861 Shares 7656 views

„JUnidoks Soljutab” – cechy aplikacji

Preparat „JUnidoks Soljutab” odnosi się do grupy antybiotyków tetracyklinę i zapewnia przeciwpasożytnicze, efekt przeciwbakteryjny. Działanie leku jest oparta na hamowaniu syntezy białka, które zawierają drobnoustroje w komórce. Główny składnik aktywny w leku „JUnidoks Soljutab” – doksycyklina, który jest aktywny w stosunku do mikroorganizmów, przebywających w fazie wzrostu i fazie podziału i praktycznie nie ma wpływu na te mikroorganizmy, które znajdują się w fazie spoczynkowej.

po przyjmowany doustnie lek jest dobrze wchłaniany z przewodu pokarmowego, a jej wchłanianie jest prawie niezależny od tego, czy biorą jedzenie, czy nie. Maksymalna ilość leku uzyskuje się po dwóch godzinach po podaniu i szybko rozprzestrzenia się praktycznie we wszystkich tkankach organizmu, ale prawie nie zdobywa płynu mózgowo-rdzeniowego. Wydalanych metabolitów i niezmienione doksycyklina są wyświetlane wraz z kałem i moczem. Po jednorazowym zastosowaniu półtrwania „JUnidoks Soljutab” preparat jest około 18 godziny, z readmisji zwiększa się lekko i już 23 godzin.

Szczególnie wysoki koncentrat dawki w tkankach gruczołu krokowego, a także niektóre z nich dostaje się do mleka matki.

Lek „JUnidoks Soljutab” – Wskazania do stosowania

Preparat ten jest przepisany w obecności chorób zakaźnych, które są powodowane przez organizmy, które są wrażliwe na doksycyklinę, dorosłych i dzieci w wieku po ośmiu:

– o infekcje dróg oddechowych oraz wszelkich górnych dróg oddechowych;

– w obecności zakażeń żołądkowo-jelitowych;

– w razie potrzeby leczenia wszelkich zakaźnych chorób układu moczowo-płciowego, a mianowicie rzeżączki, zakażenia chlamydiami, odmiedniczkowe zapalenie nerek, zapalenie pęcherza moczowego, układu moczowo-płciowego mykoplazmozy, kiła pierwotnych i wtórnych, zapalenie gruczołu krokowego;

– rozumie się także „JUnidoks Soljutab” stosuje się w leczeniu zakażeń skóry i infekcje tkanek miękkich, że jest skuteczna w leczeniu zakażeń skóry, tyfus.

Dawkowanie leku

Ilość leku i długości leczenia można określić jedynie przez lekarza prowadzącego.

Zwykle pierwszy dzień jest przewidziany 200 mg jeden raz na dzień, lub dwa razy na 100 mg leku, dotyczy dorosłych i dzieci ważących ponad 50 kg. Następnie 100 mg czynnika raz dziennie, i w poważnych chorób dawkę podwaja się.

Jeżeli dziecko jest mniejsza niż 50 kg, na kilogram masy ciała pobranej od dawki 4 mg pierwszego dnia, a następnie zmniejszyć dawkę o połowę.

Jeśli prowadzi się obróbkę rzeżączki u kobiet, dawka wynosi 200 mg, a 300 mg dla mężczyzn. Taki reżim leczenia trwa nie mniej niż 5 dni.

Tabletki mogą odbierać dane w całości lub pokrojone wstępnie, po czym konieczne jest, aby pić wodę. Po kruszeniu tabletki można rozcieńczać w syropie, w tej formie, uzyskując dzieci.

Możliwe działania niepożądane: niedokrwistość, utrata apetytu, naruszenia krzesło, eozynofilia, zwiększenie ciśnienia wewnątrzczaszkowego, zapalenie skóry, zapalenie pochwy, nadwrażliwość, zapalenie jamy ustnej i innych.

Przeciwwskazania: ciąża, pacjentów z niewydolnością wątroby lub nerek, dzieci w wieku od ośmiu.

Przedawkowanie może powodować nudności, biegunkę, zawroty głowy, bóle głowy i brak apetytu. Konieczne jest, aby przeprowadzić płukanie żołądka, podjąć środki chelatujące i leczenie objawowe.

Ciążę po „JUnidoks Soljutab” niepożądane, ponieważ jego głównym składnikiem aktywnym jest doksycyklina powoduje powstawanie naruszenie kości płodu. Więc jeśli brać ten lek i decyduje się zajść w ciążę, należy poczekać, aż organizm całkowicie wskaże doksycyklinę.

Stosowanie tego leku musi być poprzedzone konsultacji z lekarzem.