875 Shares 8797 views

Natalie Dormer – biografia, życie osobiste i filmy z aktorką

Brytyjska aktorka Natalie Dormer urodziła się 11 lutego 1982 roku w Reading w Berkshire, na południu Anglii. W wieku sześciu lat dziewczyna wstąpiła do liceum "Reading Blue Coat School", gdzie przez całe studia radowała się nauczycielami z wytrwałością i wzorowym zachowaniem. Oprócz szkoły, artystka Natalie uczęszczała do tańca "Allenova School of Dancing". Wkrótce przyszła aktorka weszła do Akademii Dramatycznej w Douglas Webber, gdzie studiowała słynna aktorka Minnie Driver i popularny brytyjski aktor teatralny i filmowy Hugh Bonneville.


Filmowanie

Debiut w dużym kinie Natalie Dormer odbył się wiosną 2005 roku. Grała w filmie Victoria w filmie "Casanova" w reżyserii Lasse Hallström z Heathem Ledgerem w roli tytułowej. W trakcie kręcenia filmu reżyser był pod wrażeniem utalentowanej gry młodej aktorki w epizodach komiksowych i natychmiast rozbudował fabułę charakteru Natalie, dodając kobiecej wesołości i lekkości. Okazało się, że to wspaniała burleska, a od tego czasu Dormer okresowo wykorzystywała swoje zdolności komediowe w tych lub innych filmach.

Kolejna kariera aktorska polegała głównie na małych roli seriali. Disney Film Company Touchstone zaoferował jej kontrakt na udział w trzech projektach filmowych, ale te trzy filmy nie zostały wprowadzone do produkcji ze względu na finansowe niezgodności. Filmy z Natalie Dormer pojawiły się na ekranie, gdy znalazła się na liście najbardziej poszukiwanych aktorów w kinematografii Wielkiej Brytanii.

Gwiezdna rola

W serialu telewizyjnym "Tudors" Natalie zareagowała. Grała rolę Anny Boleyn – żony ambitnego i okrutnego Henryka VIII – króla Anglii. Aktorka stworzyła obraz Anny z ogromną pewnością. Jej śmierć na rufie na polecenie króla, który oskarżył żonę o zdradę, która nie była, sprawiła, że cała Anglia szlochała. Wizerunek Anny Boleyn stał się naprawdę starry dla Natalie. Aktorka otrzymała podwójną nominację do Gemini Awards, a także wiele pochwał od krytyków filmowych.

Różnorodność ról

Po triumfie Natalie Dormer w roli Anny Boleyn w pracy aktorki nadeszła chwila spokoju, występowała w małych projektach w telewizji, zagrała Elizabeth Bouz-Lyon w filmie "Kochamy w miłości". W 2011 roku wystąpiła w serialu telewizyjnym "Silk" o Stowarzyszeniu Królewskich Barników Wielkiej Brytanii. Wtedy Natalie dostała rolę Margery Tyrell w dużym telewizyjnym serialu "The Game of Thrones".

W 2013 r. Film został wydany thriller "Doradca" w reżyserii Ridley Scott. Skład aktorów zaangażowanych w produkcję był naprawdę gwiezdny: Michael Fassbender, Cameron Diaz, Penelope Cruz, Brad Pitt. Natalie Dormer, której filmografia zawierała już wiele zdjęć o charakterystycznych rólach, wzięła także udział w thrillerze, ale jej rola była epizodyczna, bohater nawet nie miał nazwiska. To był abstrakcyjny wizerunek blondynki. Jest to los wielu gwiazd filmowych, gdy sukces i uznanie zmieniają się ze spadkiem popularności.

"Joan Watson"

Mimo to, aktorka Natalie Dormer, której zdjęcie od dawna stanowi integralną część magazynów błyszczących, zdecydowanie zajęła miejsce – jej rola pozwala nam mieć nadzieję na udaną kontynuację kariery. W 2013 r. Aktorka grała drugą część programu telewizyjnego o detektywie Sherloccie Holmesie. Dyrektor Seth Mann zwrócił się do klasyków bezkonkurencyjnego Conan Doyle. Zrobił film "Elementary" na motywach nieśmiertelnego cyklu opowieści o wielkim detektywie. Obraz był raczej wątpliwy: Sherlock Holmes został przedstawiony na obrazie przewlekłego uzależnienia od narkotyków, zmuszanego do leczenia w amerykańskiej klinice. Dr Watson nie był już w filmie, reżyser zastąpił go jednym ruchem kobiecej postaci – Joan Watson. Nieznacznie wyleczony, Sherlock Holmes wychodzi z kliniki i zaczyna obowiązki noworocznego doradcy policji w Brooklynie. Obraz Jamie Moriarty – córki profesora kryminalnego Moriarty – grała aktorka Dormer bez zarzutu.

Kreatywność Natalie Dormer dziś

W tym samym 2013 roku Natalie Dormer otrzymała drugą rolę. Jej bohaterką była Gemma – przyjaciel jednego z uczestników wyścigu Formuły 1 w sezonie 1976. Aktorka wzięła udział w filmie "Joke-Mockingbird, Gry Hunger, część 1" Francisa Lawrence'a w reżyserii Cressidy, szefa załogi rebelii. Obraz został pomyślany jako kontynuacja filmu "I płomień wybuchnie", opierając się na powieści Susan Collins. Premiera zaplanowana jest na 21 listopada 2014 r. Następny film "Joke-Mockingbird, Gry Hunger, część 2" zostanie nakręcony w 2015 roku, począwszy od kwietnia.

Życie osobiste

Natalie Dormer, której życie osobiste nie jest objęta stronami popularnych publikacji, nigdy nie wyszła za mąż w wieku 32 lat. Wydaje się, że nie dąży do tego. Od czasu do czasu w prasie pojawiają się nieśmiałe sugestie jakiejś cudzej aktorki, ale następnego dnia zwykle powinno się odrzucić. Gdy na ekranach telewizorów pojawiły się filmy "Tudors" na temat panowania króla Henryka VIII Anglii, dziennikarze gazet i magazynów przetarli sobie ręce – zdaniem wielu, miłość króla i jego młodej żony wykraczały poza scenariusz.

Jednak pomimo oczywistych wrażeń miłosnych na ekranie, sensacja nie wyszło, a zjednoczyć aktorkę Natalie Dormer i aktor Jonathana Rhysa-Myersa, dając im status kochanków, nie powiodła się.

Oprócz domniemanych ukrytych spraw miłosnych, aktorka ma też inne zainteresowania. Natalie jest członkiem London Academy of Fencing, a czasami bierze udział w prestiżowych konkursach w klasie rapierów i szabli. Przygotowanie do sportu Dormer jest imponujący: potrafi odpoczywać w odległości 10 km.

Natalie ma dobrą rozmowę – mezzo-sopran, śpiewa klasyka i operetki. To prawda, czyni to tylko dla siebie i dla bliskich przyjaciół. W razie potrzeby wykonuje małe kawałki utworu w trakcie spisu filmu, w którym uczestniczy. Dormer podziwia talent Cate Blanchett – australijskiej aktorki, która jest jej niewyczerpanym źródłem inspiracji. A ulubionym filmem Natalie jest "Queen Margot" z Isabelle Adjani.

Aktorka jest zapalonym fanem pokera. Była jedynym przedstawicielem świata kina, uczestniczącym w międzynarodowym turnieju o pokera kobiet, który odbył się w 2008 roku. Natalie Dormer zajęła drugie miejsce.