91 Shares 2545 views

IPhone nie jest ładowany

Dzisiaj ludzie coraz częściej zwracają uwagę na urządzenia iPhone, które aktywnie rozwijają, nabywają unikalną funkcjonalność każdego roku, wyróżniają się oryginalnym stylem i szerokimi możliwościami. Rozwój urządzeń tej marki wykonują specjaliści w swojej dziedzinie, ale dziś nic nie jest ubezpieczone przed okresowymi załamaniami i małżeństwami. Głównym problemem, który często zakłóca właścicielowi tego urządzenia, nie ładuje się iPhone'a. Spróbujmy to zrozumieć.


Powody, aby nie ładować telefonu iPhone 3g lub nowszego modelu, może nie być tak wiele. Z reguły wszyscy oni polegają na uszkodzeniu mechanicznym lub nieprawidłowym funkcjonowaniu poszczególnych elementów wyposażenia. Proponuję najpierw zidentyfikować centralne, a następnie dowiedzieć się, jak zidentyfikować je i jak je wyeliminować.

Główne powody, dla których iPhone nie pobiera opłat:

1. Pierwszym powodem, który można śledzić w prawie wszystkich modelach, jest nieprawidłowe działanie baterii.

2. Problemy można zaobserwować w kontrolerze ładowania baterii, więc nie odłączaj go.

3. Najbardziej popularnym i najczęstszym problemem, w którym najczęściej iPhone 4 nie ładuje, a inne modele również nie pozostają w tyle, jest nieprawidłowym działaniem ładowarki.

4. Poprzednim powodem jest korelowanie problemu z użyciem nieoryginalnej ładowarki.

5. Są inne powody, które są mniej powszechne.

Teraz spróbujmy dowiedzieć się, jakie działania można podjąć w tej lub tej sytuacji, gdy iPhone nie ładuje.

Jeśli problem leży w ładowarce, powinien być on sprawdzony w dość prosty sposób: musisz wziąć nową oryginalną ładowarkę z tego samego modelu (na przykład pożyczać od przyjaciela) i połączyć ją z urządzeniem. Jeśli telefon jest normalnie ładowany, problem został znaleziony, pozostaje tylko zakup nowej ładowarki. Należy zauważyć, że w takich sytuacjach nie należy używać innych "ładowarek" z identycznymi złączami, ponieważ mogą uszkodzić sprzęt, co przyniesie jeszcze więcej problemów.

Z jakich powodów nie zaleca się używania nieoryginalnej ładowarki? Tylko dlatego, że są mniej wytrzymałe i wyraźnie rozluźniają gniazdo sprzętu, a zatem numer "3" w naszej liście najpopularniejszych usterek staje się możliwy.

Bardzo często przyczyną tego, że iPhone nie ładuje się, jest wada wzmacniacza mocy. Przy jakimkolwiek fizycznym uderzeniu mogą wystąpić takie uszkodzenia (styki zazwyczaj wychodzą).

Nawiasem mówiąc, wszystkie opisane powyżej podstawowe problemy, co do zasady, nie nadają się do ręcznej naprawy. Zasadniczo każdy może wymienić baterię i "podłączyć" parę przewodów, ale nie rób tego. Dlaczego? Ponieważ dostawcy oryginalnych elementów są zawsze pod ręką, mają wymagane części, w szczególności baterie i ładowarki. W związku z tym ci ludzie szybko zdobędą to, czego potrzebujesz, szybko zainstaluj, jeśli nie dotyczą wewnętrznych obrażeń.

Drugi punkt, dlaczego nie zrobić to sam, to urządzenie samego iPhone'a. Chodzi o to, że bez interwencji ekspertów, aby usunąć akumulator bez uszkodzenia, jest to prawie niemożliwe (konieczne jest demontaż samego smartfona, kontakt z ekranem i obudową). W tym miejscu należy odłączyć akumulator od płyty, a następnie zainstalować nową. Bez przygotowania taka procedura nie jest możliwa.

W rezultacie wszystkie problemy, z wyjątkiem wymiany ładowarki, można wyeliminować tylko w centrum serwisowym. Właściwie to właśnie tutaj ustalisz te bardzo trudne problemy. Wreszcie profesjonaliści zawsze pomagają w wyborze pod względem innych niezbędnych składników, więc nie grasz specjalistę i nie ryzykujesz nowego iPhone'a.