707 Shares 9369 views

M240 karabin maszynowy: przegląd

Maszyna ogólnego przeznaczenia pistolet M240G (USA) został opracowany w 1950 roku przez spółkę belgijską Fabrique Nationale i rozpowszechniona dość szybko zdobytej na całym świecie. Powodem popularności broni leży w prostocie i niezawodności specjalnej konstrukcji, można skutecznie zwalczać w różnych warunkach.


cechy konstrukcyjne

Karabin maszynowy M240 jest oparty na automatyzacji pary, które zostało zlecone wybitny wynalazca John Browning w połowie ubiegłego wieku i pierwotnie używane w karabiny FN MAG marki. Jedyna różnica między tymi systemami jest zastosowanie odwróconego „do góry nogami” mechanizm blokujący, magazyn karmione tonerami broń na taśmie.

odbiornik

Karabin maszynowy M240 zawiera odbiornik, identyczną klasę broni o dużej prędkości „Browning”. boczne stalowe są sadzone na płycie dolnej i zabezpieczone nitami. Przednia część mechanizmu jest wzmocniona w ten sposób umieszczenie blokady przedniego i instalacji komory gazowej. Zatem elementy te nie mogą być demontowane w polu po oryginalnego wyposażenia.

M240g – pistolety, co prowadzi przesłonę nitowane do ścian bocznych i są wygięte w dół. Taka konstrukcja przyczynia się do skutecznego sprzęgania ramienia odniesienia, a odbiornik dźwigni blokujących.

Karabin maszynowy M240 beczka ma szybkie, w którym uchwyt jest przeznaczony do przewozu broń pysk przegrzanej systemu szybkiej wymiany. Zawiera on również latać na wzniesieniu i odcinania płomieni.

Kaseta moc lufa jest wykonana z taśmy metalowej, zazwyczaj luźny charakter. Sposób dostarczania amunicji w komorze – bezpośrednie.

Mechanizm wyzwalający

M240 pistolet urządzenie jest wyposażone w urządzenie wentylacyjne, które znajduje się pod beczki i ma regulator w którym sterowanie odbywa rof. Blokowanie odbywa się dzięki pracy specjalnego wahacza. Ostatnio zainstalowany na bramie i jest połączony z prętem tłoka gazowego. Podczas wstrząsów układu dźwignia blokująca zazębia się z suporom obraca się w dół do dna odbiornika grzbiety migawki.

System podawania amunicji

Górna część obudowy M240 karabin posiada zacisk sprężynowy, dzięki pracy, które są aktywowane systemu podawania amunicji. Jeśli mechanizm zamka tłumaczenie do tylnych pomyłek rolkowych pozycja w kanale doprowadzającym, kolejny krok nie jest wykonywane przychodzące naboje. Realizacja tej zasady eliminuje występowanie jakichkolwiek nieprawidłowości w promocji i dostaw amunicji.

Opcje

Zespół podstawy M240 karabin wyposażony jest pistolet gaz oparty uchwyt wyzwalacza składany dwójnóg światła prowadzonego urządzenia, tworzywa sztucznego lub z drewnianych stanie.

Dno mocowania odbiornika zawiera stal kute elementy, które służą do mocowania na samobieżnej technice instalacyjnej pistolet. Na górze jest systemem otwartym atakiem. Ostatnie zmiany są wyposażone w specjalny przewodnik, który pozwala zainstalować na niemal dowolne zakresy broni.

W rezultacie,

Dzięki łatwości obsługi i konserwacji amerykańskiej firmy Karabin maszynowy M240 posiada status jednego z najbardziej popularnych broni o dużej prędkości na świecie. W rzeczywistości, model projekt jest tylko nieznacznie różni się od prototypu FN MAG, opracowany już w latach 50-tych. Jednak to nie koliduje z karabinu maszynowego M240 być niezawodne, bezpieczne w użyciu i popularna broń.