226 Shares 1284 views

Lek „Prozhestozhel”. Instrukcje użytkowania.


Preparat farmaceutyczny „Prozhestozhel” stosowany w leczeniu mastodynia i dysplazję mastopatii. To jest w postaci bezbarwnego przezroczystego żelu do stosowania zewnętrznego.

"Prozhestozhel". instrukcja

Efekty farmakologiczne

Jako główny składnik omawianego leku działa progesteron. Przez blokowanie receptorów estrogenowych, poprawia się ciecz chłonną z tkanek miękkich. Zmniejsza to ściskanie przewodów mlecznych i receptorów blok prolaktyny, zmniejszając laktopoez.

Żel „Prozhestozhel” instrukcje użytkowania, które wskazuje jego metody przezskórnego stosowania, nie ma negatywnego wpływu na organizm człowieka. Doświadczenia wykazały, że godzin po podaniu leku, poziom hormonów we krwi pozostawała niezmieniona.

Wycofanie „Prozhestozhel 1” lek

Progesteronu i innych składników leku do 50%, uzyskiwane są z organizmu ludzkiego przez nerki oraz o 10% w żółci.

dawkowanie

Jednym z zastosowań żel po 2, 5, w połączeniu z dozownikiem środków do stosowania na skórę sutka i pozostawiono na jakiś czas (do całkowitego wchłonięcia leku). Ta procedura jest zalecany do dwa razy dziennie, w drugiej fazie miesiączki (dzień 16-25). Przebieg leczenia tego leku jest przeprowadzane przez trzy cykle miesiączki. Ponowne leczenie odbywa się wyłącznie na receptę.

Przedawkowanie „Prozhestozhel” lek

Instrukcje użytkowania wskazuje, że ze względu na raczej niskim ogólnoustrojowego wchłaniania leku, każde przedawkowanie jest mało prawdopodobne.

Skutki uboczne „Prozhestozhel” lek

Przy stosowaniu tego leku można zaobserwować słaby ból w piersi, krwotok maciczny, uderzenia gorąca (na gorąco), spadek libido. Zamiast tego występuje znikome rumień. W niektórych przypadkach możliwe obrzęk szyi i ustach, ból głowy, gorączka, nudności.

interakcji

Przy użyciu zarówno żelu i połączonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych, jego działanie może znacznie wzrosnąć.

Warunki przechowywania preparatu „Prozhestozhel” (żel)

Instrukcja użycia oznacza, że lek jest zalecane, aby być utrzymywane w temperaturze nie wyższej niż dwadzieścia pięć stopni. Należy stosować leku bez szkody dla zdrowia może być nie więcej niż trzy lata.

Przeciwwskazania

Nie stosować środka farmaceutycznego w obecności węzłowych form fibrocystic mastopatia, rak narządów płciowych i nowotworów sutka o niepewnej etiologii, drugi i trzeci trymestr ciąży. Nie zaleca się stosowania leku z ekstremalnej wrażliwości na jej składników w swoim składzie.

W niewydolności nerek i wątroby, padaczka, astma, depresja, migrena, ciąży pozamacicznej, hiperlipoproteinemię, skłonność do zakrzepicy, ostrego zapalenia żył, krwawienie z pochwy, nadciśnienie i cukrzyca porfirię środek farmaceutyczny należy stosować ze szczególną ostrożnością.

Ostrzeżenia przy użyciu „Prozhestozhel” lek

Instrukcje dotyczące jego stosowania wskazują, że po zastosowaniu żelu należy unikać kontaktu ze skórą na światło słoneczne. Leku nie należy wcierać w skórę i gruczoły sutkowe nie zaleca się masaż.

Środek farmaceutyczny może być stosowany w mastodynia, wynikających ze stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych, w okresie dojrzewania i w menopauzie.

Badania nad wpływem leku „Prozhestozhel” na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych pacjenta zostały przeprowadzone.