jak dimetylosulfotlenek, gliceryna i jodku potasu.

Wyposażenie medyczne farmakologia

Co jest takie rozwiązanie, jako „Yodditserin”? Instrukcje użytkowania, prawdziwi profesjonaliści twierdzą, że jest to środek dezynfekujący i antyseptyczne. Lek ten ma właściwości przeciwbakteryjne, jak również działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i lokal działania.

Przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne działanie tego środka z uwagi na jego wpływ na lipidy, polisacharydy i białka powierzchniowe biologicznych polimerów ścian komórkowych patogeny różnych infekcji.

Cechy leki odkryty

Co jest godne uwagi rozwiązanie naskórkowy „Yodditserin”? Instrukcje, komentarze twierdzą, że bakteriobójcze działanie tego leku nie jest ograniczony do paciorkowców gonokoków i gronkowców, ale również na meningokoków, Escherichia, pneumokoki i Salmonella, toxigenic, inwazyjne i enteropatogennych szczepy Proteus, Klebsiella, tsitrobakter, seratsii, Pseudomonas, Haemophilus influenzae, inne niż Clostridium beztlenowce fuzobakterii, Clostridium, mykoplazmy, chlamydie, wirus ospy wietrznej i półpaśca i opryszczki.

Trzeba też pamiętać, że rozpatrywany lek maloaktiven przeciwko mikroorganizmom, które mają na swoich ścianach Adipocere i woski (takie jak Mycobacterium tuberculosis, wszystko Corynebacterium, trąd, nokardii), jak również nie jest hydrofobowa powierzchnia zwilżona „Yodditserinom”.

W przeciwieństwie do innych leków z jodem, przeznaczonych do stosowania miejscowego, lek nie gromadzą i nie koncentruje się w strefie działania, unikając w ten sposób bolesny, drażniący i martwicze zapalenie działania.

Ze względu na fakt, że lek „Yodditserin” zawiera dimexide i jod kation, jest to dość łatwo przenikać przez błony biologiczne nie uszkadzając ich strukturę. Dimetylosulfotlenek może jonizację cząsteczek jod, które wykazują znaczną aktywność bakteriobójczą wobec mikroorganizmów, które są bezpośrednio w ognisku ropne zapalenie.

preparat do użytku zewnętrznego kinetyka

Czy rozwiązanie naskórka pochłaniana „Yodditserin”? Instrukcji stwierdza, że badany lek bardzo szybko wchłania się w miejscu stosowania, a także przechodzi przez błony śluzowe i nienaruszoną skórę tkanek na głębokość, która jest powodowana poprzez dawki i czasu jego bezpośredniego kontaktu z powierzchnią.

skumulowany efekt od tego leku nie jest dostępna. Gdy jeden wniosek, a średni stopień akumulacji ropy terapeutycznego otrzymania roztworu utrzymuje się przez 9-12 godzin. Zatem większość jodu przez nerki jest wyprowadzany.

świadectwo

Lek „Yodditserin”, którego analogi są sprzedawane we wszystkich aptekach w następujących przypadkach:

 • W praktyce chirurgicznej – do leczenia ropiejących ran, odmrożenia, oparzenia, zgorzel, ropne procesy w tkankach miękkich, zapalenie otrzewnej i opłucnej.
 • W położnictwie i ginekologii – profilaktycznie powikłań po aborcji, a także do leczenia nadżerek, procesów zapalnych i zapalenia sutka.
 • W proktologii – jeśli paraproctitis w etapie infiltracji.
 • W dermatologii i wenerologii – wirusowe i mikrobiologicznej dermatozy, opryszczka skóry i warg, ropne zapalenie skóry, rzeżączka i rzęsistkowica.
 • W ENT praktyce – przy leczeniu zatok, zapalenie ucha środkowego i zapalenie zatok.
 • W praktyce stomatologicznej – z dziąseł, zapalenie jamy ustnej i przyzębia.

Należy również zauważyć, że badany lek jest bardzo skuteczny w leczeniu bakterii w górnych drogach oddechowych.

Zabrania stosowania środków skórnych

W niektórych przypadkach nie można używać roztworu zewnętrznego „Yodditserin”? Eksperci twierdzą gości, że ten lek ma przeciwwskazań sporo. Należą do nich:

 • udar;
 • nadwrażliwość na jod lub innymi środkami leczniczymi;
 • śpiączka;
 • giportireoz;
 • zaćma;
 • gruczolak gruczołu tarczycy;
 • jaskra;
 • Duhring skóry (opryszczkowe);
 • wyraźny miażdżycy;
 • przed i po obróbce z radioaktywnym jodem ;
 • dławica piersiowa;
 • Jednoczesne użycie radioaktywnym jodem;
 • zawał mięśnia sercowego;
 • nerek i niewydolności wątroby.

Rozwiązanie „Yodditserin”: instrukcje użytkowania

Wymieniony lek jest stosowany tylko miejscowo w postaci kompresów, dressingów i aplikacji, która jest nakładana na całej powierzchni pyo przeciwzapalne ostrości. Takie procedury są przeprowadzane 2-3 razy dziennie w ciągu 20-30 minut, przy użyciu 5-15 ml (w zależności od wielkości obszaru oddziaływania).

Dane czasowe leczenie określa się za pomocą czasie całej powierzchni rany, a także oczyszczania wyglądu granulacji i epitelizacją. Zazwyczaj przebieg terapia „Yodditserinom” wynosi 3-5 dni.

W obecności głębokie i rozległe uszkodzenia roztwór turundy impregnowane opatrunki gazy lub tamponów, a następnie umieszczenie ich w dziedzinie ropne lub wstrzykuje się bezpośrednio do rany, następnie utrwalane plastrem lub bandaża. Jeśli to konieczne, lek impregnowane opatrunki gazy lub tampony dodatkowo powleczona folią polietylenową. Czy to aby zwiększyć działanie antybakteryjne.

Jak mam traktować jamę ropnia i surowiczych jam rozwiązanie „Yodditserin”? Instrukcje użytkowania zapewnia, że po usunięciu z ropą i przemywania rany z nadtlenkiem wodoru lub sterylnym roztworze soli fizjologicznej wstrzykuje się 5-10 ml produktu (w zależności od rozmiaru danego obszaru) i odsączono do ciągłego wypływu zawartości. Procedurę tę prowadzi się 2-3 razy dziennie, aż do czyszczenia ran, kompletna pojawienia epitelializacji i granulacji.

Zjawiska po znaku

Co może powodować negatywne reakcje na lek „Yodditserin”? Instrukcje użytkowania informuje, że na tle stosowania tego instrumentu, pacjent może wystąpić reakcja alergiczna, obrzęk naczynioruchowy, i ból w miejscu zastosowania. Następujące działania niepożądane są możliwe również:

 • hipertermia (za pomocą środków na dużej powierzchni), rany reabsorpcji jodu systemowego;
 • neutropenii, zmiany w wynikach badań aktywności funkcjonalnej tarczycy;
 • działania nadczynności tarczycy i niedoczynności tarczycy, objawów iodism (z przedłużonego stosowania środków w ciągu 7-10 dni);
 • wysypka skórna, pokrzywka, katar, metaliczny smak w ustach, ślinotok i łzawienie.

Należy również zauważyć, że dimetylosulfotlenek jest dobrze tolerowany przez pacjentów, jednak w niektórych przypadkach pacjenci nadal mogą odczuwać swędzenie, rumień, pieczenie światła, suchość skóry, zawroty głowy, zaczerwienienie w miejscu aplikacji, osłabienie, bezsenność, zapalenie skóry i biegunki. Czasami ze słabej tolerancji dimetylu ludzi sulfotlenków oznaczone zachęcam do wymiotów, nudności i skurcz oskrzeli.

Zastosowanie roztworu pod uwagę do dużych powierzchni poważnych poparzeń lub ran, mogą powodować niepożądane zjawiska, takie jak zmiany poziomów elektrolitów we krwi i osmolalności, niewydolność nerek, kwasicy metabolicznej i ostrej niewydolności nerek.

przedawkować

Podczas korzystania z dużej liczby „Yodditserina” w człowieku można wymienić takie zjawiska yodizma jak nieżyt nosa, metaliczny smak, łzawienie, ślinienie i pokrzywki. Możliwe jest również podrażnienia skóry i oparzenia.

W razie przypadkowego połknięcia roztworu na pacjenta wystąpią wymioty, objawy zatrucia i biegunki.

informacje specyficzne

Przed rozpoczęciem leczenia, „Yodditserinom”, należy przeprowadzić test narkotyków dla tolerancji. Do tego roztworu nałożono na przedramieniu wacikiem. Jeśli po tym nastąpił gwałtowny swędzenie lub zaczerwienienie, a także oznaki yodizma oznacza, że nadwrażliwość pacjenta na lek.

Ze szczególną ostrożnością lek raportowania w połączeniu z innymi lekami, które są stosowane do ropne ognisk zapalnych.

Ze względu na ryzyko poparzenia chemiczne pod wpływem jodek rtęci aktywnego leku jest zabronione stosować razem lub bezpośrednio po zastosowaniu pochodnych rtęci.

Przy dłuższym stosowaniu leku wymagane do okresowego sterowania gruczołu tarczowego.

Unikać kontaktu z czynnikami zewnętrznymi w oku, a nie go używać wewnątrz.

Ten lek jest przeciwwskazany u dzieci w wieku poniżej jednego roku.

opinie konsumentów

Co ludzie mówią o „Yodditserin” konsumentów przygotowania? Zgodnie z ich odpowiedzi, narzędzie zachowuje się jak bardzo skutecznym działaniu antyseptycznym i dezynfekcyjnym leku do stosowania zewnętrznego.

Eksperci twierdzą, że taki lek, należy uwzględnić w swojej domowej apteczce. Po tym wszystkim, może być przydatny w każdej chwili, również przy odbiorze oparzeń, ran ropnych, odmrożenie, a także w opracowywaniu dermatoz wirusowych i bakteryjnych. W leczeniu takich warunkach należy ściśle stosować się do zasad, które zostały opisane w załączonej instrukcji.