169 Shares 6017 views

ząb mądrości jest cięty

Zęby mądrości – ostatni w uzębieniu trzonowych. Ząb mądrości cięcie jest zazwyczaj w wieku od 17 do 25 lat, czyli znacznie później niż inne, w wieku, kiedy dana osoba może zostać uznana mądry.

Ząb mądrości tnie, co robić

Problemy z erupcji zębów mądrości może nie tylko przynieść nieznaczne nieprzyjemne chwile, ale także całkiem poważne konsekwencje, które czasami mają bardzo długie i kosztowne do naprawienia.

Problemy z erupcji zębów mądrości

1. Pojawienie się nieprzyjemnych objawów. Na przykład, jeśli ból zęba mądrości czasami może pojawić się obrzęk, gorączka, nieprzyjemny zapach z jamy ustnej. Wszystko to dzieje się z powodu procesu zapalnego (w wybuchu).

2. Zęby prawidłowo przesunięte i wyświetlane tak zwane „stłoczenie zębów.” Dzieje się tak ze względu na fakt, że erupcja zębów mądrości w ustach po prostu nie jest wystarczająco dużo miejsca. Tak, zaczynają przesuwać się w kierunku wszystkich pozostałych zębów.

Twój dentysta musi ocenić, czy długość brakującej żuchwy , aby pomieścić wszystkie zęby. Jeśli nie wystarczająco dużo miejsca, najlepiej jak najwcześniej usuwany ząb mądrości. Albo będzie to prowadzić do konieczności leczenia i korekcji zgryzu ortodonty. I to jest bardzo długa i kosztowna procedura. Prawidłowy zgryz będzie miała co najmniej jeden rok. Dlatego należy zwrócić uwagę na długości stomatologicznej linii żuchwy.

3. Pojawienie perikoronarita. W czasie, gdy ząb mądrości tnie, to znaczy, by pojawić się jego wzniesienia, jego korona jest zwykle pokryta błoną śluzową. Ta część śluzu pokrywającego koronę zęba, zwany „kaptur”.

Dość często może powodować zapalenie maską. Dzieje się tak ze względu na to, że pomiędzy powierzchnią zęba, a kapturem powstaje przestrzeń, do której resztki żywności. I jest to najlepszy pożywką dla bakterii. Proces zapalny jest nazywany perikoronarit. Towarzyszy obrzęku tkanek, rozmieszczone wokół zęba mądrości, oczywiście ropa, bardzo nieprzyjemny zapach z jamy ustnej, gorączka, trudności z otwarciem jamy ustnej i inne nieprzyjemne objawy.

Jeśli nie było perikoronarit, należy przeprowadzić operację na wycięciu maską. Ta procedura jest praktycznie non-urazowe, i zajmuje tylko około 2 minut czasu. Istnieją sytuacje, gdy wycięcie kaptura nie pomaga, a następnie podjąć decyzję o usunięciu zębów mądrości.

4. zęby mądrości mogą doprowadzić do zniszczenia sąsiednich zębów. Często jest to ząb mądrości jest cięte w taki sposób, że jej pozycja jest ukośny i przód wpada korony zaczynają przylegać do zęba bliźniak. Taki ciągły ciśnienie prowadzi do zniszczenia szkliwa w miejscu dotyku i występowania próchnicy.

Często otrzymuje się sytuacji, w której ze względu na fakt, że zęby mądrości cięcie, nie można nawet spędzić pełne leczenie z pobliskiego zęba. W takim przypadku lekarz może zalecić nowy ząb usunąć.

Istnieją przesłanki wskazujące na uprowadzenie lub zatrzymanie zęba mądrości. Ale aby taka decyzja powinna być tylko specjalista. Można go oszacować położenie zębów, okazało się, czy procesów zapalnych, należy rozważyć danych rentgenowskich i zapewnić pełne konsultacje i sugestie na temat sytuacji.

Jeśli górny ząb mądrości jest już blisko powierzchni dziąseł, w celu przyspieszenia erupcji i łagodzenia dolegliwości bólowych często nacięcia dziąsła na ząb wybuchnąć. Decyzja o takiej procedury, lekarz otrzymuje jedynie po przeanalizowaniu danych rentgenowskich.

Jeśli ząb mądrości tnie się w policzek, spójrz na to ich uwagę. Po tym wszystkim, trwałe uszkodzenie błony śluzowej prowadzi do stanu zapalnego i rozwoju wrzodów.