452 Shares 1149 views

Google kilka złych nawyków, które firma preferuje zachować w tajemnicy

Google stała się tak wielka, że w większości przypadków robi to co chce i nie obchodzi mnie, czy ktoś wie coś na ten temat. Ale jeszcze tego przedsiębiorstwa, istnieje kilka złych nawyków, które stara się w każdy sposób, aby ukryć. Nadszedł czas, aby spojrzeć na niektóre z nich.


Google robi co chce z danymi innych firm

W 2012 roku Google informuje o potencjalnych klientów z chronionej bazy danych, posiadanych przez Mocality kenijskiej spółki, do której ona nie miała mieć dostęp. Następnie przedstawiciele Google zaczęła podsłuch rozmów telefonicznych i konkurentów używanych nielegalnie uzyskanych informacji w celu podejmowania lepszych ofert dla klientów konkurencji.

Ich projekt samochód bez kierowcy już sprawia, że zmiana polityki rządu

Google dosłownie stworzył rynek i przemysł do samoobsługi. Niektóre dokumenty publiczne wykazują bardzo bliskie relacje z niektórych urzędników państwowych, którzy tworzą zasady samodzielnego zarządzane samochodem wygodnym dla Google. Mówiąc najprościej, to firma, która jest wiodącym producentem maszyn samorządnych, określa, w jaki sposób rząd może interweniować w tej gałęzi przemysłu. Konflikt interesów? Co to jest konflikt interesów?

Street View i inne podobne usługi są zbyt szczegółowe

Wreszcie, cały świat był człowiekiem na dłoniach. Można zobaczyć piękne miasto, piersiach widoki i ciemne zaułki, nie odchodząc jednocześnie od komputera. Dla nauczycieli, jest to narzędzie do nauki. Dla podróżnych, to proste. Jednakże, jeśli myślisz o tym, usługi te mogą powodować mrowienie w skórze. Kiedy Street View pokazuje tajnych baz wojskowych lub domu szczegółowo dla każdego, kto chce go okraść, może spowodować prawdziwe przerażenie.

Profilowanie rasowe i dyskryminacja w zatrudnianiu

Usługi reklamowe Google pozwalają spojrzeć w przeszłość jakiejkolwiek osoby. Ponadto w adresie firmy już zostało zrobione nie jest jeden oskarżony profilowania rasowego, preferencji i innych nieuczciwych praktyk w ramach usług AdWords i AdSense.

Dzień Kobiet i inne półśrodki do osiągnięcia równości

Google znane jest jako stosunkowo dobre miejsce do pracy dla kobiet, mniejszości rasowych i etnicznych, członków społeczności LGBT, i tak dalej, ale to nie zawsze jest możliwe, aby potwierdzić reputacji firmy.

Google posiada wszystkie informacje o Tobie, firmy nie muszą szpiegować na ciebie, ale jeszcze nie

Google nigdy nie zapomina. W 2015 roku ta funkcja jest wyszukiwarką zbadano szczegółowo, jak były debaty na temat tego, co użytkownik ma „prawo do bycia zapomnianym”, czyli może odmówić pojawiać się w wynikach wyszukiwania z podaniem jego imienia.

Google lubi neutralność sieci, ale nie przywiera do jego zasad

neutralność sieci – pomysł, dzięki której dostawcy usług internetowych nie mają prawa ingerować w prywatnych stron drogowych. Google aktywnie promując neutralność sieci, aż dotarła do niezgodności z jej zasadami.

Google to nie tylko firma, jak by ona nie nalegała

Dyrektor Amazon powiedział, że stan organizacji musi być takiej wielkości, że może być zasilany z dwóch pizz. Google jest oczywiście podpisane przez tych słów. Jednak to było na początku. Obecnie firma jest zbyt wielka, aby postępować zgodnie z tą zasadą.

Firma stała się zbyt duża

Witryna, która jest podzielona pomiędzy wyłącznie poglądy pracowników Google można znaleźć wiele wiadomości o tym, jak dobrze było tam pracować wcześniej.

Firma pełne pokrycie można sobie wyobrazić

Istnieje ogromna ilość dobrych i złych aspektów firmy, które nie zostały opisane w tym artykule. Ewolucja człowieka nie jest przygotowane na coś tak ogromnego i wszechstronnego, jak Google.