294 Shares 8058 views

Wybierając kask do motocykla

Kask dla motocykla – to nie tylko piękny strój, ale również ochrona życia w sytuacji awaryjnej. Motocykl jest przedmiotem zwiększonego zagrożenia dla kierowcy i jego pasażera. Jeśli czytać statystyki, widzimy, że dzięki Kask śmierć uniknięto w co trzecim wypadku z udziałem motocykla. Mając na uwadze, że to proste narzędzie, można nie tylko chronić się przed wpadnięciem w oku śmieci, brud, kamienie spod kół samochodów, ale również chronić się przed przeziębieniem.


Nowoczesny motocykl kask wykonany z różnych materiałów i są w różnych formach. A jeśli dodamy do projektowania przysmaki, głowica obraca się, gdy przychodzi czas, aby wybrać tego akcesorium.

Po pierwsze, należy rozważyć, co się dzieje na kask motocykl, a modele różnią się od siebie.

Otwarte kaski – najtańsze. Stosowane są one, co do zasady, kierowcy, którzy nie za bardzo martwić o ich bezpieczeństwo lub boi się uczuć zamkniętej przestrzeni. Niektórzy jeźdźcy nosić kask tylko dla „wymówki” przed pracownikami policji. Otwarte kapelusze motocyklista również nadaje się do jazdy na skuterze.

Całki – najbardziej popularny rodzaj kasków motocyklowych. W zależności od szkła, są jednowarstwowe, dwuwarstwowe i trójwarstwowe. Mają różne rodzaje wentylacji i oddychająca podszewka wewnątrz kasku. W zależności od materiału, jego grubość i kształt hełmów mają różne ciężary.

Motocross kaski motocyklowe są przeznaczone głównie dla motocykli terenowych. Osobliwością tego rodzaju jest bardzo zaawansowana część podbródek. Ta funkcja jest w stanie utrzymać szczękę danego modelu podczas jazdy terenowej i zapewnia dobry przepływ powietrza. Podczas wyścigów długodystansowych na takich cechach szczególnie użyteczne.

Modułowy (flip-up) – kask, który ma zdolność do stania zamkniętej strukturze otwartej. Spowodowane jest to zdolnością szkła ochronnego do wznoszenia. Dzięki połączeniu wzornictwa produktu może poczuć siłę wiatru przy niższej prędkości.

Kaski dla motocykli mają różne ceny, a dla modeli produkcyjnych zaczną zacząć od końca dwa tysiące dziesiątego. Niektóre nowe elementy dotrzeć do 20 tysięcy rubli.

Najbardziej ekskluzywny motocykl kask – „drapieżnik”. Jest on wykonany na specjalne zamówienie w oparciu o jeden z powyższych rodzajów kasków motocyklowych. Na kształt i barwienia zmian modernizacji jest przeprowadzane. W zależności od gustu i stanie umysłu można zamówić w formie hełmu z filmu „Gwiezdne Wojny” głowa robota, jajka (zdjęcie z „obcych”), czy głową mistycznego zwierzęcia. Charakterystyczne „drapieżnika” jest obecność przekraczania kształty i wzory, które przyciągają wzrok. Podczas swojej osobowości to kask na motocyklu można też nazwać dzieło sztuki naszych czasów.

Doskonałość, jak widzimy, nie ma limitu. A dziś jest to możliwe tylko w najogólniejszym sposób odgadnąć o co będą kasków motocyklowych w przyszłości.