828 Shares 5068 views

Piękny demon Abaddon: historia i metamorfoza

Demonologia z dość obszernej wiedzy okultystycznej przekształciła się w potężny segment atrakcyjności komercyjnej pomysłu, choć pomysł nie jest nowy – we wszystkich czasach ludzie znaleźć atrakcyjne ciemną stronę, patrząc na sojuszników demon. Niezależnie od samej rzeczywistości istnieją demony w rzeczywistości, czy jest to tylko mistyczna wiara, nie można zaprzeczyć ich obecność w informacjach ogólnych przestrzeni. Ludzie chcą wiedzieć o demonach bardziej zainteresowane w nich prawie tak aktywne jak gwiazdy ekranu lub popularnych muzyków. A jeśli imię Lucyfera na ustach, demon Abaddon zyskał szeroką popularność w ostatnim czasie. Jak on nawet pochodzą, i jakie postaciami publicznymi pojawia się przed ludźmi?


Niszczyciel piekła: demon Abaddon

Zazwyczaj głównym źródłem teologii żydowskiej jest akceptowane sprawnie przeniesione do chrześcijaństwa. Jednak nie można odnaleźć bardzo wyraźne paralele z greckiego panteonu bogów. Pomimo różnic w formie pisemnej (w różnych źródłach – Apollo i Apollyon) mówimy o jednym i tym samym bóstwem. Typowy starożytnych wierzeń zjawiska – ciemna strona światła bóstwa. Musujące Apollo mimo wysyła plagi i zarazy na wrogów, walczyli zabite i zniszczone. Podobny metamorfoza widoczne w mitologii hinduskiej – w tworzenie umysł (Shakti) w swojej ciemnej wersji pojawia się jako straszliwego Kali, niszczyciel i zabójcy.

W teologii chrześcijańskiej, demon Abaddon jest jednym z książąt piekła, rządzących furie. Jest władcą siódmego kręgu, ty toczyć wojny, niszcząc i niszcząc wszystko, co żyje. Że miał ważną rolę w Armagedonie – Abaddon doprowadzi hordy wygłodniałych szarańczy, która opisała rewelacje jako stado groźnych potworów.

Ekspresyjny obraz sztuki

Dla każdego pozytywnego bohatera potrzebują silnej i charyzmatycznej antagonisty, który poszerzy historię we właściwym kierunku. Że demon Abaddon jako kwintesencja destrukcji i zniszczenia w tym celu dobrze. Wielu wierzy, że nawet Lucyfer traci na tym, ponieważ jego interesy są bardziej rozległe w grzeszności zbyt wielu twarzach, z krzywoprzysięstwo do hazardu, więc Piekło ma kilka „jednostek” warunkowe. Każdy krąg piekła jest rządzony przez jednego najwyższego demona, a na ich tle wyróżnia się Abaddon jako czystą i nieuniknionym złem, bez oddziałów. Nie ma całkowite zniszczenie półtonów i kompromisu, to sprawia, że obraz Abaddon jeszcze bardziej przerażające i wyraziste.

Popularność we współczesnym świecie

gry komputerowe, beletrystyka i poezja, sztuka muzyki i wreszcie kino – jeden z najbardziej popularnych obrazów zła, który jest używany do tworzenia wyrazisty efekt artystyczny, jest to demon Abaddon. Zdjęcie lub inny obraz, który został schwytany ten obraz o charakterze demonicznym, bardzo różnią się od siebie. Na dawnych rycinach jest on przedstawiany jako klasyczny Devil – rogi, membranowych skrzydeł – lub jak monstrualny szkielet pokryty kawałków gnijącego mięsa. W Abaddon ręką chwyta narzędzie zbrodni – miecz, włócznię lub strzałkę.

W grach komputerowych, wygląd zależy od wyobraźni twórców, może to być chthonic typu monster szarańczy biblijnego Armageddonu, z zębami, pazurami i ognisty oddech lub niektórych wcielenie humanizirovannoe rażenia. Kino w tym sensie, działa nieco bardziej elegancka.

Serial „Supernatural”

Abaddon popularyzacji wielu przyczyniło się do serialu „Supernatural”, gdzie pojawia się jako Hell Knight, który chciał przejąć władzę po uwięzieniu Lucyfera. W przeciwieństwie do panującej kultury w sposób sprzeczny, w którym pojawił się jako potwora, a blade i bez wyrazu jako młody człowiek w ciemnych okularach (Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata”), twórcy serii zdecydowali się grać na kontrast, a następnie jest to bardzo kobiecy demon Abaddon. „Supernatural” ogólnie znany niekonwencjonalne podejście do wizualizacji potężnych istot. Rudowłosa piękność była bardzo przekonująca w roli Hell Knight.

Piękny obraz Abaddon

Demon rola wykonywane przez kanadyjski aktorka Eleyna Haffman z domu Kalanzh. Przed pojawieniem się na ekranie w taki ekstrawagancki wygląd, demon Abaddon, aktorka aktywnie działał w filmach – debiut w 13 lat. Dziewczyna łatwo przewyższył wszystkich konkurentów w odlewaniu i skutecznie rozpocząć karierę aktorską.

Udało jej się stworzyć w swoim uroczym wizerunkiem demona, nie obarczony ludzkiej moralności, i nie przesadzać. W „Supernatural” Abaddon wygrywa jakieś idealne piękno i wyrafinowanie, maniery, wspaniałą kombinację uroczym uśmiechem i chłodnym spojrzeniem. Obraz stworzony przez Eleynoy Haffman nieświadomie wierzyć, bez celowego agresja zewnętrzna Abaddon wygląda bardziej niebezpieczne, nieprzewidywalne i bezkompromisowym, jak prawdziwy niszczyciel Underworld.