563 Shares 9367 views

Posiekane ciasto: historia i sekrety gotowania

Posiekane ciasto – bardzo popularny deser. Jest gotowane w różnych krajach są już dość dawno. Jeśli uważasz, że stare książki kucharskie, historia recepta jest obliczana przez wieki.


Dziś pod tą samą nazwą w różnych receptur. Ale niewątpliwie mają wspólne cechy.

Starożytna receptura: dlaczego ciasto „siekane”?

Odpowiedź na to pytanie należy szukać w źródłach. Cookbook „kuchnia Przykładowy”, opublikowane w 1892 roku, wyjaśnia, że w tamtych czasach nie było kilka popularnych recepty testowe: puff, drożdże, posiekane i innych. Pokrojone testy są wykorzystywane nie tylko do wypieku ciast, ale również dla innych rodzajów pieczenia. Jego nazwisko jest zobowiązany technologii produkcji. Masło drobno posiekanej nożem, mieszanie z mąki. Dziś posiekane ciasto gotowane na tej samej technologii.

niezbędne składniki

Do wytwarzania różnych składników ciasta. Wszystkie one są dostępne, można je łatwo znaleźć w każdym sklepie. Posiekane ciasto, którego przepis pochodzi z czasów starożytnych, wytwarza się z takiego zestawu składników:

  • Masło – 10 sztuki. L.;
  • mąka – 400 g;
  • woda – 5 pozycji. L.;
  • jajko – 1 szt.

Sposób wytwarzania

Siekanie olej może być konwencjonalny lub specjalny nóż plew. Można to zrobić na szerokiej drewnianej desce, albo w misce z niskim obręczy. Posiekać i zemleć olej gdy dziecko nie będzie dobrze, jak w zadzie. Stopniowo manewrowania mąki. Kiedy dziecko będzie absorbować całą mąkę, zmiatając wszystko w kupie, zrobić wgłębienie, młot jaj. Ponownie dokładnie rozłożone rozpocząć wlać do wody. Być może trzeba więcej lub mniej niż pięć łyżek samego ciasta zajmie tyle, ile potrzeba.

Ciasto podzielić na kilka części, zawinąć w folię, usunąć w lodówce przez co najmniej 30 minut. Następnie sięgnąć kawałki jeden po drugim, rozwałkować ciasto cienko od wielkości formy. Piec w nagrzanym piekarniku. Ciasta pieczone są bardzo szybko! Trzeba będzie nie więcej niż 4-5 minut gotować jeden. Złożyć stos ciastek. Przed następnym kroku muszą całkowitego ostygnięcia.

krem

Jaki krem użyć do ozdobienia ciasto posiekane? Przepis na krem może być również zapożyczone od starożytnych źródeł. Do tego ciasta jest wielki klasyczny krem bitą mleko zagęszczone i masło.

Do jego wytwarzania wlać do pojemnika do ubijania 1 karmelizowanego słoik z mleka, dodania paczkę roztopionego masła do temperatury pokojowej. Trzepaczka miksera do uzyskania jednorodności. Gęsta śmietana i pachnące, a kiedy biczowania nabyć piękny złoty kolor.

Placek z mascarpone

Włoski ser mascarpone jest idealny do deserów. Jest często używany do przygotowywania kremów, nadzienia do ciast, dekoracji. Łączy on w sobie studnię i posiekaną ciasto z mascarpone. Przepis na klasyczne ciasto może być uzupełniony o następujący śmietaną.

Bicz 250 g mascarpone mikser podsypaya cukier puder (łącznie 100 g). Dodać 2 łyżki dowolnego likier i szczyptę cukru waniliowego. Tworzenie ostrości, można użyć niewielką ilość soku z cytryny.

Ten krem jest idealny dla ciast naprzemiennie. Trzyma dobrym stanie, dzięki czemu może być używany do celów dekoracyjnych. Otsadit z kremem mascarpone ciasto z strzykawki na powierzchni, tworząc różne elementy do własnych upodobań.

Jak ozdobić

Jeśli dasz ciasto do wygrzewania krem, nawet w ciągu dnia, smak ciasta cię zaskoczyć. Oni nie zmoknąć i nie jest zmiękczona pozostaną chrupiące. Jest to jedna z głównych cech tego deseru.

Ciasto doskonale trzyma formę. Jest możliwe, aby ozdobić nie tylko śmietankę, ale także kawałki owoców, wiórki czekolady, cukierków. Jej gładka powierzchnia może być wypełniona polewą czekoladową. Gotować glazury wcześniej, zanim jeszcze ugotować pokrojone ciasto w domu. Przepis z mlekiem jest idealny do tego deseru:

  • mleka – 3 łyżki. L.;
  • masło – 50 g;
  • Kakao – 5 Art. L.;
  • Cukier – 3 łyżki. L.;
  • waniliowy – do smaku.

Zagotować mleko, masło roztopić w nim. Dodaj wszystkie składniki luzem i niech rozpuścić. Gotować oblodzenia na małym ogniu, aż stanie się gładki i równomierny. Ostudzić przed dalszym użyciem.

Te różne ciasta posiekane

Niektórzy używali nazwy „posiekaną tort” do innych deserów, często do domu „Napoleon” tort i „stopka-Rastrepka”.

Niewielka zmiana podstawowego przepisu prowadzi do powstawania nowych smaków. Jeśli podoba Ci się ciasto posiekane, można eksperymentować dodając kakao, o smaku alkoholu, cynamon i inne składniki.