888 Shares 4975 views

Co to jest pamięć komputera?

Żaden z urządzenia komputerowego nie może działać bez pamięci. Nawet zwykłe sklepy kalkulatorem w komórkach pamięci wprowadzone numery i wyniki obliczeń, zwłaszcza jeśli mówimy o pełnoprawny komputer. Niestety, dzisiejsi użytkownicy nie zawsze chcą wiedzieć, czy urządzenie jest asystent elektroniczny. Jest to tendencja człowieka jest zawsze dążenie do skutecznego rozwiązania problemu, zamiast zagłębiać się specyfiki sprzętu. Dlatego ten artykuł ma na celu, przede wszystkim, na ciekawskich właścicieli technologii komputerowych, którzy chcą poszerzyć swoje horyzonty i nauczyć co pamięć komputera i co to jest.

Wielu początkujących będą zaskoczeni, ale w komputerze i laptop tylko zainstalowany RAM. Pamiętaj, że tylko jeden typ! Idąc do sklepu elektronicznego i zwraca się do konsultanta, aby pokazać pamięci komputera, nie należy oczekiwać kolizję prowadząc pytania typu „co jest” (później), a demonstracja gabloty z modułów pamięci RAM.

Fizycznie, pamięć główna oznacza liczbę chipów umieszczonych na prostokątnej płytki PCB, noszący nazwę „modułem pamięci”. Na jednej stronie płyty znajduje miedziane styki ślizgowe, pozwala na włożenie modułu do gniazda na płycie głównej komputera. W niektórych przypadkach, wióry nie są widoczne, ponieważ ukryte pod metal „ubrania” ochrony przed przypadkowym kontaktem i uszkodzeniem od wyładowania statycznego, a także zwiększa wytrzymałość mechaniczną i, oczywiście, „odezhka” pełni funkcję usuwania grzejnika, ciepło z gorących wiórów. różne rodzaje pamięci komputera (DDR SDRAM, DDR2, 3) jednostka korekcyjna obecność ECC obudowie (rozmiaru laptop płyta zmniejsza się) i objętość gigabajtów. Oczywiście, tutaj jest możliwe przypisanie do firmy-developer.

pamięć RAM komputera używanego do tymczasowego przechowywania wyników CPU, wszystkie programy uruchomić go w całości. Po wyłączeniu zasilania, wszystkie zawarte w niej dane zostaną utracone. Wyjątek – Tryb uśpienia S3. Z tego powodu, RAM jest lotny. W określonych warunkach RAM może być w stosunku do ludzkiej pamięci.

Poza tym, wiele źródeł często wskazują nieulotną pamięć komputera. Choć słowo „pamięć” do takich urządzeń stosowana tylko częściowo i nie do końca poprawne, konieczne jest, aby rozmawiać. Jest oczywiste, że dane przechowywane w nim nie zostaną utracone w przypadku awarii zasilania. Znamiennym przykładem – napęd dysku twardego (HDD). On jest dalekim krewnym znajomy wielu kaset z taśmą magnetyczną. Oczywiście, nie ma filmu, ale namagnesowane powierzchnia głowic zapisu pozostał. Instalacja oprogramowania i systemu operacyjnego działa na partycjach. Kolejny przewoźnik, który jest czasami stosowany termin „pamięć” jest znany wielu CD.

Mimo to, te urządzenia to lepiej, aby nie wywołać pamięć. Przez analogię, można je porównać z notesem w ręce człowieka, a książka, oczywiście, nikt nie nazwałby „pamięć”.

Wszystkie powyższe stosuje się do rzeczywiście istniejących urządzeń. Ale oprócz nich istnieją pamięci systemowej. Reprezentuje on całą objętość komórek uzyskanych z zainstalowanych w pamięci komputera. Na przykład połączenia dwóch modułów 2 GB – w ilości pamięci systemowej, aby uzyskać 4 GB. Czasami termin ten jest używany w wąskim znaczeniu, które obejmuje system operacyjny, aby określić głębię bitową używaną: nawet wtedy, gdy zainstalowany system operacyjny 4GB 32-bit może pracować tylko 3,25 GB. 64-bitowe wersje są dostępne znacznie więcej, ale to już inny temat …

Mówiąc o wzroście pamięci komputera, oznaczać eskalację objętość pamięci RAM i nie ma dysku twardego. To takie proste.