786 Shares 2194 views

Gaźnik K-62: parametry techniczne, regulacja, strojenie, obwód, zdjęcia

Istnieje wiele motocykli, ale żaden z nich nie może pracować bez gaźnika i prawidłowych ustawień. Jest to urządzenie do mieszania paliwa z powietrzem, a w zależności od ilości i proporcji zarówno wykonaniu prawidłowego i ekonomiczną pracę silnika.

urządzenie gaźnik

Nasz elementem jest umieszczony tak, że benzyna jest dostarczana do komory pływakowej do pewnego poziomu, który jest ograniczony do pływaka. Jest rośnie, zamyka przejście do paliwa odcinającym igły.

Następnie paliwo przepływa przez dyszę do komory mieszania, gdzie miesza się z powietrzem i jest doprowadzany do siłownika pod działaniem nacisku, przy opuszczaniu w dół tłoka. Od jakości mieszanki zależy od pracy silnika.

Jazda gaźnik K-62 musi być znana każdemu, kto zamierza pracować z tym urządzeniem.

Odgrywają ważną dysze funkcyjnych, wykonują one zasadniczą rolę w ilości paliwa dostarczanego do silnika. Montaż poszczególnych dysz w gaźniku K-62. ich właściwości techniczne, pozwalając, aby anulować pracę na mniejszych strumieni o niskim zużyciu paliwa.

W zależności od jakości mieszanki otrzymujemy potężny, ale nieekonomiczne silnika lub silnik bez dobrego momentu obrotowego. W przypadku, gdy silne odchylenie w dowolnym kierunku, silnik może nie działać prawidłowo.

Rozwiązywanie problemów

Jeśli masz problemy, na przykład, silnik nie uruchomi się, czy jest iskra, i jesteśmy przekonani, że kompresja silnika jest wystarczająca, można zwilżyć benzyną świecy lub paliwo wypełnienie cylindra przez otwór świecy zapłonowej i spróbuj uruchomić pomoże wyczyścić kanały w gaźniku i zatykania dyszy.

Jeżeli silnik nie uruchomi się, można spróbować go uruchomić, pchanie motocykla na biegu jałowym przy wyłączonym zapłonie. Kiedy prędkość stała się stabilna i rower zyskał wystarczającego tempa, należy włączyć zapłon, wcisnąć pedał sprzęgła, aby rozpocząć przełączanie prędkości do 1 st i stopniowo zwolnić dźwignię po lewej stronie kierownicy.

Jeśli silnik uruchamia się, ale stragany podczas podnoszenia ciężkich przepustnicy lub opuszczane, niestabilnego biegu jałowym, gaźnik powinien dokładnie zapoznać

inspekcja gaźnika

Przed wyjęciem napędu silnikowego, takie jak gaźnik K-62, należy kliknąć na przycisk utopitelya unosić i upewnij się, że paliwo dostaje się do gaźnika (benzyna powinna przejść przez otwór pod przyciskiem) i przyczynę słabych wyników dokładnie w gaźniku.

Jeśli benzyna idzie powoli do komory pływakowej, przyczyną słabej wydajności gaźnika może być zatkany filtr w benzokrane. Wystarczy odkręcić dekantera szklanego (cylindryczny pojemnik śruby od spodu), jest wyraźnie widoczny na wszystkich benzokranah w motocykli i czyszczenia filtra.

Gaźnik K-62 mogą nie działać prawidłowo z powodu opóźnionego podlivaniem płynu mokrego filtra powietrza lub zablokowania. Należy spróbować uruchomić silnik bez filtra, jeśli praca będzie lepiej, należy oczyścić i wymyć w nafcie.

Demontaż gaźnika

Zdemontowany gaźnika K-62 zdjęć w tym artykule pozwalają zbadać szczegółowo.

Musimy następujące narzędzia: śrubokręt minus elementy 12, 14, łeb sześciokątny 6 lub szczypce. Należy najpierw odkręcić śruby mocujące gaźnik do silnika kluczem 14, następnie górną pokrywą – śrubokrętem. Dzięki przepustnicy rowka, uchwyt jest usuwana przewód gazu i biegu jałowego, który ma płaski koniec.

Odkręcić wszystkich śrub, w tym śrub jakości mieszaniny i zdjąć pokrywę komory pływaka, jest ustalony za pomocą dwóch śrub – jedno po lewej stronie cylindra znajduje się przycisk utopitelya unosić jakości śruba mieszaniny oraz przewód do dostarczania paliwa; drugi – przeciwnie.

Skręcamy upside down gaźnik, sprawdzić pływak, jego koniec powinien być o kilka stopni powyżej wystąpieniem. Przy podstawie występu powinien być, jeśli pływak powinny być odpowiednio podgibaniem ich w celu osiągnięcia pożądanego efektu.

demontaż dysz

Proszę wyjąć oś pływaka, spojrzeć na zużycie, powinno być jednolite w całej jej długości. Wyjąć igłę z zamkiem pływaka na powinna być mała uszczelka silikonowa. Następnie odkręcić główny strumień centralny element 12, po którym głowa 6 lub szczypce odkręcona strumienia bieg jałowy, jest ona ustalana z podkładką zabezpieczającą.

Mniejszy strumień ważne skręt w zespole z podkładką zabezpieczającą, w przeciwnym przypadku złamania. Gaźnik K-62 jest produkowany bez fortifier, idą na znaczkach rozpoczynających się od K-33 i K-38, gdzie znajduje się w rogu i dostaje się za pomocą śrubokręta.

Po vykrutki dysze z tyłu usunięto centralny element – klapę prowadzącą, która jest utrzymywana na koszt głównego strumienia. Aby uzyskać najlepsze wyniki, można piasek przepustnicę i centralny element. Jeżeli nie przeprowadzono inspekcji do natychmiastowego montażu na silniku, wówczas konieczne jest nasmarować wszystkie składniki olejowe. Montaż odbywa się w odwrotnej kolejności.

Zakup nowego gaźnika

Przy zakupie zestaw naprawczy w gaźniku K-62, należy zauważyć, że otwory są pozbawione wad, a dysze korzystnie bezpośrednio podnieść lub wymienić. Często jest to kierunki niedopasowania i rzeczywista wielkość otworów, zwłaszcza jeśli dysza jest w Chinach.

Gaźnik K-62 może pracować również z przepustnicą na marki K-55, są one montowane na motocyklach „Voskhod”, jak pokazuje praktyka, silnik to nie jest szczególnie dotkniętych, ale z uważnej jazdy możliwe jest bardziej ekonomiczne zużycie paliwa i mniej przegrzanie silnika.

Podczas instalowania gaźnik na nowych rowerach mogą potrzebować adaptera, będzie odpowiadał nawet maszynę, trzeba wyciszyć dodatkowy otwór, to wyraźnie widać na zdjęciu poniżej.

Należy jednak pamiętać, wymiary siedzenia nadal w sklepie, wskazane jest, aby wziąć gaźnik z przykładu, tak że normy mogą się zmieniać, i musimy wrócić.

spłukiwanie gaźnik

Dysze gaźnika K-62 patrzeć w świetle, w przypadku zatkania i mogą być czyszczone są zgodne, a przewód niemetalowych. Przepłukiwać potrzebne specjalne rozwiązania i obejmuje wszystkie otwory komory pływakowej.

Istnieje specjalna dysza natryskowa z grzywny, to najlepiej do czyszczenia gaźnika. Częściowo zdemontowane, pozostawia się przez dysze i mieszaninę zapewnia natychmiastowego czyszczenia i płukania wszystkich kanałów.

Powinny być czyszczone i dobrze wytrzeć górną i dolną pokrywę. Silnie zanieczyszczone gaźniki mogą być myte w nafcie, i następnie oczyszczono przez sprężarkę, a wreszcie rozpylania czysty element.

zespół gaźnik

W górnej części uchwytu igły się w położeniu środkowym, w razie potrzeby ekonomiczne działanie – na dole. Silnik będzie trudno zacząć, ale staną się bardziej ekonomiczne. Wkładka wyciąć przepustnicy do filtra powietrza. To powinno być łatwe i swobodnie poruszać się wzdłuż tłumika kolejowym.

Po nastawy położeń wszystkich elementów, dobór dyszy, przepłukiwanie wszystkie kanały należy przymocować gaźnik do silnika kluczem 14, aby podłączyć wąż, przewód (przepustnicy) do żaluzji, dokręcić śrubę mieszanki których jakość blisko benzoshlanga do oporu i odkręcić 2 -3 cewki.

Dokręcić śrubę ilości mieszaniny do maksimum, to opiera się na pokrywie przy podnoszeniu, musi być włożony w rowek w sąsiedztwie przewodu gazu. Jest też regulacja kredens, może być przyłączona do gaźnika lub kabla od niego, aby przejść do kierownicy. Enricher stanowi igłę, która otwiera dodatkowy kanał z paliwem.

Począwszy gaźnik po instalacji

Jest to konieczne, aby otworzyć opatrunku około 1 cm, należy kliknąć na przycisk utopitelya unosić benzyny powinny lekko wyciekać przez otwór, a następnie włączyć zapłon, lampa powinna być jasno oświetlone i dodać trochę gazu, kliknij na kick-rozrusznik kilka razy.

Jeśli silnik jest uruchomiony, a bezczynnie stragany raz przyczyny lub jako benzyny lub słabego naładowania akumulatora. Gdy silnik nie daje się uruchomić, konieczne jest zbadanie główny przewód i świecę, to może wylać nadmiar paliwa, powinna być odkręcona i czyste.

Aby sprawdzić iskrę to musi być dołączony do cylindra, włączyć zapłon i nacisnąć kick-rozrusznik, iskra musi mieć silną i wsunąć z tą samą siłą poprzez dokładny czas.

Tuning silnika

Jak wyregulować gaźnik K-62 dla normalnego funkcjonowania? Po pierwsze, po uruchomieniu silnika, kręcić opatrunku. Dalsze dostosowanie gaźnika K-62 następuje za pomocą dwóch śrub – jakość i ilość mieszaniny. Stopniowo delikatnie kręcić śrubę jakości za każdym razem o jedną czwartą obrotu, aż operacja silnikiem stacjonarnym jest minimalne.

Po tym, powtórzyć tę samą procedurę z liczbą śruby, ostrożnie odkręcić go, aż silnik zacznie nabierać tempa, a następnie dokręcić śruby z kolei najmniejszym stabilną prędkością. Skorygować gaźnik ustawienia K-62 nie jest w instrukcji i na silniku.

Ustawienia fabryczne i zalecenia powiedzieć, że jakość śruby należy odkręcić dokładnie pół obrotu, jest spotykane w praktyce nie zawsze tak jest, bo silniki mają różne amortyzację i kompresji, które nie mogą jednak wpływać do gaźnika, więc dostosować potrzeby minimalnie stabilnych obrotach silnik.

Regulacja gaźnika K-62 występuje w ciepłym silniku dobrze. Ważne jest, aby przejść na motocyklu pewną odległość, tak że silnik jest dobrze rozgrzany, wraz z gaźnika i całego systemu. Następnie zmniejszyć gaz na biegu jałowym i zaczynają ponownie skonfigurować ten sam wzór. To zapewni doskonałą konfigurację silnika, minimalnego zużycia paliwa o dobrej przyczepności.

Jak wyregulować gaźnik K-62?

Szczególnie ważne jest, aby rozgrzać silnik w ruchu ustanowienie nowych części na gaźniku lub skorygować i dostroić. Jeśli nie wyregulować gaźnik na silnik jest ciepły, dobrze, to nie będzie działać prawidłowo.

Silnik nie zapewni wystarczającą moc podczas podnoszenia ciężkich przepustnicy lub zużycie paliwa jest zbyt wysoka, a silnik będzie przegrzewać. Jest to możliwe, nawet jeśli ustawienia są poprawne, ale słabo silnika ogrzane.

Następnie należy spróbować dotknąć skrzynię korbową cylindra, powinno być ciepłe, ale nie gorące. Niektórzy próbują cylinder, błędem jest zidentyfikowanie normalne nagrzewanie elementów wewnętrznych można spróbować tylko skrzynię korbową w dotyku.

Po wystarczającym rozgrzewka jest konieczne powtarzanie śrubę regulacyjną, pęd musi wynosić co najmniej stabilny, inaczej silnik będzie przegrzewać i nie powinna arbitralnie zatrzymać po jakimś czasie.

Gaźnik K-62, mimo niektórych negatywnych opinii, to jest dobrze sprawdziły się w praktyce. Jego wytrzymałość, niezawodność i łatwość obsługi podbiły serca wielu właścicieli motocykli. On jest bardzo konkurencyjny w porównaniu z wieloma zagranicznymi odpowiednikami i bardziej nowoczesnych modeli.