374 Shares 9198 views

Telefon komórkowy TEXET X-kierowca Quad TM-4082R: opinie, specyfikacja

Ten smartphone obiecuje wiele ekstremalnych, aktywnych sportowców i podkładem, który jest wszystkim, którzy chcieli odejść od korzyści płynących z cywilizacji, ale postanowił nie dać się znajome i uniwersalny gadżet na „Android”.


Spróbuj dowiedzieć się, czy są spełnione oczekiwania fanów rewelacyjnie krajowy smartphone TEXET X-driver Quad TM-4082R. , cechy, zalety, modele cons opinie, jak również ekspertyzy Petersburgu potomstwo „Alcatel” – w tym przeglądzie.

Trochę programu edukacyjnego

Podobne urządzenia istnieje na rynku telefonii komórkowej od dłuższego czasu. Jeśli nie koncentrują się na różnych urządzeń wojskowych i przemysłowych, takich jak instrumenty geodezyjne, radia i innych terminali ciężkich, widzimy, że na długo przed pojawieniem się pierwszego masowego rynku telefonów komórkowych oferują wstrząsoodporny i wodoodporny zegarek – Na początku mechaniki, a nieco później, a elektronika.

Każdego roku komunikacja komórkowa rozwija się i mnoży ich konsumenci – zaczynają się pojawiać, a wzmocniony wodoodporny projektowania gadżetów mobilnych. Początkowo, zupy były chronione tylko przed zalewaniem lub deszczu. Pionierzy w tym segmencie zaczął Siemens i Nokia marek, został wydany na początku 2000 roku. wstrząsy i model wodoodporny "Nokia" i 5210/5100/5140 "Siemens" ME45 / M65 / M75. Gadżety okazały się całkiem przyzwoity, ale czasy się zmieniły wiele, a ta klasa w dzisiejszej rzeczywistości odszedł pod skrzydła Chińczyków.

podobnych urządzeń przepisu strukturalne jest praktycznie taka sama na wszystkich chińskich marek. Rozpoczyna normalne i nijaki zapełnienia gadżet niedrogie, umieścić prostą platformę z przeciętnym ekran i aparat, a następnie umieszcza je wszystkie w solidnej „zbroi”. Niektórzy, szczególnie dbając o klienta i jego reputacji wyposażyć Soup pojemny i wysokiej jakości baterie, a czasami dodać coś ciekawego jak walkie-talkie „walkie-talkie”.

Następnie powstały urządzenie jest sprzedawane pod jakimś wielkim nazwiskiem – „Jeep”, „Land Rover” i jemu podobni, czy oferta zagranicznych dystrybutorów, czyli OEM Brender, którzy mają prawo trzymać się tego gadżetu dowolną etykietę i opakowanie w oryginalnym kartonie.

"Tekset"

Każdy rozsądny Brander OEM, którego Petersburg „Tekset”, przypuszczalnie, zmaga się z chińskich dostawców nie tylko na cenę, ale również na jakość produktów mobilnych, które wydają się być wśród wschodnich firm znacznie się różni, a wokół – w materiały, montaż i komponentów elektronicznych, a nawet w oprogramowaniu.

Pomimo wszystkich tych czynników i niuansów rozważyć TEXET smartphone my jako samodzielny produkt, który przeszedł przez biurokratyczne i bardzo wybredna certyfikacji rosyjskiej, a więc obarczony się żadnych gwarancji i serwisu.

Opcje

Skrzynka jest wykonana z wysokiej jakości i jest bardzo wytrzymały karton. Trzymać go w rękach przyjemności z pakietu nie „zapach” do drugiej klasy towarów konsumpcyjnych: kolorowy design, krótki opis gadżetu na odwrotnej stronie i znaków zgodności z rosyjskich norm i systemów komunikacyjnych.

kompletność:

  • on phone TEXET X-sterownik Quad TM-4082R;
  • w pełni manualna po rosyjsku;
  • ładowarka AC z wyjściami USB i micro-USB do synchronizacji z komputerem PC;
  • Słuchawki "hands-free" typu;
  • karabinek z pasa nylonowego, kompas i małym elementem do demontażu pokrywy;
  • podłączyć do zestawu słuchawkowego (3,5 mm) i ładowarka.

Opakowanie jest wyraźnie niekompletna dla tego rodzaju gadżetów. Jeśli urządzenie jest przeznaczone do przygód zebranych na podbój gór, lasów i pól, to z pewnością jedyne możliwe źródło ładowania telefonu będzie samochód, zamiast zwykłej 220 V. Ale ładowarka do samochodów, niestety, nie jest w pudełku z TEXET X-kierowcy Quad tm 4082R. Opinie w tej sprawie są jasne: właściciele uważają, że można łatwo zrobić bez kompasu zabawek i cienkie ramiączka z karabińczykiem, które są zbędne świta, ale zamiast tego lepiej byłoby umieścić przynajmniej niektóre gniazda zapalniczki.

pierwsze wrażenia

Dla człowieka, który jest wykorzystywany do pracy z zwykłych smartfonów, gadżet wygląda wizualnie „Wow!” Jeśli chodzi o urządzenia dotykowe oferuje zupełnie inne doświadczenia operacyjnego, zamiast regularnego smartphone.

Konstrukcja się dość ciężkie i grubość – 261 g, o grubości 18,3 mm. Obudowa obrezinena masywne boki i mocno wpisuje się w dłoni. Wydaje się, że jest w rękach jakiegoś poważnego urządzenia przemysłowego jak budowa lub instrumentów geodezyjnych.

Projekt TEXET X-kierowca Quad TM-4082R

Odpowiedź na konstrukcji mieszanej, tutaj kwestia gustu – niektórzy ludzie lubią, ale dla kogoś alyapisto i odpychające. W kształcie litery V klasy głośnik, flash na odwrocie, kształt tarcz i komór otwarciem – to wszystko nie wygląda jak frank plagiat i wygląda przyzwoite, ale gdzieś jeszcze ładne i organicznie. Ponadto wszystkie roszczenia do projektowania rozpuszczenia i wyrównali w ogólnym brutalności gadżet, który jest w ekstremalnie turystycznym stylu.

Jeśli spojrzeć na nowoczesnych urządzeniach mobilnych, przechwytywanie całego rynku, który w przeciwnym razie jako płaskie „łopata” nie można nazwać, klasę wysokiej wpływu i wodoodpornym gadżetu pozostaje jedynym segmentem gdzie konstrukcja pomysł może jakoś odwrócić (podobnie jak w erze urządzeń przyciskowe). To jest zupełnie inna sprawa, że czcigodni A-marki podjąć pewną rolę w rozwoju tej klasy nie chcą, a wszystkie stylistyczne notatki prosząc chińskich projektantów z ich specyficznych metod i preferencji smakowych, które nie mogły jednak zastanowić się nad TEXET X-kierowca Quad TM-4082R , Właściciele opinie zauważyć obecność w gadżecie dawno zapomnianym stylu klasycznym, który dodaje również fanów retrostilistiki urządzenia. Reszta to zwykłe urządzenie: trochę „szorstki”, ale w tym samym czasie z finezją akcji.

platforma

Wbudowany TEXET X-kierowca Quad TM-4082R, którego charakterystyka wydajności są podane poniżej), który jest nazywany przez wszystkich „zasad gatunku” chronionych gadżetów. Opiera się on, jeśli nie najsłabszy, ale platforma budżet, który, nawiasem mówiąc, jest przebita przez testy w benchmarku sporo bezpośrednich konkurentów. Urządzenie jest wyposażone w czteroprocesorowym serii MT6582 na pokładzie 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej do potrzeb użytkownika.

TEXET X-kierowca Quad TM-4082R (firmware 4.4.18.02.15 Jelly Bean) czuje się dobrze w 2G i 3G GSM-sieci, a także poprawnie obsługuje wszystkie główne protokoły bezprzewodowy Wi-Fi i "Bluetooth". Istnieje GPS i radio FM.

Jako taki zastrzeżonych personalizacji w TEXET X-kierowca Quad TM-4082R (przegląd oprogramowania z tego powodu, że nie można sobie nawet wyobrazić, ponieważ do powiedzenia czegokolwiek) nie wystarcza: wygaszacz ekranu w trybie czuwania i kilka ikon, gdzie jedna zawiera link do zalecanego oprogramowania z „sklep Play”, a drugi – .. zestaw płatnych subskrypcji wiadomości, horoskopy, pogoda, itp do reszty, platforma może być nazywany „nagi”.

Musimy oddać hołd Petersburgu „alkatelovtsam”, ponieważ nie są one nadziewane smartphone TEXET zdolności z wszelkiego rodzaju apletów reklamowych, jak wiele podobnych firm, szczególnie w markowych urządzeń (MTS, „Megafon”, „Beeline”). Oczywiście, że nie oprzeć i nie vshili ikonę z abonamentów, ale on tak jakby wszystko jest fair – kwota zadeklarowana i chytry nic zrazy.

Sądząc po benchmarkach TEXET X-kierowca Quad TM-4082R (czarny) z wielkim trudem uzyskała 18 845 punktów, a skończyło się gdzieś w ogonie. Ale to jest w porównaniu z „potworami” wirtualny wydajności, podczas gdy „na żywo” sama prędkość jest dość wygodne – system jest dobrze sinergiruet żelaza wewnątrz Nic Vries, nie spowalnia i nie podglyuchivaet.

pokaz

W odniesieniu do właściwości ekranu, nie jest to kwestia przyzwyczajenia i wymagający. Oczywiście, jeśli wcześniej miał pozostać w rękach flagowego smartfona „SuperAMOLED” i „Retin” systemu nadwyżka przewłaszczenia nasz ekran „bohater” to 800 na 480 pikseli wygląda tępy dinozaura. Według dzisiejszych standardów, w zasadzie tak jest. Ale dla gadżetów takiego planu i charakterystykę takich ekranów – jest normą, konkurencja ma bardziej skromne urządzenie w tej samej cenie, więc specjalny kręcić twarz nie jest konieczne.

W obronie tych wyświetlaczy można powiedzieć, że jest to znacznie mniej obciążenie systemu, co znacznie zwiększa żywotność że ekstremalne komórkowe, z dala od 220, bardzo ważną baterii. Szkło „Tekset” smartfon zaprojektowany zupełnie poprawnie, więc nie ma problemów z wizualizacją nie jest. Jedyną rzeczą, warto zauważyć, że obraz nie jest wystarczająco jasno jasność, a po południu, a nawet bliżej wieczorem czasu konieczne jest skręcać stawka wynosi 100%. W bezpośrednim świetle słonecznym więdnie ekranu (dla smartfonów szkła odzwierciedla wszystkie promienie), a także zapoznać się z informacjami, gadżet trzeba przykryć dłonią lub szukać tenyok.

powiązanie

Flagowy smartfon „Tekset” dvuhsimochny jest wyposażony w funkcjonalne pojedynczego radia, czyli naprzemienne działanie kart SIM. Zadzwoń w trybie czuwania może być na żadnej z kart, jednak, gdy abonent sprawia, że połączenie lub wysyła żadnych innych danych na jednej karcie SIM, druga jest automatycznie blokowany. Pod względem funkcjonalności kart SIM są podzielone również: pierwsze działa w sieciach 2G i 3G, a drugi – tylko 2G.

Od jakości komunikacji pewnych krytycznych uwag nie są obecne: głośnik, choć nie wybitny, ale oderwany co najwyżej pozwala usłyszeć osobę na ruchliwej ulicy. Jedynym minusem, i to prawdopodobnie winę za obudowa TEXET X-kierowca Quad TM-4082R, – cięć głośnikowych zarówno wysokich jak i niskich częstotliwości, więc głos na drugim końcu brzmi nieco nienaturalne. W przeglądzie, właściciele tego punktu była wielokrotnie dyskutowana, ale poważnym problemem to, że użytkownicy Nuance nie sądzę.

To samo obserwuje się z mikrofonu – rozmówca słyszy bardzo wyraźnie, ale nienaturalne i „suche”, zauważa. grzechami producenta na uszczelnianie, w odpowiedzi, że ochrona przed wodą hamuje wysokich częstotliwościach. wywołać sygnał jest dość głośno, więc słychać nawet z plecakiem na plecach. Wibracjami dzięki masywności ciała jest bardzo słaba, co było do przewidzenia.

Praca w przeglądarkach jest wygodne i nie powoduje poważnych skarg – 2G i 3G prędkość jest podobnych urządzeń konkurencyjnych. Właściciele w swoich komentarzach powiedział jeden Glitch: jeśli komunikacja z jednej karty zniknie i pojawi się ponownie, to nie jest to gadżet, więc trzeba ponownie uruchomić urządzenie, aby rozwiązać ten problem. Najwyraźniej pylevlagozaschischenny smartfon nie jest tak dobrze trzyma słaby sygnał, zgodnie z zapotrzebowaniem.

kamera

Oficjalna strona specyfikacji wymienionych w poniższych cech kamery: z przodu – 1,3 MP, a co najważniejsze – w 8 megapikseli. Lub producenta, że to źle, czy jest tam jakaś rozbieżnego modelu, ale główne strony internetowe zakupy dokładnie takie jak na półkach sklepowych zdobić gadżety z kilkoma innymi cechami: główny aparat 5 MP (2880h1720 px) oraz przedni 0,3 Mn (640×480 pikseli).

Wszelkie komentarze z Petersburga „alkatelovtsy” nie jest podana, więc nie jest jasne, czy poszczególne części są wypełniane tak, to czy takie nieskromne interpolacja zostało zrobione. W każdym przypadku, gdy oba powinny się spieszyć, można dostać się do pożądanego TEXET X-kierowca Quad TM-4082R części zamiennych (najlepiej markowe) i wymienić aparat bardziej inteligentny. Zrobić lepiej w centrum serwisowego, tam są wszystkie niezbędne elementy do tej procedury.

Przez współczesnych standardów, zdjęcia nie są tak złe, ale niektóre anonimowa: moduł jest wyraźnie budżet i oczekują od niego coś specjalnego nie jest konieczne. W trybie klasycznym (navol i usunięte), wynik może okazać się najbardziej nieprzewidywalna: czasami nawet w słabym świetle zdjęcia są mniej lub bardziej normalne, ale w idealnym świecie – jakieś rozmycie i blaknięcie.

Bardzo często w ramce smarowane ostrością i prawie wszędzie widoczny obszar zamylennye. Ponadto, kalibracja kamera cierpi nieregularne gamę kolorów (leżącego). Ogólnie dla „istniejąca pojemność Instagramma” to za mało, i przyjaciół, aby pokazać”jak kiedyś iść camping" dość schodzić.

W stosunku do przedniej kamery wychodzący ma nic specjalnego do powiedzenia – piękne miłośników autoportretów na tle malowniczych miejscach trzeba odpocząć. Powyżej, jeśli „sebyahnut” Portret z pamięci, twarz widać, ale to coś poważnego aparat ten, niestety, nie jest to konieczne.

wideo

Urządzenie może zapisu obrazu w sposób bardziej lub mniej dopuszczalne nowoczesnymi normami o rozdzielczości 1920 x 1088 pikseli (to znaczy w 1088 roku, ale nie 1080), co również wskazuje na obecność interpolacja (blok rozciągających programowo).

Jakość wideo jest w przybliżeniu równa zdjęciami – ten sam budżet i nudny. Szczególnie silne widoczne braki w słabym oświetleniu: spada ostrości, szczegóły i pojawia się mgły. W zapadającym zmierzchu lub dżdżyście pogody nagrać jakiś mniej lub bardziej sensowne wideo nie będą działać.

Gadżet może być używany jako samochód DVR, należy pobrać niezbędne oprogramowanie z tej samej „Sklep Play”, który istnieje, bez przesady, stawu-staw. O obraz powiedzieliśmy (złe), ale może pochwalić pylevlagozaschischenny smartphone „Tekset”, ponieważ jest to zakres odczytu tablic rejestracyjnych. Gadget możliwości są nieco wyższe niż w wyspecjalizowanych urządzeń, pisząc w rozdzielczości HD, choć nie do Full HD podziału nadwyżki. Kąt wychwytywania, oczywiście, mniej niż zwykłych przeglądarek, ale nadal w rękach inteligentnego telefonu, a nie pełnoprawnym gadżet samochód.

Stand-alone

Smartfon wyposażony jest w bardzo dobrym akumulatorem 3100 mAh pojemności. W trybie aktywnym, urządzenie będzie posiadać około 4,5 godziny. Surfowanie po sieci, połączenia, SMS-y będzie można umieścić baterię w 6,5 godziny. W przypadku korzystania z zestawu słuchawkowego i zminimalizowanie jasności, telefon będzie wystarczające dla 12-13 godzin odtwarzania wideo. Użyj jako gadżet telefonu może sama przez kilka dni.

Instalować różnego rodzaju „optymalizujące”, „przyspieszacze” i „bateria lekarzy,” tak aktywnie reklamowane przez spółkę „Tekset” to nie ma sensu. Wszystkie te aplikacje będą spędzać czas w pamięci, a także do „jeść” akumulatora.

ochrona

Piotrogród osiągając klasę ochrony jednolitej klasyfikacji Europejskiej – IP68. Oznacza to, że zdolność do pracy w zanurzonej (figura 8) i całkowitej izolacji przed brudem i pyłem (figura 6). Istnieją również pewne niuanse: klasyfikacja nie określa czasu ani głębokość zanurzenia z urządzeniem, pozostawiając tę kwestię do producenta sumienia.

Dziennik zasób „Tekset” oraz szczegółowy manul gadżet milczeć o tym, oraz w instrukcji są czasem spotykane lekkie kalambury jak: „pomimo odporności na uderzenia obudowa z smartphone nie można nazwać anty-szok” Z jednej strony wydaje się, i słusznie, bo jak zwykłe gadżety mogą mieć klasę ochrony IP68 z. Te urządzenia „Sony” mają takie, ale spadek ich producent nie jest zalecane. Standard, który pozwala na „drop” urządzenia na każdej twardej powierzchni – MIL-STD-810G (wojskowego), w naszym przypadku nie jest on twierdził.

Niemniej jednak, udarność gadżetu jest na miejscu, a także w opisie wyraźnie podkreślić. W szczególności opisano, że obudowa ma powierzchnię płyty metalowe wzmocnienie z tyłu i poniżej ekranu, a poza tym, wyświetlacz jest ponadto wyposażone w specjalne szkła Asahi, który dalej „trzykrotnej grubości zwykłych smartphone szkła”.

Reasumując

Jeśli spojrzeć na wartości smartphone TEXET X-kierowca Quad TM-4082R (cena od 10 000 rubli), jego główne cechy i innych parametrów wtórnych, porównanie z bezpośrednich konkurentów gadżet wygląda bardzo korzystne, aw niektórych przypadkach nawet dumping. I to pomimo faktu, że czcigodny urządzenie jakiegoś „Sony” lub tego samego „Apple” przecina na znak 60 tys. Rubli i innym, co do zasady, jedynie wypełnieniem szybki (no i dlaczego w rzeczywistości ekstremalnych turystów urządzenia do gier ).

Ogólnie rzecz biorąc, model pozostawia przyjemne wrażenie operacji. Smartfon jest bardzo wytrwały, a po przejściu przez „ogień i wodę”, kontynuuje pracę bez żadnych trzasków lub innych zakłóceń. Myślę, że jeśli nie celowo stoke maszynę od głębokości i nie zabijać kamieniami, że będzie żyć swoim długo i szczęśliwie. W każdym razie, ten rodzaj zakupu gadżetów nie łudźmy się, że będą one przetrwać atak nuklearny czy potop. Ogólnie rzecz biorąc, takie urządzenie na dobrym 50% jest funkcja obrazu w jakiś sposób harmonijnie dopełnia piękny strój.

Jako stały komórkowego Assist „Tekset” może być zalecane jedynie dla tych, którzy są tym, że za wszelką cenę chce być unikalny wśród przyjaciół i współpracowników, miłośników ekstremalnej turystyki stylu i ograniczone pod względem patriotów finansowych.