243 Shares 1405 views

Rany pho (pierwotne leczenie chirurgiczne): zestaw narzędzi, leków

Ran – to uszkodzenie tkanki za pomocą środków mechanicznych w obecności naruszenia integralności skóry. Obecność rany, a nie stłuczenie i krwiak można zidentyfikować za pomocą takich parametrów jak ból, rozejścia, krwawienie, zakłócenia i integralności. Pho rana odbywa się w ciągu pierwszych 72 godzin po urazie, jeśli nie ma przeciwwskazań.


Różnorodność ran

Każdy z rany ma wnękę, ściany i dna. W zależności od charakteru obrażeń wszystkie obrażenia są dzielone na siekane, w plasterkach, posiekane, potłuczony, pogryziony i zatrute. Podczas ran PECVD konieczne jest, aby wziąć pod uwagę. Po tym wszystkim, charakter obrażeń zmieniać i oferuje pierwszej pomocy.

 • rany na przebicie stosuje się zawsze żyletek, takie jak igły. Charakterystyczną cechą jest duża głębokość uszkodzenia, ale uszkodzenie małych arkuszy. W związku z tym należy się upewnić, nie ma uszkodzenia naczyń krwionośnych, narządów lub nerwów. rany kłute są niebezpieczne z powodu słabych objawów. Więc jeśli jest rana w żołądku istnieje możliwość uszkodzenia wątroby. To nie zawsze jest łatwe do wykrycia podczas PECVD.
 • Nacięte rany stosowane z ostrymi przedmiotami, tak małe zniszczenie tkanek. Jednocześnie, otwartą jamę jest łatwe do sprawdzenia i przeprowadzenia PECVD. Takie rany są dobrze traktowane, a gojenie jest szybkie, bez powikłań.
 • Pokrojone rany są z powodu ostrej szkody, ale z ciężkimi przedmiotami, takimi jak siekiery. Zatem uszkodzenie różnych głębokościach, charakteryzujących się dużą i sąsiedniej przerwie uszkodzenia tkanki. Z tego powodu ograniczonej zdolności do regeneracji.
 • Contused rany wystąpić podczas korzystania z tępego przedmiotu. Zmiany te charakteryzują się pewną uszkodzonej tkanki, silnie impregnowanego krwi. Wykonując rany PECVD powinni być świadomi, że istnieje możliwość wystąpienia ropienie.
 • Rany brań są niebezpieczne penetracja z zakażeniem ślina zwierząt, a czasami ludzie. Istnieje ryzyko ostrej infekcji i pojawienie się wirusa wścieklizny.
 • Zatrute Rany powstają zazwyczaj w obecności ukąszenia węża lub pająka.
 • Rany postrzałowe odznaczają rodzaju broni zastosowanego cech uszkodzenia i penetracji ścieżkach. Szanse zakażenia.

Wykonując rany PECVD ważną rolę odgrywa obecność zaostrzeniu. Takie urazy są ropiejące, svezheinfitsirovannymi i aseptycznych.

Celem PSD

Pierwotne leczenie chirurgiczne jest konieczne w celu usunięcia szkodliwych mikroorganizmów, które mam do rany. Aby to zrobić, należy odciąć uszkodzonej tkanki martwiczej i zakrzepów. Potem są zamykane za pomocą szwów i drenaż jest wykonywana, jeżeli jest to konieczne.

Procedura wymagała obecności uszkodzenia tkanki z gładkimi krawędziami. Wymaga to te same głębokie i brudne rany. Uszkodzenie dużych naczyń krwionośnych, a czasami kości i nerwów wymaga też operacji chirurgicznych. PSD prowadzone równolegle i kompleksowo. chirurg potrzebuje pomocy pacjentowi przez okres do 72 godzin po zranieniu. Wczesne CVD jest przeprowadzana za pierwszą noc, niosąc na drugi dzień – opóźnionej interwencji chirurgicznej.

Narzędzia dla PECVD

W celu przeprowadzenia sposobu leczenia ran podstawową wymaga co najmniej dwie kopie zestawu. Ich zmiany w czasie pracy, a po etapie brudnej – obiegowy:

 • Klip „kleszcze” linia, która obsługuje pola operacyjnego;
 • zaostrzony skalpel, bryushisty;
 • motyka płótno używane do trzymania opatrunków i innych materiałów;
 • Kocher zacisk, Billroth i „komar” stosuje się do zatrzymania krwawienia podczas PECVD ran stosowane w dużych ilościach;
 • nożyczki, są proste i wygiętego w płaszczyźnie lub w wielu egzemplarzach;
 • Sondy Kocher, karbowany i wybrzuszony;
 • Zestaw igły;
 • Uchwyt igły;
 • pincety;
 • Haczyki (kilka par).

Chirurgiczne zestaw dla tej procedury także szwów igły strzykawki, bandaże, kulki gazy, rękawice gumowe, rur i różnych tkanek. Wszystkie elementy, które są potrzebne dla CVD – szew i chirurgicznego zestawów opatrunkowych, narzędzi i leków przeznaczonych do leczenia ran – są umieszczone na stole chirurgicznym.

podstawowych leków

Podstawowym oczyszczenie jest kompletna bez specjalnego leku. Najpowszechniej stosowane są:

 • 70% alkoholu;
 • 3% roztworu nadtlenku wodoru;
 • Yodopiron roztwór 1% lub 0,5% chlorheksydyny bigluconate;
 • 10% roztwór NaCl;
 • 0,25% – 0,5% roztwór Novocaine.

etapy PECVD

Pierwotne leczenie chirurgiczne przeprowadza się w kilku etapach:

 1. Badanie rany i jego późniejsze leczenie antyseptyczny.
 2. Usuwanie uszkodzonych tkanek, ciał obcych, fragmentów kości. Wykonywane rozwarstwienie rany, ile potrzeba.
 3. Zatamować krwawienie.
 4. Drenaż.
 5. Szwy.

Jak PECVD

W celu przeprowadzenia zabiegu pacjent jest umieszczany na stole. Jego pozycja zależy od dyslokacji rany. Chirurg musi być wygodne. Przeprowadzone rany toaletowy nawilżony pola operacyjnego, która ogranicza sterylnej jednorazowej bielizny. Ponadto pierwotną napięcia prowadzi się, w celu gojenia ran dostępne i znieczulenia jest podawany. W większości przypadków, chirurdzy użyć metody Wiśniewski – podawana 0,5% roztwór Novocaine w odległości dwóch centymetrów od krawędzi cięcia. Ten sam roztwór wstrzyknięto na drugiej stronie. Przy prawidłowej odpowiedzi pacjenta na skórę wokół rany jest „skórki cytryny”. Rany postrzałowe często wymaga podawania znieczulenia ogólnego u pacjenta.

Krawędzie uszkodzenia przylegają do 1 cm zacisk Kohhera i odcięte jako jednostki. Gdy procedura zostanie obcięty tkanki nezhiznedeyatelnosposobnaya na twarzy lub palcami, a następnie nakłada mocno szew. Wymiana rękawic i instrumentów.

Rany przemyto chlorheksydyny i przeprowadzono jego kontroli. rany kłute, mają małe ale głębokie cięcie, wnikliwie. Jeśli uszkodzonym mięśniu, są one usuwane krawędzie. To samo zrobić z fragmentami kości. Następnie należy hemostazy. Wewnętrzna część ranę traktowano pierwszym roztworem, a następnie preparatach antyseptycznych.

Traktowane rany bez oznak posocznicy przyszyte szczelnie podstawowy szew obsługi i pokrytych aseptycznym bandaża. Szwy działają równomiernie przechwytywania wszystkich warstw szerokości i głębokości. Konieczne jest, aby dotykać się nawzajem, ale nie zamówienia. Przy wykonywaniu prac koniecznych do uzyskania szew kosmetyczny po uzdrowieniu.

W niektórych przypadkach, pierwotne szwy nie pokrywają się. Nacięte rany może mieć bardziej poważne obrażenia, niż się wydaje na pierwszy rzut oka. W razie wątpliwości, chirurg wykorzystuje opóźnione podstawowy szew. Metoda ta jest stosowana, gdy rany zainfekowane. Zamknięcie jest wykonywane przed tkanki tłuszczowej, a stawy nie są dokręcone. Kilka dni po obejrzeniu ranę zaszywa się do końca.

Rany ugryzienia

Rany Pho, ugryziony lub zatrute, ma swoje różnice. Gdy zgryz nie jest jadowite zwierzęta prawdopodobnie wściekliźnie. We wczesnym stadium choroby tłumione wścieklizny surowicy. Takie rany w większości przypadków staje się ropna, więc starają się opóźnić PECVD. Gdy procedura jest stosowana podstawową opóźniony szew i stosować leki antyseptyczne.

Ranę otrzymane z ugryzienia węża wymaga nałożenia szczelne opaski lub bandaża. Ponadto, przy użyciu Novocaine rana zamrożone lub zastosować zimne. Aby zneutralizować trucizny wstrzyknięto protivozmeinaya surowicy. ukąszenia pająka zablokowany nadmanganian potasu. Przed trucizny jest wyciskany, a ranę traktowano antyseptyczny.

powikłania

Od nieostrożny leczenie prowadzi do gojenia ran antyseptycznym ropienie. Niewłaściwe środki przeciwbólowe, jak również inne uszkodzenia powodujące niepokój pacjenta powoduje ze względu na obecność bólu.

Niegrzeczny nastawienie do tkanek, słaba znajomość anatomii powoduje uszkodzenie dużych naczyń krwionośnych, narządów wewnętrznych i zakończeń nerwowych. Niewystarczające powoduje hemostazy procesów zapalnych.

Ważne jest, że podstawowym oczyszczenie przeprowadzono według specjalisty reguł.