801 Shares 1419 views

Lek 'Zovirax' (maść). instrukcja

Lek „Zovirax” (maść do oczu) zapewnia środki do miejscowego stosowania w praktyce okulistycznej. Lek jest bardzo skuteczny przeciwko wirusowi opryszczki. Składnik aktywny – mikronizowanego acyklowiru.


Po penetracji substancji czynnej jest fosforylowane w zakażonych komórkach. Otrzymany czynny trifosforan acyklowir działa naciśnięcie syntezę wirusowego DNA komórki.

Po podaniu, składnik aktywny jest szybko absorbowany w okolicy oka i tkanek nabłonka rogówki, tworząc niezbędne do zabijania wirusów stężenie w cieczy wodnistej. Substancja aktywna znajduje się w małych ilościach w moczu. W ten sposób jego stężenie nie ma znaczenie terapeutyczne.

Lek „Zovirax” (maść) pouczenie jest zalecane, gdy zapalenie rogówki wywołane przez wirusa opryszczki (proste) pierwszego i drugiego typu.

Lek umieszczony w dolnej spojówkowego. Zalecana ilość – pasek maści jest dziesięć milimetrów. Częstotliwość korzystania – do pięciu razy dziennie (co cztery godziny). Po wyeliminowaniu objawów choroby medycyny podręcznik „Zovirax” (maść) instrukcja zaleca stosowanie okres kolejnych trzech dni.

Lek może powodować negatywne skutki. Niepożądane objawy leku „Zovirax” (maści) instrukcje są, w szczególności powierzchniowego punktowego keratopatia (z reguły nie wymaga zawieszenia leczenia i wyeliminować ich własny bez powikłań). Najczęstszym niepożądanym skutkiem jest uważany za poczucie światła palącego (ostatecznie eliminuje). Stosowanie leku może wywołać w rzadkich przypadkach zapalenie spojówek, zapalenie powiek, reakcje alergiczne.

Przeciwwskazania do stosowania leków „Zovirax” (maści) instrukcje są nadwrażliwość na acyklowiru lub walacyklowir środków.

W czasie ciąży, przydatność leku jest ustalana przez lekarza prowadzącego. Po wniknięciu do krążenia ogólnego substancja czynna przenika do mleka kobiecego. Jednak badania pokazują, że dziecko może dostać jego niewielką ilość. Jednakże, stosowanie leków „Zovirax” (maści) przewodnika zaleca podczas laktacji zgodzić się z lekarzem.

praktyki medycznej nie opisano przypadków przedawkowania narkotyków.

Podczas leczenia lekiem „Zovirax” nie zaleca się stosowanie soczewek kontaktowych.

Lek powinien być stosowany po otwarciu przez miesiąc.

Należy zauważyć, że lek, wielu pacjentów wykorzystywane nie tylko do układania oka do worka spojówkowego. Jak dobrze wiadomo, często objawy opryszczki występują w okolicach warg. Według opinii niektórych pacjentów stosujących lek pomógł pozbyć się objawów, ale niektórzy nie zobaczyć efekt.

Wady leku obejmują ich stosunkowo wysoki koszt i objętość w probówce. Zdaniem ekspertów, uwalniając lek na wyższym poziomie jest niepraktyczne, ponieważ jego okres trwałości w jasne – nie więcej niż miesiąc.

Należy zauważyć, że objawy opryszczki zwykle wskazuje na obniżoną odporność. W celu dostosowania systemu obrony organizmu do normy, wymagane jest odpowiednie leczenie. Wyznaczyć właściwą terapię, zbierając niezbędne leki, może być tylko specjalista.

Lek „Zovirax” uważany jest za bardzo skuteczny lek przeciwwirusowy. Jednakże, narzędzie nie jest przeznaczone do celów bez konsultacji ze specjalistą. Przed zastosowaniem leku należy dokładnie zapoznać się z adnotacji.