153 Shares 2071 views

Jaka jest definicja „sumienny, pracowity”

Często w stosunku do kogoś powiedzieć, że jest sumienny, pracowity. Jaka jest ta definicja? Aby poradzić sobie z tym problemem, konieczne jest, aby spojrzeć w rozsądnych i etymologiczne słowników, poznać historię pojawienia się tego słowa. Dopiero wtedy możemy powiedzieć, że znaczenie i definicji niezaprzeczalne.


Etymologia słowa „sumienny”

„Sumienny” – jakościowa przymiotnik, który jest doskonała, a stopień porównawcza. Naukowcy sugerują, że to słowo było z formularza Proto-słowiańskiego czasownika „try”, co oznacza „opieka”, „zamieszanie”. Rysowanie analogii z innymi językami, lingwiści zwrócić uwagę na następujące opcje: Zamknij wymowa łotewskiej przymiotnik ma sens „twarde”, starożytnego pruski odnosi się do „poważnego, ważne”, a litewski czasownik oznacza „wyciągnąć mocno.” Z tego możemy wywnioskować, że nie tylko zapewnić, że mówi się o „sumienny, pracowity”. Aby to zrobić, trzeba zrobić dużo wytrwałości, pracowitości i ciężkiej pracy. Nie bez powodu w języku rosyjskim jest powiedzenie o pracy i wysiłku, które są połączone ze sobą, aby wykonać zadanie, należy do „trochę wysiłku” – to znaczy, aby poradzić sobie ze sprawą w najlepszy sposób uda.

semantyczny sens

Jakie jest znaczenie słowa „sumienny”? Ten krótki przymiotnik w liczbie mnogiej, znamienny przez grupę osób z podejściem do każdego rodzaju działalności gospodarczej, zawodu. Człowiek, uważając, aby zrobić coś ze starannością i odpowiedzialnością, z należytą starannością i dbać o wyniku, mozolnie i wytrwale, uzyskać definicję „sumienny”. „Sumienny uczeń niekoniecznie uda się ich studiów” – oto przykład użycia tego słowa. Chociaż czasami przymiotnik jest używany z kpiącym, ironicznym zabarwieniu.

Dowcipy i humor

Używać słowa „pilnie” i więcej, aby stworzyć pewien wpływ szyderczy stosunek do opisywanej postaci. Wiedząc, co oznacza stosowanie wytrwałość, pracowitość, wytrwałość, zwykle przyjmuje się, że sama sprawa jest tego warta – ważne jest, poważny, użyteczny dla społeczeństwa jako całości lub osoby w szczególności. Dlatego opis sytuacji, gdy ktoś zajmuje się bezsensowne, głupie, a nawet szkodliwym okupacji, zachowując rodzaju ważne i celowe, pozwala na korzystanie z ironią słowa. Na przykład: „Dziewczyna ostrożnie posmarowaną na stole i warzywnym puree twarz jak gdyby uznano jego głównym obowiązkiem, dzienna obowiązkiem.”