645 Shares 4547 views

Pierwsze objawy zapalenia opon mózgowych u dzieci i dorosłych

Zapalenie opon mózgowych jest chorobą zagrażającą życiu, które czasami występuje, gdy rachunek nie przechodzi tylko przez kilka dni, a nawet godzin. W większości przypadków ma charakter wtórny, czyli występuje jako powikłanie chorób bakteryjnych ucha, nosa, gardła, płuc, zakażenie krwi. Zapalenie opon mózgowych może skomplikować prawie każdy chorób wirusowych: odra, ospa wietrzna, świnka, mononukleoza, odra, które są zwykle traktowane w domu. Dlatego człowiek nie jest zgodne tylko ze wszystkimi zaleceniami lekarza, ale także poznać pierwsze objawy zapalenia opon mózgowych.


W jaki sposób można rozpocząć zapalenie opon mózgowych?

Wirusowe zapalenie opon mózgowych występuje zwykle na tle istniejącej choroby wirusowej. Oznacza to, że pierwsza osoba skarży się na katar, gorączka, wysypka (jeśli odrze, różyczce, ospie wietrznej), kaszel. Następnie są pierwsze objawy zapalenia opon mózgowych: silne bóle głowy, senność, senność, powtarzane (lub nawet większy) wzrost temperatury ciała. Na bóle głowy mogą szybko przystąpić drgawki z powodu niewydolności oddechowej, depresja świadomości, majaczenia, nieodpowiedniego zachowania, halucynacje. Te znaki, zwłaszcza na tle doszło poprzedzającego wcześniejszą niewielki złe samopoczucie, uczucie dyskomfortu lub bólu gardła może oznaczać, że w tym przypadku nie jest opryszczkowe zapalenie opon mózgowych, jest bardzo niebezpieczne dla życia i zostawiając poważne konsekwencje, nawet przy wykonywaniu terminowe i zastosować odpowiednie leczenie. Dlatego w tym przypadku wezwanie pogotowia i wycieczka do zakażenia szpitalnego nie powinno być opóźnione nawet przez minutę.

Pierwsze objawy zapalenia opon mózgowych w przypadku pochodzenia bakteryjnego

1. Jeżeli występuje na tle zapalenia ucha środkowego, zapalenia płuc, stały wyciek płynu mózgowo-rdzeniowego (CSF) z ucha lub nosa, można zauważyć, silny ból głowy, która nie jest praktycznie usunięte ból pigułki, temperatura ciała wzrasta. Czasami pacjent zauważy, że staje się niemożliwe, aby dostać swój podbródek do mostka.

Inne wczesne objawy zapalenia opon mózgowych u dorosłych: mężczyzna próbuje już leżeć na ostrych zakrętach głowy, zauważa zysk ból głowy. To boli patrzeć na głowicy lampy jest „split” na głośne dźwięki, często także zwiększona wrażliwość skóry (światło dotykając skóry jest bardzo nieprzyjemny). Apetyt znika, ale gdy próbuje jeść i pić to nudności, wymioty. Biegunka jest tam.

W takich przypadkach, zwłaszcza na stałe po płyn z nosa lub ucha tych objawów szybko połączone zawroty głowy, głowie, niewystarczającą, czas i miejsce dezorientacja, letarg, drgawki z bezdechem.

2. W przypadku meningokoków chorobowych pierwszych objawów zapalenia opon (bóle głowy, wrażliwość skóry, nudności i wymioty) może występować na tle wysokiej temperatury i charakterystycznej wysypki przynajmniej – na tle przeziębienia z żółtego lub białego rozładowania i drobne dolegliwości.

Wysypka z ciemnego koloru, który nie świądu i nie boli, nie blednie przy naciśnięciu na jej przezroczystego szkła – jest wskazaniem do pilnej zadzwonić po karetkę. Ta wysypka – to nie jest objaw zapalenia opon mózgowych, jako taka, jest – znak meningokokowych (rzadko – Haemophilus influenzae lub infekcji pneumokokowych), septycznego jego kształt, który może spowodować śmierć człowieka. W przypadku dziwnych wysypki w żadnym wypadku nie może czekać na pojawienie się zmęczenia lub bólu głowy, jak cenny czas jest stracone.

Zapalenie opon mózgowych: pierwsze objawy u dzieci

Dzieci, które już wiedzą, jak rozmawiać, często skarżą się także na bóle głowy, które pojawiły się na tle wysokiej temperatury, ból podczas robienia leki przeciwbólowe przez krótki czas mija, dziecko na chwilę nie można nawet tracą normalną aktywność. mają także nudności, czasem – wymioty, niezależnie od posiłku, dziecko będzie starać się położyć.

U niemowląt pierwsze objawy można uznać za pierwszy wzbudzenia, gdy dziecko nie uspokoi, i płacze jeszcze bardziej, gdy jego spojrzenie na dłoniach pojawia się wtedy na tle zwiększonej senności do różnych numerach (często – do 39-40 stopni) temperatury ciała. Wtedy dziecko staje się senny, stara się rzucić z powrotem głowę, płacze, gdy włączysz światła lub głośne dźwięki. On też często wymiotuje – powtórzył.

Objawy zapalenia opon mózgowych u dzieci poniżej jednego roku jest również uważany za wybrzuszenia duże ciemiączko (powinien być równo z kości czaszki), drgawki podczas normalnego lub lekko (do 38 stopni), podwyższona temperatura ciała, wysypka, ciemny, chowając nogi, gdy „kolumna” hold dziecko ,