301 Shares 6308 views

Co to jest pasek stanu Android?

System operacyjny Android, jak w iOS i Windows 10 Mobile lub Windows Phone Istnieje wiele sposobów, aby kontrolować i dostosowywać działanie urządzenia. Jednym z najprostszych z nich – za pośrednictwem sekcji „ustawienia”. W tej aplikacji, użytkownik może monitorować stan urządzeń i otrzymać szczegółowe informacje na temat wszystkich procesów zachodzących w smartfonie. Ale istnieje sposób, aby kontrolować znacznie bardziej proste. Wiele z nich doskonale zdaje sobie sprawę z tego, co zostanie omówione. Ale ledwie dał opcja ta ma wielkie znaczenie. Tak, to najprostszy sposób, aby sterować telefonem – Linia statusu „Android”.

Jak to wygląda?

Pasek stanu nie jest trudno znaleźć: to jest zawsze w górnej części wyświetlacza, a nawet prawie widoczne we wszystkich otwartych aplikacji (z wyjątkiem, oczywiście, wideo). Nawiasem mówiąc, jest często malowane w kolorze ogólnego wniosku, który jest otwarty: przeglądarkę lub YouTube, na przykład.

I wielu producentów chciał zainstalować w swoich smartfonów różnych dodatków: tak zwany „shell”. A większość z tych membran może zmienić wygląd paska stanu

Co robi?

W pasku stanu, każdy użytkownik może znaleźć urządzenie naładowania akumulatora, wskaźnik aktywnej karty SIM i tryb dźwięku, który jest zawarty w czasie czynnej.

Plus, pasek stanu wyświetla aktualny czas, a czasem datę.

Ponadto, wiele aplikacji dodawać własne rozwiązania i opcje, aby śledzić ich pracy, ikon i symboli, które są złożone z linią państwowego „Android”.

Na przykład, aplikacja Instagram social networking, jeśli to odpowiednie ustawienia, czyni stanu powiadomienia bar dla nowych abonentów, husky na zdjęciach lub wiadomości w bezpośredniej. Pozwala to użytkownikom zawsze wiedzieć, co nowego na swoim koncie.

Wideo gospodarzem Aplikacja YouTube umożliwia w sekcji „Status String Android” informacje o nowych filmach publikowanych.

Dzięki temu użytkownicy aplikacji „VKontakte” zawsze wiedzą, co muzyka odgrywa w ich odtwarzania, a kto je pisze komentarze do rekordów i komunikatów osobowych.

Oczywiście, większość aplikacji okazją dla wszystkich użytkowników, aby dostosować dokładnie, które byłyby przedmiotem powiadomienia na „pasku stanu”.

Co daje dostęp?

Z „Status Bar” wykresy mogą „wyciągnąć” kurtynę powiadomień, który jest wiele różnych funkcji, od włączania i wyłączania trybów dźwiękowych, kończąc aktywację reżimu lotu.

Wielu producentów często instalować własne dodatki do pierwotnej wersji Androida. Więcej z tych dodatków są nazywane muszle.

Na przykład, długi okres czasu Samsung wykorzystał skórę TouchWiz, który dosłownie znienawidzonego przez wielu użytkowników, dla dużej liczby awarii oraz wysokie zużycie pamięci RAM. Teraz firma przełączane do interfejsu Samsung UX.

Tak, te membrany często zmieniać powiadomienia migawki nie do poznania. I to nie tylko pod względem wzornictwa, ale także pod względem funkcjonalności. Na przykład, twórcy tego samego Samsung miłości, aby wiele małych, ale ważnych funkcji w sekcji „Ustawienia” w zasłon panelowych bar. Ponadto, ze względu na jego powiadomień, można przejść do ustawień urządzenia partycji. Nawiasem mówiąc, wielu uważa, że to całkiem wygodne.

Jakie są problemy z nim?

Często zdarza się, że pasek stanu po prostu znika z ekranu, bez jakiegokolwiek powodu. A wielu użytkowników zaczynają panikować. Ale nie rozpaczaj.

Po pierwsze, trzeba poczekać trochę dłużej. Jak by to komiczny i banalne dźwięki, ale to prawda. Problem został rozwiązany przez sam czasem.

Po drugie, pomaga restart urządzenia, co jest bardziej prawdopodobne, aby powrócić pasek stanu na swoim miejscu.

Po trzecie, problem prawdopodobnie leży w trzeciej partii dodatkom, które zostały zainstalowane przez użytkownika. Tak zwane „wyrzutnie” mają cechę rzadko ukryć sekcję „status bar” c wyświetlacz. Więc należy być ostrożnym z zainstalowanym oprogramowaniem.

Generalnie, jak widać z powyższego, jeden główny powód, że najczęściej znika pasek stanu – niedoskonałości zainstalowanego na urządzeniu oprogramowania. Jest prawdopodobne, że wszelkie usunięcie, lub że z aktualizacją oprogramowania rozwiąże problem utraty pasku stanu.

wynik

Powoduje to, że Android pasku stanu – naprawdę przydatne narzędzie, które pomaga użytkownikom nie tylko śledzić naładowania baterii i szybkości połączenia internetowego, ale również do monitorowania wielu procesów, które występują w samym urządzeniu i w różnych aplikacjach, które są zainstalowane na nim.

Brak tego instrumentu znacznie komplikuje życie właścicieli gadżetów z tego powodu, że pasek stanu zawiera wiele użytecznych informacji, które są zawsze pod ręką, co jest niewątpliwie bardzo wygodne.

I wielu producentów zdaje sobie sprawę jak ważne jest na pasku stanu w Android OS, próbując uzupełnić swoje różne funkcje i przekształcić tak, by był bardziej wygodny do odczytu z niego różne dane.