656 Shares 6681 views

Dodatkowa pompa na piecu, „Gazela”. Dodatkowy piec pompa „Gazelle”: opis, cena, opinie

Samochodów produkcji krajowej w warunkach rosyjskich zimy nie są zbyt wygodne. Oraz „Gazela” – nie jest wyjątkiem od tej reguły. Zasadniczo kierowcy skarżą się na kwestiach ciepła wnętrza. Krótko mówiąc, w tej maszynie jest dość zimno w zimie, a piekarnik nie tworzy komfortową temperaturę w kabinie. Istnieje dodatkowa pompa na piecu „Gazelle” W celu rozwiązania tego problemu.


Lato – najlepszy czas, aby pomyśleć o zimie

Życie toczy się dalej. A jeśli pogoda na zewnątrz jest jeszcze ciepłe, zima i tak prędzej czy później. Wiele stron pokryta pisanie o tym, jak wszystko to samo zrobić „Gazelle” ciepły, ale wydaje się lepszym rozwiązaniem niż instalacja dodatkowej pompy, po prostu nie istnieje.

Tak więc, ta dodatkowa pompa nie jest potrzebna w celu poprawienia cyrkulacji płynu chłodzącego w procesie systemów ogrzewania i chłodzenia. W odniesieniu do zasad tego systemu, istnieje dodatkowa pompa na piecu „Gazelle” jest zamontowany na odcinku węża do chłodnicy, gdy termostat. Tak więc można znacznie przyspieszyć szybkość, z którą mieszanina przechodzi przez nagrzewnicą chłodziwa.

Jakie są dodatkowe pompy na „Gazela”?

Istnieje kilka typów pomp. Ta pompa bezpośrednio do „Gazela”, który kosztuje około 800 rubli, a pompa produkcja Bosh. Cena tego urządzenia wynosi około 2500. Koszt zależy od rodzaju wykonania urządzenia. Sprzedawane krajowe i importowane dodatkową pompę na piecu „Gazelle”. Kazan, Moskwa, Orel, itd. – .. Te części od różnych producentów można kupić w każdym mieście.

Brak pompy „Gazelevskogo”

Urządzenie ma jedną istotną wadę. Ponieważ jego konstrukcja nie jest jednak do końca, po pewnym czasie eksploatacji wyciek pompy. Przepływa przez wkładkę. Ten problem można rozwiązać, ale konieczność demontażu i demontażu urządzenia. Leczenie – to klocki smarowe lub topliwy silikonowy. Pokrywa jest następnie zabezpieczona uszczelkami.

Pompeje przez Bosh takich uchybień zostały zidentyfikowane. To urządzenie jest niemal doskonale zaprojektowane, i nie ma uszczelki. Nigdzie płynąć.

Instalacja pompy – nie nowoczesne innowacje

Jeśli ktoś uważa, że pompy dodatkowej nagrzewnicy „Gazelle” piec – to nowy i nowoczesny sposób na rozwiązanie problemów z ogrzewaniem w kabinie, jest on głęboko myli. Od dawna z powodzeniem przy użyciu tej metody są ogrzewane do „Lanos”, oraz innych samochodów. To unikalne rozwiązanie jest dobre dodaje. Aby zima była ciepła, nie ma potrzeby, aby zmienić chłodnicę. W niektórych pojazdach produkowanych w Niemczech w ogóle, taki system jest instalowany fabrycznie jeszcze.

Montaż dodatkowej pompy

Zobaczmy więc, jak zainstalować dodatkowy. pompy do pieca „Gazelle”. Doświadczeni kierowcy rozważy te informacje bezużyteczne, ale dla początkujących jest dobre instrukcji modernizacji.

Co jest potrzebne do ukończenia?

Oczywiście, sama pompa. Niech to będzie urządzenie z „Gazela”. Być może jest on przecieka, ale jest tani i dobrze wykonać pracę jako dodatkowe dmuchawy ciepła. Należy również przekaźnik. Jest to najlepiej dopasować przekaźnik zapłonu lub rozrusznik. Przekaźnik musi być tak dobrana, że kontakty są najlepszym otwarte. Ponadto, trzeba kawałek aluminium zbrojonego węża, dwa litry płynu chłodzącego, a sześć zacisków.

Gdzie lepiej zainstalować?

często można znaleźć pytania o tym, gdzie zamontować pompę. Grzejnik rurka zasilająca szczelina lub przerwy zbliża? W rzeczywistości, bez względu na to gdzie, jak długo przepływu głównego strumienia chłodziwa.

bezpośredni montaż

Przed rozpoczęciem instalacji, trzeba pozwolić, aby silnik ostygł. Lepiej mieć to ochłodzenia w sposób naturalny. Następnie należy spuścić chłodziwa w uprzednio przygotowane i czystym naczyniu. to nadal będzie przydatna, więc będzie dbać o to, aby pozostać w miarę możliwości czyste.

Następnie wziąć nową dodatkową pompę na piecu „Gazelle” oraz z akcentami wirnika śrub. gumowa uszczelka, która na pewno się tam znaleźć, do zapobiegania wycieków trzeba smarować uszczelniacz na bazie silikonu. Zmontować strukturę z powrotem, jednak odrzucić śruby, a zamiast ustawiania długie cienkie śruby w normalnych nakrętki. Więc można nawiązać połączenie jako hermetyczne, jak to możliwe.

Teraz przechodzimy do następnego kroku. On jest znaleźć miejsce na urządzeniu. Istnieje kilka opcji. To może być miejsce na kołek, na których zbiornik podkładkę w pobliżu pięty baterii.

Większość kierowców kiedy postawili sobie dodatkową pompę na piecu „Gazelle”, stosując drugą metodę. On jest opisany w instrukcji pompy. Dlatego urządzenie musi być usytuowane tak, że dysza pompy jest kierowany w kierunku urządzenia. Aby to zrobić, należy poluzować kołnierz żelaza.

Gotowy? Następnie naprawić pompę i przystąpić do montażu węży. trzeba będzie usunąć je z piekarnika i rurkę, która wykracza poza zbiornikiem. Teraz weź kawałek wcześniej przygotowanego węża zbrojonego. To musi być takiej długości, że kolektor rury mosiężnej może osiągnąć pompę bez zbędnych przerw.

Aby zabezpieczyć adapter wąż poręczny. W tej roli powodzeniem obszar pracy. Bezpieczne pozycja na rogu jest możliwe za pomocą zacisków.

Związek z pompą i wężem odbywa się za pomocą standardowego pieca znacznie łatwiejsze. Nie ma potrzeby instalowania adapterów. Wystarczy, aby osiągnąć żądany rozmiar, a następnie połączyć je wszystkie. Jest również mocowane za pomocą zacisków. Wykonywanie wszystkich elementów mocujących zamocowanych na końcu węża może być umieszczone na falistej rurze aluminiowej. Ma to zapewnić, że węże nie topi. Teraz wszyscy możemy bezpiecznie. Daj nam kontynuować części elektrycznych.

elektryczność

Przed podłączeniem dodatkową pompę na kuchence, powinny być uważane za „Gazelle” schemat połączeń dla informacji. Istnieje kilka opcji. Jednym z najprostszych sposobów – przycisk wyświetlania na dwóch stanowiskach we wnętrzu samochodu. Oto prosty ON / OFF. Na przykład, jest zimno – można włączyć ciepło – wyłączony.

Jest to prosty sposób i ma wadę. Jeśli zapomni się wyłączyć pompę opcjonalny, to następnym razem maszyna do ogrzania się z klucza alarm FOB pompa zostanie uruchomiona i ciepło ze silnik jest zimny. Zwiększy to silnik się rozgrzewa.

Specjalistów poleca używać skomplikowanego, ale bardziej efektywny sposób. Nie będzie podwójny system sterowania. Przycisk ten jest używany wyłącznie w celu umożliwienia zimę i off z nadejściem wiosny. Odbywa się to tak, że pompa nie działa zbyt wiele czasu.

Kiedy przycisk jest aktywny, pompa jest dodatkowym „Gazelle” nagrzewnica gazowa zostanie włączony / wyłączony w pełni automatycznie po uruchomieniu silnika i jazda samochodów. Z tego programu, trzeba będzie bistabilny przekaźnik. Pompa ma pewną pojemność, więc trzeba przełączać prąd o natężeniu 3 A.

Pompy: opisy i dane techniczne

produkty „Elara” firmy mogą wyróżnić wśród krajowych producentów. Firma od dawna produkuje pompy ciepła. Wśród produktów – urządzeń do „Gazela” i modyfikacje.

Dla „Gazelle” spółka oferuje serię urządzeń opartych na pompie BUT 47.3780. Ten dom dodatkowa pompa na piecu „Gazelle”. Charakterystyka techniczna pozwalają skutecznie działać w systemie grzewczym. Urządzenie zasilane jest za pomocą 12 V silnikiem na prąd, które jest konieczne, aby pompa 4,2 A. pompa pracuje z zamarzaniu lub środek przeciw zamarzaniu. Podłączyć urządzenie do sieci za pomocą jednego panelu. Wielkość dyszy tutaj wynosi 20 mm.

Można zobaczyć inną pompę tego samego producenta. Ma mniejszą średnicę rury. Tutaj ten wymiar wynosi 18 mm.

Dodatkowa pompa na piecu „Gazela Biznesu” różni się od zwykłej obecności dwóch przewodów zamiast jednego.

pompa zagraniczny

Importowane urządzenia mają pewne zalety w stosunku do krajowych. Jeden z nich – jest to masa. Na przykład, z urządzenia Bosch ma niską wagę, dzięki czemu może być dowolnie ustalone bezpośrednio na wężu. Różnica w konstrukcji jest to, że „Gazelskaya” pompa – farsz. tworzy system wysokiego ciśnienia i przepływów przy dużych prędkościach. Importowane urządzenie, przeciwnie, ma bezsalnikovuyu strukturę, a silnik nie jest podłączony do pompy.

Jeśli chodzi o wydajność, zaleca się nabyć pompy importowane dodatkowy piec „Gazelle”. Opis jego pokazuje, że jest lepszy pod względem jakości i wydajności analogowej krajowym. jego parametry są takie same jak w wersji domowej. Urządzenie zasilane jest za pomocą 12 V, a wielkość dyszy 18 mm.

Jeśli chodzi o komentarze na temat pracy tej dodatkowej pompy, którzy w ten sposób zmodernizowane ogrzewanie w „Gazela”, spełnione. Ostre Rosyjska zima w kabinie samochodu był ciepły i przytulny.