111 Shares 3435 views

Przegląd samochodu VAZ-21108

Gama samochodów produkowanych przez Vaz naprawdę ogromny. Można je nazwać legenda krajowego przemysłu motoryzacyjnego. W 1999 roku zdobył przenośnik, który skupia się VAZ-21108 Premier. Serial został wyprodukowany w ograniczonej liczbie egzemplarzy, głównie na zlecenie przedsiębiorstw państwowych. Ten gatunek jest wspólnym produktem firmy AvtoVAZ i „Super-Auto”. W ubiegłym miesiącu, że przeprowadzone nie więcej niż 20 kopii. Rurociąg zamknięty po 8 latach, w 2007 roku.

projekt

VAZ-21108 Premier wygląda bardzo podobnie do dziesiątego modelu. Samochód jest typowy sedan z wydłużonym podstawy. Przednia część zwężone. Reflektory optyki głowy prostokątny kształt wydłużony, trochę iść na skrzydle. Na kapturze, istnieją dwa żebra, które dają wymiar. Osłona chłodnicy jest oprawione w stylu korporacyjnego. To pyszni logo AvtoVAZ. Zderzak napompowaniu jest podzielony na dwie części. Pokryta zewnętrzną barwę podstawową, dolna oprawione w kolorze czarnym. Oryginalny elementem tego modelu jest zaokrąglony dach. Okna w samochodzie świetnych kątach widzenia – szerokie. Tylne drzwi jest znacznie więcej niż „dziesiątki”.

Przy wyborze projektantów zewnętrznych osiadł na standardowej konstrukcji. Typowe cechy są dobrze widoczne w tylnej części samochodu. Szeroki prostokątny optyka rozciąga się na całej szerokości korpusu. Dominującym kolorem światła tylne – czerwony. Że są one wyraźnie oddzielone od linii pnia zderzaka. Około połowa świateł zapala się skrzydła. Umieścić na tablicy rejestracyjnej przewidzianej na zderzaku. Na pokrywie bagażnika ma nazwę modelu, krótki opis silnika.

wymiary

Jak już wspomniano powyżej, VAZ-21108 Premier – sedan z czterema drzwiami. Miejsc w nim pięciu (łącznie z kierowcą). Przednie fotele dość wygodne. pod warunkiem, że trzymanie boczne. Tylna kanapa, choć przeznaczony dla trzech osób, ale to będzie wygodne do tylko dwóch pasażerów.

Odnośnie wymiarów samochodu, są dość standardowe dla Sedanovskaya typu budowy ciała. Długość od przodu do tylnego zderzaka 4440 mm. Szerokość bez lusterek wynosi 1676 mm. Wysokość samochodzie – 1424 mm. Zgodnie z charakterystyką indeksu producent masy nieobciążonym wynosi 1,1 m, a pełna – niewiele ponad 1,5 m może być transportowana na obciążenia samochodów, którego masa nie przekracza 425 kg .. Bagażnik mieści 450 litrów.

rozstaw osi – 2665 mm. Szerokość pomiędzy tylnymi kołami 1370 mm, a tor przednich – 1400 mm.

VAZ-21108: Specyfikacje silnika

Ten model samochodu działa na silniku benzynowym. Jego objętość wynosi 1,5 litra. Podstawą cztery cylindry używane (L4) od 82 mm otrzymanych przez zasadniczo szeregowy. Zawory – 4. Znajdują się one na szczycie. Jest też i wałka rozrządu. Maksymalna moc, dla której zaprojektował ten samochód wynosi 92 litrów. a. Minutę jest wykonana 5600 obrotów na moment 130/3600 N • m / obj. min. Stopień sprężania 10,5 i suwu – 71 mm. Układ zasilania – wielopunktowego, w urządzeniu zastosowano rozmieszczone zastrzyku. Producent zaleca tankowanie samochodów benzynowych AI-95.

właściwości aerodynamiczne

VAZ-21108 Premier może rozpędzić się do 170 km / h. Liczba ta jest maksymalna pojemność tego modelu. Start z miejsce zajmuje mniej niż 13 sekund. W tym czasie, samochód przyspiesza do 100 km / h. Silnik jest sprzężony z manualną skrzynią biegów na pięć etapów. Zużycie paliwa przy prędkości 90 km / h wynosi około 6 litrów.

Podczas jazdy po drogach utwardzonych sedan zachowuje się całkiem dobrze. Projektanci używane przednie zawieszenie typu „McPherson”, zaś tylne ramię jest wzdłużny.

VAZ-21108: Opinie

Według większości kierowców, główną zaletą tego samochodu jest montaż wysokiej jakości. Jej poziom pozwala konkurować z europejskimi markami. Biorąc pod uwagę, że model 21108 wykonana tylko niewielkie ilości, przez projektantów może zażądać, aby zainstalować dwa rodzaje silników – 1,5 i 1,6 litra. Również w kompletny zestaw zawiera skórzaną wykończenia, wspomaganie kierownicy, szyberdach, klimatyzacja (zgodnie z życzeniem klienta). Według modelu badania wyniki pokazały, dość wysoki poziom przepuszczalności i dobrą izolację hałasu. To nie pozostało niezauważone, automatyczne okna i jasne oświetlenie wnętrza.